Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




Автор Съобщение
 Заглавие: Маслото в двигателя ми е над нормата!
 Мнение Публикувано на: 08 Окт 2004, 21:51 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
Преди две седмици смених маслото в двигателя и накарах човека да ми сипе 3,8 л. След няколко дни вдигам щеката и се оказа че маслото е на няколко сантиметра над максимума.... Масления филтър е за моя мотор, изчакахме да се изтече хубаво старото масло, не е удрян картера..... и взех да се чудя дали не сме сипали повече масло от колкото трябва :shock:
Но преди това гледах каталог за масла и там пишеше че трябва да е 3.8 литра.
Сега незнам дали няма да се повреди двигателя така, май трябва да източа малко.
Двигателя е 1.6 i.e 75 к.с., знаете ли колко масло трябва да побира системата??

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие: А де!!!!
 Мнение Публикувано на: 08 Окт 2004, 22:14 
 
Не мога да кажа колко трябва да е количеството, но аз го имах същия проблем и понеже темпрата гори невероятно малко масло, така си и карам. Аз съм на 3.5 литра, а майстора ми наля 4. След 50 клм., двигателя не приличаше на нищо.

Източи малко, защото избива от гарнитурите!!!.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2004, 13:09 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:19
Мнения: 386
Местоположение: София
Странното е че и при мен по каталог AUTODATA, ми давата вместимост масло двигател + филтър 5,2 литра, а на 4,8 вече е на максимума на щеката. Явно има някакво разминаване. Наистина не е зле да източиш малко. От Дървеница към Младост има едни представители на АРАЛ там през дупката за щектата могат да ти дръпнат малко масло.

_________________
ИзображениеAlfa Romeo 156 SW 2,4 JTD
EX Dedra 2.0 ie LS


Последна промяна Pioneer на 09 Окт 2004, 17:28, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Маслото в двигателя ми е над нормата!
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2004, 16:02 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
nas ™ написа:
Преди две седмици смених маслото в двигателя и накарах човека да ми сипе 3,8 л. След няколко дни вдигам щеката и се оказа че маслото е на няколко сантиметра над максимума.... Масления филтър е за моя мотор, изчакахме да се изтече хубаво старото масло, не е удрян картера..... и взех да се чудя дали не сме сипали повече масло от колкото трябва :shock:
Но преди това гледах каталог за масла и там пишеше че трябва да е 3.8 литра.
Сега незнам дали няма да се повреди двигателя така, май трябва да източа малко.
Двигателя е 1.6 i.e 75 к.с., знаете ли колко масло трябва да побира системата??


Нас_тм_чо, според Аутодата 2004 нашите двигатели събират 3.85 л (без филтъра), а със филтъра точно 4 литра. Аз последните 2 смени наливам точно 4 литра и маслото ми е на максимума на щеката.
А ти сигурен ли си че са "няколко сантиметра" не си ли имал предвид няколко милиметра???

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Маслото в двигателя ми е над нормата!
 Мнение Публикувано на: 09 Окт 2004, 17:22 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
Цитат:
Нас_тм_чо, според Аутодата 2004 нашите двигатели събират 3.85 л (без филтъра), а със филтъра точно 4 литра.
А ти сигурен ли си че са "няколко сантиметра" не си ли имал предвид няколко милиметра???


Ако си спомняш двамата гледахме Аутодатата и затова реших този път да сложа повечко масло... и където го сменях имаше каталог в който пишеше че е 3.8 литра и затова твърдо реших да наливам толкова, без да меря по щеката, както друг път
Сега показва че има масло и в тръбата за щеката, ужас... :shock:

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Окт 2004, 23:31 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 21:58
Мнения: 66
Местоположение: Пловдив
аз пък не разбирам защо гледате къде колко ви казват да слагате? Мотора не ви ли казва най-добре? Според мен е по-добре маслото да клони към долна граница отколкото към горна.

_________________
Изображение
...the typical Benz or Bimmer buyer was more interested in listening to Mozart on the stereo than to the Modena orchestration under the hood...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Правилно....
 Мнение Публикувано на: 11 Окт 2004, 13:35 
 
8.32 написа:
аз пък не разбирам защо гледате къде колко ви казват да слагате? Мотора не ви ли казва най-добре? Според мен е по-добре маслото да клони към долна граница отколкото към горна.


И аз съм на това мнение, в талона на колата ми например пише че Темпрата е 1600 кгр., а никой не вярва, в последствие се оказа че според Аутодатата е 1250???????
Вярвайте си на колите


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Правилно....
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2004, 21:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Това с килограмите е една отнесена тема... За пред данучните си много тежък - пишат пълната маса на автомобила с 5 човека и багаж че и заредена!:оР
Празна Темпрата ти надали е над 1100кг ... поглеждам в книгите ...
1.6 - 1080кг
2.0 - 1190кг
Е не знам климатици ABSи и другите незадължителни екстри включени ли са...

А за основната тема за маслото ... мойта Делта2 1.6 глътна към 3,5 л. Но аз си наливам по щеката, паля да напълни филтъра, гася изчаквам малко и доливам по щеката. И както спомена колегата по добре да клони към MIN отколкото към MAX!:) Мине ли макса... теква от където намери!:)
За статистиката, Делта1 1,6 ми глътна 5,5 л!:)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Маслото ...
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2004, 23:15 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2004, 15:51
Мнения: 692
Местоположение: София
Да не ти се е натрупала два пръста утайка? И аз така пълня(като Делта).Може ли някой да ми препоръча добра добавка за почистване при смяна на масло,че пазара се наводни с какво ли не.Обичам да я глезя ДЕДРА-та :)

_________________
Lancia Dedra 2000 turbo,170hp, 835A8000,VIN: ZLA83500000177028, 1991г.
http://i142.photobucket.com/albums/r98/vvv73/2000t2.jpg


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Окт 2004, 23:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Сеп 2004, 10:01
Мнения: 1223
Местоположение: София
Кара: л ex Lancia Lybra 2.4 Jtd Intensa
ex Fiat Punto MK2 Srorting 6Speed 1.2 16V
Всички добавки са на една основа така че не е не се притеснявай-важното е че промиваш мотора :wink: :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Маслото ...
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2004, 13:26 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
Villy написа:
Да не ти се е натрупала два пръста утайка?


Утайка няма! :D Маслото е кристално чисто, а когато наближи километри за смяна, придобива кехлибарен цвят. А и скоро съм сменял гарнитури, така че и да е имало нещо - в сервиза са го изчистили :shock: :wink:

Не прави тази грешка да промиваш мотора с добавки!
По-добре сложи някакво по-евтино масло и на 500-600 км го смени, и направи една-две по ранни смяни на маслото с което караш :idea:

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Маслото ...
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2004, 18:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
С пълна синтетика наи добре ще отмие отлаганията хехехе!:)
...само дето е скъпо и ... може да текне като лейка поради остарели уплътнения!:)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Маслото ...
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2004, 18:21 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
Delta написа:
С пълна синтетика наи добре ще отмие отлаганията хехехе!:)
...само дето е скъпо и ... може да текне като лейка поради остарели уплътнения!:)


A може и да блокираш двигателя, когато синтетиката отмие отлаганията и се задръсти масления филтър... :!: синтетиката е за нови, или след ремонт двигатели

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Маслото ...
 Мнение Публикувано на: 20 Окт 2004, 18:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
nas ™ написа:
A може и да блокираш двигателя...

Еее айде сега... много черногледо стана!:)
Има резон в цялата работа.... да се задръсти филтъра цхе да отвори предпазния клапан (ако има) че нефилтрирано масло да тръгне по магистралите че да запуши някой по-финно отверстие... Ееее ххххх каръшката ситуация и ххххх отлаганията!:) На практика мисля ч не етолкова страшно!:)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Malko Delta
 Мнение Публикувано на: 23 Окт 2004, 11:37 
 
Колеги, не вярвайте на 100% на Аутодата. Аз имам същата кола като теб nas, Делта 1.6 i.e., 75 к.с., двигателя и въобще го няма в Аутодата.
Имам оригинална книжка за Делта 2 с всички технически параметри, ако якой я няма, мога да я сканирам и да я пратя на Марио да я качи някъде тук.
За маслото, аз също взех 4 L, но се оказа, че събира около 3.7 при смяната, макар че в книжката пише 3.85. Най-добре вчрвайте на пръчката...
Моята също така и похарчва, около 100-200 гр. на 1000 км. зависи как я карам.... Препоръчвам ви да проверявате с пръчката, защото датчикът не винаги се включва....


Последна промяна Aries на 20 Фев 2006, 18:32, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Окт 2004, 21:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
Аries написа:
Имам оригинална книжка за Делта 2 с всички технически параметри, ако якой я няма, мога да я сканирам и да я пратя на Марио да я качи някъде тук.


Ейй, супер!!! Много ми се иска да видя какво пише в нея :shock: :D Ще е добре да я има качена някъде.
А иначе са ми казвали да не вярвам на щеката какво показва. но в момента нивото ми е три пръста, ако не и повече от горе :shock:

п.с. ще дойдеш ли на срещата другата събота да обменим опит??
и пак ще те помоля да пишеш на кирилица :wink:

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Кирилица
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2004, 11:11 
 
Сега като почна да пиша на кирилица, ще си счупя някой пръст и после няма да мога да си въртя волана с едно пръстче , :D
Другата седмица се заемам с книжката... :)
А срещите...Все нещо се случва, м....... му, ако мислиш, че не ме яд за Жребчево особено.... :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2004, 19:58 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 21:58
Мнения: 66
Местоположение: Пловдив
Абе чета тука, че синтетиката не била добра, че маслото било над нормата, че се точело едва ли не по-чисто отколкото когато се налива, да не се вярвало на щеката...още малко ще кажете, че се влияе от пълнолунието...Маслото освен да маже трябва и да обира боклуците от двигателя така че ако го точите много чисто значи, че не ви е добро маслото(все пак трябва да се има предвид колата дизелова ли е, бензин ли е, на газ ли се кара и т.н, но все пак...)Ако не вярвате сложете М10Д на москвич и го източете на 500км да видите, че ще е по чисто от Кастрол на нова кола за същите 500км!
Както някой вече каза Аутодата не е Господ да знае всичко з аколите! Аз повече си вярвам на щеката отколкото на Аутодата!

_________________
Изображение
...the typical Benz or Bimmer buyer was more interested in listening to Mozart on the stereo than to the Modena orchestration under the hood...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2004, 15:39 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
8.32 написа:
Абе чета тука, че синтетиката не била добра, че маслото било над нормата, че се точело едва ли не по-чисто отколкото когато се налива, да не се вярвало на щеката...още малко ще кажете, че се влияе от пълнолунието...Маслото освен да маже трябва и да обира боклуците от двигателя така че ако го точите много чисто значи, че не ви е добро маслото


Виж какво момче! Не съм някой 15 годишен който се е возил само на тати на колата и я карал двапъти на село че да ми говориш глупости
Какво искаш да кажеш, че масло за 65 лева не е добро, или че синтетиката е добре за един мотор който не си знае километрите над 200 000 ли?!?!? Това че ако при смяната вадиш маслото черно, значи че вътре в мотора всичко е боза!

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2004, 23:14 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 21:58
Мнения: 66
Местоположение: Пловдив
Не помня да съм казвал, че масло за 65 лева не е добро. Апък за моя мотор не бери грижа!

_________________
Изображение
...the typical Benz or Bimmer buyer was more interested in listening to Mozart on the stereo than to the Modena orchestration under the hood...


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 21 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов