Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Утечка на ток
 Мнение Публикувано на: 05 Авг 2014, 11:18 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 21 Окт 2008, 13:20
Мнения: 438
Местоположение: Плевен
Здравейте колеги,
Наскоро купих Дедра комби 1,8-131к.с.ВВТ.Наред с другите проблеми,които се опитвам да отстранявам се появи и друг.
Валя стабилно град и дъжд вечерта,сутринта няма грам ток в акумулатора/може да е съвпадение/.Заредих го,но почна да искри като свързвах клемите му.Направих следното:махнах минусовата клема и свързах една пробна лампа от масата на акумулатора и масата на купето,лампата светна,което означава,че има разряд или черпи ток.
След това почнах да махам последователно предпазителите в двигателния отсек.Като махна двата сини предпазителя за климатроника пробната лампа не свети,т.е.намалява утечката.
Къде отиват захранващите кабели на въпросните предпазители?Влизат в един сноп,но къде са свързани после?
Направи ми впечетление,че след като стана този проблем при даването на контакт веднага се вкл.управлението на климатроника/центр.конзола/ и сработва вентилатора,преди това не беше така.Дано сте ме разбрали.
Давайте идеи откъде да започна.

_________________
Fiat Croma 1.9mJET
Lancia DEDRA SW 1.8-16V 131к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Утечка на ток
 Мнение Публикувано на: 05 Авг 2014, 12:35 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Колега, провери да не е пълно с вода дъното кутията на вентилатора (под жабката). Имах подобен проблем наскоро (при мен обаче не се включваше управлението на климатроника). Хвърли едно око на темата, ако искаш
viewtopic.php?f=35&t=35063

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Утечка на ток
 Мнение Публикувано на: 05 Авг 2014, 13:01 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 21 Окт 2008, 13:20
Мнения: 438
Местоположение: Плевен
Четох я,вода няма.Може да се е изпрарила,но проблема остава.

_________________
Fiat Croma 1.9mJET
Lancia DEDRA SW 1.8-16V 131к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Утечка на ток
 Мнение Публикувано на: 06 Авг 2014, 12:43 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 21 Окт 2008, 13:20
Мнения: 438
Местоположение: Плевен
Проблема МИСЛЯ,че го открих.Над казанчето за течност на чистачките има една кутийка с един предпазител и три релета.Най вероятно се е увлажнила или й е дошло времето да се скапе точно при големия порой,който се изля тези дни.
Извадих всичко,почистих,напръсках с контактен спрей и поне засега при измерване не дава да има консумация на ток.Ще следя известно време за утечка,но дано не се появи от някъде.

п.с.Утечка се измерва като настроиш мултицета за работа с прав ток,за измерване на ампераж.Настрой го на 10А.Повечето мултицети имат няколко букси,едната е специално за мерене на ампери.Едната клема на мултицета трябва да я преместиш там,а другата си остава на универсалният вход - COM. Откачаш клемата на минуса от акумулатора,и с мултицета мериш токът от минуса на акумулатора до клемата която си откачил.Трябваше да се изчака някакво време някой неща по електрониката да заспят,но за това някой по запознат да каже.Утечка до 0,05А (50mА) се смята за допустима.

_________________
Fiat Croma 1.9mJET
Lancia DEDRA SW 1.8-16V 131к.с.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Утечка на ток
 Мнение Публикувано на: 14 Авг 2014, 09:59 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 19 Май 2010, 17:07
Мнения: 28
Местоположение: Стара Загора/Велинград
С цел да не пускам нова тема ще ползвам тази на колегата. Имам Ланча Дедра 1.8 8V 74кв. на която преди малко повече от месец и половина и блокира алтернатора (лагер). Свалих го и реших да го дам, на препоръчван от не един-двама познати сервиз.
След два дни работата беше свършена и аз имах напълно рециклиран алтернатор (от стария се ползва само ротор и статор).
Монтирах собственоръчно динамото и колата заспа. Покарах я 3-4 дни без проблеми със зареждането и работата на алтернатора, докато не светна лампата на маслото на таблото (при неработещ двигател и изключена от контакт кола).
Стегнах се и намерих проблема-утечка от алтернатора. Демонтирах го и го занесох на момчетата от сервиза в който го бяха рециклирали. Приеха го без да се дърпат и без бой. След около 3-4 дни ми се обадиха че намерили и отстранили проблема и че го тествали в София в централния им сервиз и всичко било наред. Взех си аз алтернатора и след 15мин. колицата ми бе отново на пътя докато преди 2 дни (или месец и малко след повторния ремонт) колата не получи същия проблем с утечка от алтернатора.
И тъй като снощи имах друго премеждие с колата, а то бе че докато си карах съвсем спокойно по един баир, от из под краката ми излезе "кълбо" дим с миризма на изгорял кабел. Спрях и угасих колата и на момента започнах да проверявам бушони и релета, но всичко си бе на ред. Запалих колата и всяка система си работше съвсем нормално и без проблемно. Тази сутрин също си запали и си ме докара до работа без ядове.
Та след толкова писане и обяснение като ученичка, да си задам и въпроса: Възможно ли е в следствие от утечката от алтернатора да е станало нещо което да е дало на "кратко" в таблото и това изпушване да е от там?

Дано някой да е на ясно.
Благодаря!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Утечка на ток
 Мнение Публикувано на: 19 Авг 2014, 12:52 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2010, 19:29
Мнения: 276
Местоположение: София
Кара: Honda Civic VI 1.5 VTEC 114hp 3dr '97
На мен пък ми се е разпрала изолацията на двата кабела от алтернатора. Не знам как е станало. Направо си е на жило. Клепах с термосиликон колкото да закрепя положението, но имам опасения колата да не се подпали някой ден...

Лесно ли се сменя тоя кабел (сивия)? Влиза някъде под кората/шумоизолацията...


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 6 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов