Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: не работи панела за грешки на таблото, в дясно
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2016, 18:51 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Здравейте колеги, имам много нужда от помощ да възстановя работата на приборите на таблото. Версията е с часовник и панел за грешки. Проблема почна с изгорял индикатор за включени светлини. Реших да сваля таблото с приборите да подменя изгорелите крушки на индикаторите (имаше и други, та да съчетая). Някъде се оказа, че не са крушките, а пистите на отворите за фасунгите. Където позволи - изпънах внимателно пистите и ги залепих, другаде сложих малки парченца фолио. Обаче като го сложих забелязах, че не свети CHECK-а, въпреки че крушката е здрава. Но не съм 100% сигурен дали преди да почна да ръчкам светеше, имам усещането, че от няколко дни преди това не съм го виждал. А на следващата сутрин изненадата беше още по-брутална - стрелката за температурата не мръдна, и тогава забелязах, че и индикаторите за отворена врата не бачкат, както и проверката на маслото. Няколко пъти го свалях, замервах, проверих бушоните, понатиснах куплунгите от горната страна на бушоните. Разглобих преди 2-3 дни и секцията на таблото с часовника и панела с грешките, с надежда ако има някоя лоша спойка, примерно. Тоя панел изглежда като половин компютър платката, и в много добро състояние за годините си. Снощи по късните часове ми хрумна да огледам пистите на гъвкавата платка – и скъсана писта. Свалих цялата платка (който го е правил се сеща колко е пипкаво), и с много усилия и нерви успях да позакрепя няколко жички през скъсания участък. Следобед го свързах в колата, и вече имаше температура на двигателя (ако при последвалото сваляне не се е батарясала „кръпката”). Но панела с грешките не тръгва. Замервах 11-пиновия конектор – по половината кабели има напрежение – между 3 и 4,5 V на различните.
Много ще съм благодарен на идеи къде може да е проблема, и ако мога да го оправя, че няколко дни карам без табло – обикновено се занимавах с него вечер, а по тъмно се убедих, че не е подходящо за монтаж.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: не работи панела за грешки на таблото, в дясно
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2016, 14:02 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Здравейте отново, колеги.
С голям кеф требе да кажа, че таблото се оправи. В събота отново го разглобих, "прозвъних" веригите от всеки пин на конекторите до 2-3 точки след него на платката на CHECK панела, и по пистите на гъвкавата платка, и проблем не откривам. Вече примирен реших, че ще карам така докато намеря друго табло, слагам го, и чудо - работи. Типично по `талянски тръгна, нямам никаква идея къде е бил проблема, ама и не ми пука.
За информация - крушките на индикаторите са 1,2W. На подсветката (с червените фасунги) жичката вътре е по-особена от тия на индикаторите - сигурно заради регулирането на силата на светене.
Прикачени файлове:
IMG_0494.JPG
IMG_0494.JPG [ 202.27 KiB | Прегледано 1998 пъти ]

Тая платка е двуслойна и може да се свали. При сглобяване трябва да се внимава за щекичката за проверка на маслото да не се забрави или да се сбърка с "клечката" на часовника. Познайте как го разбрах :D .
Прикачени файлове:
IMG_0497.JPG
IMG_0497.JPG [ 296.64 KiB | Прегледано 1998 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_0498.JPG
IMG_0498.JPG [ 259.52 KiB | Прегледано 1998 пъти ]

Снимките ги качвам, ако на някой, не дай Боже, му се наложи, да знае с какво се захваща. За да се свали CHECK панела от останалата част трябва да се развият и гайките на часовника, и да се издърпа внимателно лентовия кабел на гъвкавата платка. При свързване - леко запъва във водачите, и трябва да се натисне още малко - да влязат и пиновете.
Надявам се с това да приключи темата, и на никой да не му се налага да я чете.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов