Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дедра 1.8 много проблеми с двигателя. (егр, няма мощност
 Мнение Публикувано на: 20 Май 2015, 06:38 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Ное 2006, 02:10
Мнения: 19
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra L.E. 1994 - 1.8 8v (835A2.046)
flippy_vd написа:
А на газ как работа тая колица? Я виж налягането рейката на студен и топъл двигател, виж и бензиновата помпа, дай да поченеме по метода на изключването, дюзите почисти ли ги ултра звук за да махем и тези проблеми.
П.С. Ако искаш да ги съберем и да ги апалим ритуално :auto: :mrgreen:


Здравейте, засега съм изключил като виновници дюзите, рейката и помпата, защото колата върви еднакво (зле и на моменти задоволително(в тези моменти и на бензин работи задоволително)) и на газ. Колата е с газов инжекцион, който се управлява с вакуум от колектора и инжекторно време. Установих, че съм с брутално пренатегнати клапани. Всмукателните са на 0.35/0.45/0.30/0.35 при норма 0.43+-0.04 и изпускателни 0.35/0.30/0.30/0.35 при норма 0.48+-0.03. Сега идва тънкият момент, че нямам мерителни пластини 0.1-0.4, за да измеря абсолютно точно каква е хлабината и съм се засилил утре да се сдобия с такива. Дано само леглата на клапаните да не са прогорени много от работата на газ.

П.п. Търси се реглажен пул d=33mm h=4.45mm. Евро07 и Александър Ауто отпадат - Нямат.

_________________
Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.8 много проблеми с двигателя. (егр, няма мощност
 Мнение Публикувано на: 20 Май 2015, 09:20 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2010, 00:51
Мнения: 366
Местоположение: Терни, Италия - Видин, България
Кара: Lancia Delta 2 1.8 8V 836A5000
Колегата митака_71 е твоят човек за части и съвети.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.8 много проблеми с двигателя. (егр, няма мощност
 Мнение Публикувано на: 01 Юни 2015, 01:11 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Ное 2006, 02:10
Мнения: 19
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra L.E. 1994 - 1.8 8v (835A2.046)
Да изкарам малко темата от прахта. Малко потръгнаха нещата. След като клапаните вече имат правилната хлабина (всмукателни 0.40, изпускателни 0.45), колата вече не само, че не пали 1вия път, а и 2рия. Чак на 3тото палене вече закантарва празен ход, на празен ход работи много по-неравномерно, но поне се върнаха няколко кончета обратно. Наложи се да тегля един приятел има няма 70-80км и колата започна да работи много прилично, НО за кратко. До един момент колата леко забива предницата, светва чек лампата и колата леко потръгва, след 1-2 секунди изгасва лампата и колата продължава да върви както преди. Като цяло не правеше впечатление, освен, ако не очакваш момента. На следващият ден пътувах отново и колата се държеше отново с характер, но много по-добре от колкото преди, обаче после влязах в едни гори и температурата спадна ряско (от 20 градуса на 13) и тогава направо вече не ставаше за каране. Както си върви нормално и като забие муцуната, нито натискане на газта, нито отпускане, направо пред загасване. Натискам съединителя с много припомпвания на газта и пукане в всмукателния колектор успея да я изфорсирам и тя тръгне, после се сети да светне чека и да се нормлизират малко нещата. Закарах се с 300 зора. Днес на връщане, нарочно тръгнах докато беше топло и почти не го правеше този проблем. След 60-70км, колата прилично загряла пак започна да ми прави този номер. Едвам съм паркирал пред нас. Утре, ако ми остане време ще я закача пак на висата, ама съм скептично настроен, че ще ми каже нещо по-различно. Дайте идеи от какво може да е този проблем. Прави го и на газ и на бензин. Не е от мап сензора, защото с мап-а от другата ми кола е същото (фиат пунто), кабели и свещи нови на няма 1000км.Благодаря отново за помощта!

_________________
Сексът е като снега, никога не знаеш къде ще те изненада, колко сантиметра ще е и колко време ще продължи...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.8 много проблеми с двигателя. (егр, няма мощност
 Мнение Публикувано на: 23 Сеп 2016, 20:51 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 20 Юни 2007, 20:48
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Имам подобни проблеми с Delta 1.6 16v. В крайна сметка реши ли се проблема и как. Споделете - все нещо ще е в помощ.

_________________
LANCIA Delta 1.6 16v 103hp 1997


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 24 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов