Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Амортисьори за Делта 2
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 10:33 
 

Колеги, чакам предложение от вас за марка и цена за маслени амортисьори.
Искам да ги сменя и 4-те , защото нещо се поразтропа колата, а и не е много стабилна...
А както някои от вас знаят :lol: при моето каране е важно окачването ми да е на 100%.
Ни щъ газови...
А и от няколко човека вече подочух, че смяната на аморти-тата премахва 99% от потропванията, поскърцванията и похлопванията... 8)
Единият процент винаги си го има, :lol:
А, и още нещо...Имам подозрения, че предният ми десен лагер се е лагерувал...
Но понеже искам поне малко да позапълнят дупките...Мога ли да изчакам първо шума да стане по-силен от музиката или веднага да се мятам в ПитБокса? :D



Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Амортисьори за Делта 2
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 11:00 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:19
Мнения: 386
Местоположение: София
Aries написа:

А както някои от вас знаят :lol: при моето каране е важно окачването ми да е на 100%.
Ни щъ газови...
А и от няколко човека вече подочух, че смяната на аморти-тата премахва 99% от потропванията, поскърцванията и похлопванията... 8)
Единият процент винаги си го има, :lol:
А, и още нещо...Имам подозрения, че предният ми десен лагер се е лагерувал...
Но понеже искам поне малко да позапълнят дупките...Мога ли да изчакам първо шума да стане по-силен от музиката или веднага да се мятам в ПитБокса? :D



Според мен за спортно каране е по-добре газови, пак казвам това си е лично мое мнение.
Аз си смених миналата година предните амортисьори с газови ( а и по каталог са пепоръчителни за моята ) та мога да ти кажа ориентировъчни цени от тогава. Купих ги от Т&Н: предни амортисьори STARK- 69 лв./бр, Задни 42 лв./бр Тампон - 32лв./бр Лагер 17 лв./бр и прашник 6лв. за смяната ми взеха 20 лв.
Не се заблуждавай и за потропванията - шарнири и втулки тропат и скърцат повече :-) Но пък возията се променя коренно :auto:

_________________
ИзображениеAlfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
EX Dedra 2.0 ie LS


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 13:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Баси тампона - 32лв !Той златен бе...това тампон за носач ли е или за амортисьора?Кажи, че е за носач поне , че иначе ще се гръмна :cry:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 13:43 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:19
Мнения: 386
Местоположение: София
За амортисьора е :-( , аз на такава цена го купих може да има по-ефтини.

_________________
ИзображениеAlfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
EX Dedra 2.0 ie LS


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 14:54 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 21:28
Мнения: 156
Местоположение: София
Тия 32 лв. за един тампон ли са или за комплект? :shock: Че ако е за един той почти колкото задния амортесьор струва бре м.........ка му :x ще се гръмна от тия цени, еййййййййййй писнаааааааааааа ми :cry:

_________________
Който иска - намира начин.Който не иска - намира причина!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2005, 15:09 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:19
Мнения: 386
Местоположение: София
Ами за брой беше, и аз съжалих че си ги купх още повече че майсторите в D&N ми казаха че моите са нови и не е било необходимо да ги купувам, но това ми го казаха като отидох да си взимам колата и вече ги бяха сменнили. (сега отлежват в мазето)

_________________
ИзображениеAlfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
EX Dedra 2.0 ie LS


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2005, 00:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Аз съм пълно ПРОТИВ за газови амортисиори и спортни пружини.Особено за нашите пътища.Точно с такова окачване автомобила започва да подскача по неравностите с буквалния смисъл на думата.Ако някои е имал или е карал такъв автомобил в нашта БГ и каже че това му харесва.За мен тои е мазохист.Няма да споменавам че когато няма кои да поеме сътресенеята от дупките купето започва да се усуква и да се къса.

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Мар 2005, 17:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Еее,ся пък ти!То има газови и газови амортисьори :) Мойте отпред не знам кви са, ама се държат точно както искам - не са от тия дето за нормално возене не стават, ама са бая по-твърди от нормалните.Лошото е ,че отзад са ми маслени(които са здрави,но меки) и искам да ги сменя с газови и тях.Няма начин - спорта иска жертви :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие: заз амортисьори
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2005, 17:25 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 24 Ное 2004, 22:45
Мнения: 52
Местоположение: София
racer666 написа:
Еее,ся пък ти!То има газови и газови амортисьори :) Мойте отпред не знам кви са, ама се държат точно както искам - не са от тия дето за нормално возене не стават, ама са бая по-твърди от нормалните.Лошото е ,че отзад са ми маслени(които са здрави,но меки) и искам да ги сменя с газови и тях.Няма начин - спорта иска жертви :lol:


Ако имаш нужда от усилени задни амортисьори в ТиНКАР продават подходящи за спортно каране! Аз си смених такива и съм много доволен на висока скорост колата спи .Преди ме разклащаше а сега е супер! Тези амортисьори са малко по-скъпи но си заслужава ако караш спортно в завоите!

_________________
0898506763 dodo


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2005, 19:36 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
koлега 4-те амортисора с всичките им тампони и други изгъзици стуваха 450лв.говорим за монро.от както съм с тях колата е супер стабилна и може да се кара доста бързо към смолянско,само че стана малко като каруца,започна да осеща всички дупки.иначе когато пътувам за пловдив твозията е супер понеже няма дупки.за нащи пътища само маслени оправат дупките.да отбележа че задницата не люлее като преди на извън градски отсечки.

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Мар 2005, 01:21 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Фев 2005, 04:32
Мнения: 239
Местоположение: Prague /Czech Republic/
момчета аз съм с KONI пружини и амортесьори естествено старички, на около 3 години отпред обаче са сложени пружини от БМВ незнам как го е направил номера предишния собственик, но е факт просто пружините едвам се побират в калника, но всичко е ниско и спортно, до Ноември миналата година колата ми не съм я чул да скръцне или нещо да тропне дори тапицерията беше перфектна, прибрах се в България за две седмици еми какво да ви кажа, надрах си спойлерите и не по бордюрите а влизайки в плитки дупки амортесьорите ми за нищо не стават тампони накрайници всичко замина и тапицерията се разкърца, това са 2 седмици със 100процентно спортно снижено окачване и 40 нисък профил гуми който само чудо ги спаси от поражения, повече няма да коментирам пък вие си знаете дали ще слагате спортно окачване, защото при следващото ми идване лятото по далече от софия гараж, и александър невски разбира се :wink: неможе и господ да ме накара да отида, вече събирам колко месеца пари ца да сменя половината окачване само от едно идване в България наистина какво ли ще да е от всекидневно каране. Всеки обича спортното каране, но първо трябва да има условия затова.

РS ако кача снимка на пружините ми отпред може ли някой наистина да констатира от каква кола са защото имам проблем с намирането на амортесьори?

_________________
A Men with nothing to loose. Only one car can change that : Lancia Forever
____________________
[OO]\_____Y_____/[OO]


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов