Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Разход на гориво и масло. Помощ!
 Мнение Публикувано на: 15 Авг 2016, 17:21 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Мар 2016, 12:19
Мнения: 34
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Dedra 1.8i 109k.c '91(Седан), Fiat Stilo 1.9 JTD 115 k.c '04(комби)
Здравейте на всички! Позволих си да пусна нова тема тъй като са няколко неща и не мога да се събера в другите теми.
Моят проблем е следния...С Дедра от подписа съм, масло гори около 3 литра от смяна до смяна (за мен е много, тъй като това излиза все едно 2 пъти сменям масло за 10К км.) маслото което карам беше Плама 15W40, сега пак е 15W40 но марката я забравих...по принцип смятам да сложа 10W30 или 5W30 на следващата смяна но с тоя разход на масло много дебело ще ми дойде... При форсаж няма бял дим от ауспуха, но като бръкна в него е леко омаслен(не много, но не е само сажди). Питах един майстор (уж майстор) той ми каза,че няма да са само гумички на клапаните, а ще да е по-надолу (сегменти и т.н). хубаво де не знам дали го прави за да вземе повече пари като отвори целия мотор...но не ми се прави основен ремонт на 25 годишна кола...няма за кога (не че не си я харесвам, но е на доизживяване вече, макар за 11 години докато я караше баща ми да е изкарал само 70К км с нея...) Въпроса ми е ако сменя само гумичките ще се пооправи ли поне малко положението? ще има ли леко понижен разход? Защото идеята ми е беше с по рядкото масло както идва зима да е с по рядко и да не тормози мотора, а и четох че с по гъстото масло качва разхода...респективно с по-рядкото би трябвало да го намали... Иска ми се да я смъкна до 10/100 градско (Пловдив) на газ. Приемам идеи, черпя с домашна ракия :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разход на гориво и масло. Помощ!
 Мнение Публикувано на: 28 Авг 2016, 10:36 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
дефинирай "... ще се пооправи ли поне малко положението..."
защото от 1 грам до 3 литра всичко влиза в това понятие


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов