Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 06 Май 2014, 20:07 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Май 2014, 19:13
Мнения: 27
Кара: Delta ІІ 1.6 16V
Здравейте, нов съм във вашия форум и искам да почерпя мнения за колата от заглавието. Имам едно хубаво АУДИ Б4 за продаване и ако го издам ще си търся Ланча....Заради финансови причини, но друга тема е това. Четох вече за 1.6 16В и 1.8 моторите като обслужване и поведение, но не ме тегли много към тях. Това най-вече заради по-скъпата поддръжка и евентуални проблеми с електрониката по моторите.
Значи 1.6 8 клапана и 75 коня ме привлича евентуално с евтиното му обслужване и понасяне на АГУ. Този двигател има ли ядове с токовете- трудно палене, нестабилни обороти, гаснене...има ли конструктивни недъзи- износване на валове да речем, повишен разход на масло и т.н? Ходовата част ми е ясна....предпочитам колата да е без клима, но ако случа на работещ климатроник ОК. Скоростните кутии имат ли навика да вият и въобще дали са предразположени към сериозни дефекти след едни 200 000 км....примерно.

Със старите АУДИ-та съм много на "ТИ", но Делта 2 ми е непознат автомобил. Искам като започна да правя огледи да знам къде по-осторожно да гледам.

Надявам се да ми помогнете със съвети cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 00:39 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
една кола на 200+ хиляди винаги може да има от горе изброените проблеми
иначе наистина поддръжката е супер евтина на фона на другите
на газ ако ти гръмне филтърната кутия, това е нещото което ще намериш най-трудно
но честно казано не виждам смисъл да замениш Б4 за делта
освен ако данъка му не е голям


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 10:10 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Май 2014, 19:13
Мнения: 27
Кара: Delta ІІ 1.6 16V
Ами с големия данък е, защото е 115 коня, а и вече не ми се налага да карам толкова извънградско. На къси разстояния от по 2-3 км. не пада под 15л/100 км. като разход....докато 1.6 моно, какъвто и да е се върти около 10л.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 11:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Както е писал и колегата hf hpe, кола на тези години и незнайни км, винаго може да има какви ли не проблеми.
Мога да дам мнение за моята, карам я вече 9 години и съм навъртял над 200 хил. км само аз - карах я основно извънградско. На път до сега не ме е оставяла.
Оснвни проблеми, които се получават са:
- гърмежи в кутията за възд. ф-р, при АГУ, които я пукат - обикновено се получава поради лоша настройка на сместа или проблем в ел. системата ( свещи, кабели, бубина и т.н.).
- понякога се получава виене в скоростите - при мен се получи наскоро, като на този етап съм я закрепил с една добавка и за сега се ядва
- масло не харчи, освен ако не са заминали клапаните
Като цяло е сравнително здрав автомобил, но на доста години. Но за цената и поддръжката си, смятам, че е ок.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 15:25 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2010, 19:29
Мнения: 276
Местоположение: София
Кара: Honda Civic VI 1.5 VTEC 114hp 3dr '97
Май е най-добре да се насочиш към 1.6 75кс или 1.6 90кс. Оставам с впечатление, че 78кс харчи най-много. На газ чувам, че гълта 15-16 градско, бензин 11/11+.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 15:43 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Колега, както се вижда от подписа - карам такава Делта, аз съм и навъртял около 30 хил. км., взех я на около 140 хил. (поне по километраж :wink: ).
Не, че не ми е късала нервите, ама то обикновено си има причина, въпроса е да я хванеш, но пък си е кола на доста годинки.
Поне моята не понесе толкова лесно АГУ, ама то си е и до майстор. Колеги казват, че със симулатор проблеми почти не прави. При мен правеше повече, но се оказа, че е бил неподходящ.
Имал съм проблеми с нестабилни обороти и гаснене, но стигнах до извода (лично мнение), че обикновено е от спад в заряда на акумулатора. Сега гледам да го поддържам, особено зимата, ако по-дълго време не излизам извънградско.
От смяна до смяна на масло, до сега съм доливал около литър (според книжката - все още е в норма), но пък все е имало и някъде леко сълзене на масло - по едно време беше от масления филтър (прехвален Champion, няколко пъти дозатягах, и продължаваше), от уплътнението на тръбичката на щеката, от пробката на картера, и от доста време - от гарнитурата на капака на клапаните. Та не знам реално колко гори, и колко просълзява.
Виж за разхода на гориво - не мога да те успокоя. Харчи си и това е. Докато беше на бензин - под 10,5-11 градско, не можах да го сваля, по същото време извънградско - 6 л.
На газ не е по-розово. Зимата на къс маршрут (~2 км градско) до работата, почти не може да загрее, докарвал съм и ~15/100. Обикновено зимата – 11-12, лятото – 10-11. Но много зависи от маршрута, натовареност на движението, светофари, „легнали полицаи”, прави пешеходци. И най-вече от качеството на газта. По един маршрут на отиване, разумно каране, на връщане, с хубава газ – юркане където позволява пътя, с 40-50 – където е лоша настилката, и пак по-нисък разход.
Но определено мисля, че купето е малко тежичко за този двигател. Не бих казал обаче, че е и тромава, теглото се компенсира донякъде от скоростната кутия, но за сметка на сравнително ниската максимална скорост.
Друг минус – като че ли не и понася скорост над 140, разхода става висок, и комфорта вече отива. Може и да е от годинките. Но пък ако не държиш да се правиш на пилот, пак ще стигнеш, и то не много уморен.
За поддръжката колегите са писали. Сигурно има и някой скъп чарк (дай Боже да не разбираме), но сравнение с Ауди, примерно, не може да се прави. Дет` се вика – половината чарколяк го има и в Алфа и Фиат, другата половина – Пежо и Ситроен (туй-онуй и у Гоуфо).
Със сигурност мога да кажа, че е разумен компромис между голяма кола за дълъг път, и неудобна в града, и малка градска, в която ще се смахнеш след 3-4 часово пътуване (особено ако има повечко завои). Надявам се да съм ти бил полезен и обективен.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 19:23 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 01 Май 2008, 11:20
Мнения: 37
Местоположение: Пазарджик
Е, и аз да споделя.
Вече шест години и 37 000км търкалям делта 1.6, 75кс. Като изключа неплътност на системата на климатроника и теч на хидравличната рейка, други проблеми с електика, окачване, скорости, двг и др. не съм имал. Като разход на бензин, няма АГУ, съм доволен - 8,5-9 в града и около 6,5-7,5 извън. Е изгоряла крушка, смяна на термостат, два носача предни считам, че е приемливо, за 19 годише автомобил.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 07 Май 2014, 23:02 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2010, 20:55
Мнения: 256
Местоположение: Пирдоп (София)
Аз съм карал слабият мотор на баща ми верно харчи по-малко, ама си оставам на мнението че 1.6 16 V е най-оптималният вариант, върви си доволно дори и с обикновена газова, зимата не ми е качвала над 12 лева газ на 100 км. дори и половината да са навъртяни в София по задръстванията. Обслужването на ролки с ремаци е няма и 150 лева и си шпориш още 100 000 км.. Глезя си я с хубаво масълце и го подменям на 10 000км., като през това време съм доливал само 100 грама. Лошото е че моята няма климатик ако я искаш, се обади ще измислим хубава цена, аз съм метнал око на друга по-мощна да си начеша крастата 8).
Относно по-слабият мотор и аз съм имал проблеми с гарнитурата на клапаните, поне 2 пъти съм я сменял (дали е от ментаци или не знам), разхода там вече ми е падал много с галене на педала главно извънградско съм изминавал 1000 км. с 65 лева газ. В градски условия обаче както и да я карам все си е едно 10лева 100 км. Носачите и тампоните ги подмених наскоро за 100 лева с работата, на цялата предница, отзад обаче има един ремонтен комплект на носача и върви по 40 лева на единят. Другото е с народни цени като на голф :mrgreen:


Поздрави !!!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 08 Май 2014, 00:23 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Май 2014, 19:13
Мнения: 27
Кара: Delta ІІ 1.6 16V
Лошото е че моята няма климатик ако я искаш, се обади ще измислим хубава цена, аз съм метнал око на друга по-мощна да си начеша крастата 8).


Поздрави !!!!![/quote]

АУДИ-то го спазарих днес (точно 2 дни стоя по обяви)....ами твоята има ли я в сайтовете, ако е с АГУ да видя снимки....Утре ми звънни по някое време да се чуем ....Телефона ми е 0899 100 473 Таньо.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 09 Май 2014, 00:01 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
1.6 16 на нашият пазар почти винаги са 103 к.с. и заради данъка колегата не го търси.
Много рядко има такива от Германия където се предлага с 90к.с. мотор.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 09 Май 2014, 15:55 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2010, 20:55
Мнения: 256
Местоположение: Пирдоп (София)
hf hpe написа:
1.6 16 на нашият пазар почти винаги са 103 к.с. и заради данъка колегата не го търси.
Много рядко има такива от Германия където се предлага с 90к.с. мотор.


Малко Фотошоп при зачисляването и в определена община и веднага пада данъка с 30-сетина лева.
Ха ха ха ха ха :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 11 Май 2014, 14:42 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Май 2014, 19:13
Мнения: 27
Кара: Delta ІІ 1.6 16V
Вчера се сдобих с Делта 1.6 16V, с 5 врати....утре остава да я регистрирам. За 1350 лв. я спазарих. Колата е обслужвана добре и няма дори масло за смяна в момента. Климатроника работи, има АГУ. Пали идеално и работи равномерно. Генерацията "пърди", но няма видимо дупки, дали е от резонатора така не зная. Салона е доста запазен, боята също, въпреки 3 пребоядисвани детайла, но са били с цел освежаване и няма разлика в нюансите....
Да изброя недостатъците, които имат италианките....естествено скърцащи табло и кора на багажника, не винаги сработваща задна чистачка, километража работи когато си иска (дали е датчика и втора ръка да се намери евтино)....свети ми червена лампичка с формата на дюза, но предполагам това е заради работата на газ и трупа няква грешка.....ако си остане с тези дефекти ядва се.
От Варна до Карнобат ми даде разход около 7,3 л. на 100 км. газ. С 80-90-100 км. съм карал без включен климатроник.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 11 Май 2014, 19:37 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2010, 19:29
Мнения: 276
Местоположение: София
Кара: Honda Civic VI 1.5 VTEC 114hp 3dr '97
Честито! Да я погребеш от каране! Разхода е добър. И аз тия дни ще слагам АГУ. Поддържай я в добра форма и я поцепвай от каране! cheers :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 11 Май 2014, 21:11 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Май 2014, 19:13
Мнения: 27
Кара: Delta ІІ 1.6 16V
Ми тя милата при мен рядко ще вдига повече от 120 км....Знам, че е абсолютно непродаваема кола и до време или ще отиде на трицифрена цена у някой младеж или за скрап cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2014, 09:16 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Честито ти колега, много приятни километри, и сервиз да не видиш с тая кола :D
Stroci написа:
...свети ми червена лампичка с формата на дюза, но предполагам това е заради работата на газ и трупа няква грешка.....

Освен това, още няколко грешки са включени към тоя индикатор (вкл. и на ламбда сондата), така, че не е лошо да я закачиш на комп, за всеки случай. Във форума има доста колеги, които се справят с диагностиката по-добре от повечето майстори по сервизите, пиши, че търсиш, и от къде си - и може би няма да чакаш дълго.
И е време вече да си промениш подписа cheers

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Информация за Делта 2 с двигател 1.6 моноинжекцион
 Мнение Публикувано на: 12 Май 2014, 18:37 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Май 2014, 19:13
Мнения: 27
Кара: Delta ІІ 1.6 16V
И е време вече да си промениш подписа cheers[/quote]

....хахахахаа...вярно не се бях сетил в еуфорията за това :D Ами живея за сега в Карнобат и не знам дали има върли фенове тук, съмнявам се.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов