Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Скоростна кутия за Дедра
 Мнение Публикувано на: 17 Фев 2005, 19:44 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 06 Ное 2004, 17:01
Мнения: 264
Местоположение: Пазарджик
Кара: FiatSedici 1,9td, Lancia Dedra 1,9 td
Тези дни голяма неприятност стана - взе че ми се счупи скоростната кутия. Още не съм лягал под нея да видя какво точно е, но като събрах изпопадалите парчета и ги занесох на един познат майстор и човека направо ми вика: "Търси нова". Някой може ли да ме упъти какво точно да гледам по скоростната кутия за да не объркам и да взема някаква друга. Защото тази която е на колата вероятно не е оригинална, и ако гледам по нея, пак ще купя нещо неподходящо. Колата е 2000ie, производство 1990. И какви пари горе-долу струва втора употреба ск. кутия?
Малко описание на инцидента - потеглях на първа, изведнъж колата изключи от скорост, нещо изтропа отдолу и скоростомера показа "0". Колата продължи да си върви, но не показва скороста, и маслото лека-полека изтече. Като се върнах на същото място намерих една счупена пластмасова пръчка колкото цигара със зъбно колело на края (вероятно от жилото за скороста), половин червячно зъбно колело и една шепа железни парчета от кожуха на кутията.Явно повредата е само отвънка, но няма как да запуша дупката - казаха ми че не може да се заварява там, а лепило няма да издържи. Дали има някакво решение, или ще трябва да купувам друга?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Фев 2005, 21:59 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 16 Окт 2004, 16:34
Мнения: 58
Местоположение: Асеновград
каква е колата дай повече инфо.

_________________
Газ до дупка.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Фев 2005, 22:31 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Имам една от ДЕДРА на нея има индекс Е, незнам дали става за твоята ,колегите да кажат,ако знаят.А на твоята докато не я свалиш не се знае дали може да се оправи или не.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Фев 2005, 23:05 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Имам познат майстор, който поправя скоростни кутии, ако имаш интерес, драсни едно ЛС

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие: скоростна кутия
 Мнение Публикувано на: 18 Фев 2005, 12:06 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 12:23
Мнения: 425
Местоположение: Перник
ами и баща ми купи друга скоростна кутия на Дедрата тя също е 2.0 с дигиталното табло нейната също едва ли беше оригинална.Проблема беше че и отказа 3 предавка Влиза ама се едно си изключил от скорост.Купи друга от Княжево (като тръгнеш за перник в десно има вного врати в един двор на самия път) за 200лв и датчик за 20 лв.Сега всичко е нормално само дето километража пак не ще да работи :cry: Имаче старата си я пазя ама тоя алуминиев кожух може и да взема да го издам че си тежи а и за какво ми е. :wink:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Фев 2005, 00:05 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 06 Ное 2004, 17:01
Мнения: 264
Местоположение: Пазарджик
Кара: FiatSedici 1,9td, Lancia Dedra 1,9 td
gaz написа:
каква е колата дай повече инфо.

Lancia Dedra 2000ie 1990г, номер на шасито: ZLA83500000087540, номер на двигателя: 835A50001123478. Ако някой може да каже каква точно ск. кутия отговаря за този двигател, ще съм му много благодарен.

tenio hf, твоята от каква точно кола е, и защо е свалена? Колко пари и търсиш?

Tanuco,ако искаш напиши му адреса на този майстор тук, че може и на други да потрябва. Дано не се налага, де!

Paco, този алуминиев кожух, дето мислиш да го даваш за вторични суровини здрав ли е? Или точно в него е дефекта? Аз имам едни стари скорости от Fiat Regata, на тях им е здрава трета скорост. Ако могат да ти свършат някаква работа - кажи.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Фев 2005, 11:55 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 16 Окт 2004, 16:34
Мнения: 58
Местоположение: Асеновград
ОТ ФИАТ КРОМА ИЛИ ЛАНЧИА ТЕМА 2000IE ТРЯБВА ДА СТАНЕ. НА МЕН МИ БЯХА ГРЪМНАЛИ СКОРОСТИТЕ НА КРОМАТА ОТ ГЪСТО МАСЛО БЯХ СЛОЖИЛ БЪЛГАРСКО А ТО Е ДОСТА ГЪСТО,И КОГАТО ЗАГРЕЕ СЕ РАЗШИРЯВА А ТЕЗИ КОТИИ НЯМАТ ОТДУШНИЦИ КАТО НА ЛАДАТА.АЛУМИНИЕВИЯ КОЖУХ НАПРАВО СЕ ПРЪСНА НА ПАРЧЕТА,БЕЗ ДА Я НАПЪВАМ КОЛАТА КАКТО СИ КАРАХ НА ПЪРВА.ИМАМ ДВЕ СКОРОСТНИ КОТИИ ОТ КРОМА ЕДНАТА СЧУПЕНАТА .АКО НА ТВОЯТА ПРОБЛЕМА Е ВЪТРЕ В КОТИЯТА МОГА ДА ТИ ДАМ ЧАСТИ.САМО КОЖУХА Е СЧУПЕН.

_________________
Газ до дупка.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Фев 2005, 12:39 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
0898502561- Бойко
Сервизът се намира в Орландовци, работи много добре, като прави всякакви ремонти по двигатели и скоростни кутии.

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Фев 2005, 14:59 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
От Дедра 1.8 ми казаха ,че е,не е моя, на един приятел от Карлово е,не знам защо я е свалил ,но каза ,че е здрава.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2005, 02:53 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 06 Ное 2004, 17:01
Мнения: 264
Местоположение: Пазарджик
Кара: FiatSedici 1,9td, Lancia Dedra 1,9 td
gaz, точно кожуха на кутията се е счупил, другото е здраво. Може би ще ми трябва пластмасовия накрайник за жилото на скоростите, но ще видим по-нататък.
А дали скоростни кутии от Дедри или Темпри с по-малки двигатели (1.8 , 1.6) са същите като моята?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2005, 13:09 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 12:23
Мнения: 425
Местоположение: Перник
Disco написа:
gaz написа:
каква е колата дай повече инфо.

Lancia Dedra 2000ie 1990г, номер на шасито: ZLA83500000087540, номер на двигателя: 835A50001123478. Ако някой може да каже каква точно ск. кутия отговаря за този двигател, ще съм му много благодарен.

tenio hf, твоята от каква точно кола е, и защо е свалена? Колко пари и търсиш?

Tanuco,ако искаш напиши му адреса на този майстор тук, че може и на други да потрябва. Дано не се налага, де!

Paco, този алуминиев кожух, дето мислиш да го даваш за вторични суровини здрав ли е? Или точно в него е дефекта? Аз имам едни стари скорости от Fiat Regata, на тях им е здрава трета скорост. Ако могат да ти свършат някаква работа - кажи.
Кожуха е здрав само 3 предавка не ще да работи,скоростите са на село в мазето и като отида там ще взема да ги разглобя за да видя какво точно се е счупило .Не съм сигурен дали стават части от регатаА и изобщо нямам намерение да я поправям колата е на баща ми а и от 3 седмици не си говорим с него та ми е се тая вече за колата


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Фев 2005, 16:54 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 16 Окт 2004, 16:34
Мнения: 58
Местоположение: Асеновград
според мен от дедра и темпра няма да станат освен ако не са 2000. виж какво ти трябва и ако видиш зор се обади.

_________________
Газ до дупка.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Фев 2005, 00:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Мога да се обзалога че 3та скорост от регата няма да стане.1300,1500,1600 няма да стене.Трябва ти цяла 2000кубикова кутия Темра Типо Крома Дедра.задължително искаи вариянт за рекламация ако има някакъв проблем с тази която ще си купиш.Не се опитваи да си ремонтираш твоита.Ако имаш всичките парчета всеки по кадърен заварчик би се навил да ти я завари,но аз знам защо се е счупил кожуха на диференцияла.:)Има една ос която държи ''сателитите'' на диференцияла тя е много кекаво набита и си е нормално при тези модели коли да излезе.Вече и разбрал какви са последствията.Не се отчаиваи Не СИ ПЪРВИЯ,НЯМА И ДА СИ ПОСЛЕДНИЯ на когото му се случва това.

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Фев 2005, 01:06 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 06 Ное 2004, 17:01
Мнения: 264
Местоположение: Пазарджик
Кара: FiatSedici 1,9td, Lancia Dedra 1,9 td
Аз докато се мотам, баща ми сменил скоростната кутия :roll: Оказа се че се е пръснала отгоре - нещо е избило от вътре. Вероятно е това, за което говори Pepko_Bepko. Ебати скапаната работа! Около 300 лв си заминаха :evil: Гадното е че и с тази скоростна кутия, пак са ми адски къси скоростите. Мислех че старата е била от друга кола и затова се получава така, ама проблема явно е от другаде. Някой има ли идея какво може да е?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Фев 2005, 15:31 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Мда...аз на 5000 оборота съм със 180км/ч с Дедра 1.8 i.e.

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Фев 2005, 16:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Ами просто са ни къси кутиите.На мойта Дедра 1.6 при 5000 оборота съм малко преди 150, докато една Вектра 1.6 например към 6000 сигурно ще е на 200 км/ч (ако успее въобще да ги направи :lol: ), така , че не се кахъри - това е положението.Мен си ме устройва идеално(тъй - като обичам да и давам газ по планинските пътища(в частност Дебращица- Св.Константин и Елена))


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов