Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 02 Яну 2014, 10:53 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
За много години колеги! Пожелавам на всички много здраве и щастие през новата година! drunk

Сега към проблема:
Предистория :
Преди около 6 месеца отивам си в мола на бул. България в София пазарувам като кифлиоч и се качвам в ланчотата. Пали, но работи като на 3 цилиндъра, пуши, тресе и като подавам леко газ вместо да качва оборотите ги срива и ако не пусна газта гасне, а ако натисна до долу успява чрез пърпорене да вдигне над 2500 оборота и после е ок.. докато естественно не пусна газта. Излязох от мола с 300 зора спирам гледам пуши като локомотив.. И я загасих, за да не "избуша" нещо повече. Звъннах на Дани от Дружба да го питам дали да я бутам или да я мъча и след консултация се разбрахме да му я закарам на другия ден. След 5 мин работа на място колата взе, че се оправи като остана само пушека. Прибрах се загасих и на сутринта я закарах при Дани без проблеми по пътя... той я гледа 30 мин. чака да направи магария и ми препоръча да карам и да я следя.

Така изминаха 6 месеца :D И покрай коледа пак се мушкам в тоя мол и пак започна същото, но без пушека... Отново тресе и ако не подам много газ падат оборотите. След 10 мин работа на място и подаване на газчица помалко от мене се оправи.... Викам нещо от газта ще да е - вода или нещо .... но последните 15 дни карам само на бензин и вчера отново го направи... карам си 15-20 минути и в един момент на светофара почва да тресе и отново тръгването е възможно само с много газ... Изребрих я над 2500 оборота проблеми няма върви... след като се "отпуши" нещо... полита.
Малко съм в шах понеже немога да определя някакви специфични условия, при които го прави... Идеи иматели?
Проблема го има и на газ и на бензин, което ме накара да отхвърля възможността за "пикаещи" дюзи.
Някой да има идеи или да е срещал подобен проблем.
П.С. Единственото, което констатирах е, че ланчата не обича въпросният мол :D :D :D Като всяка кифла.... :)
img189

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 02 Яну 2014, 11:08 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 30 Яну 2008, 19:33
Мнения: 330
Местоположение: София
Еми освен да не ходиш в тоя мол.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
На мен ми намирисва на свещи или нещо друго по запалителната система, но щом го прави и на бензин и на газ първо натам се насочи. ;)

_________________
[\\\][___////___][\\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC 2 x Dellorto 40DHLA
Lancia Dedra Turbo


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 02 Яну 2014, 12:55 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Аз го имам същият проблем от известно време, с един малък добавък - страхотен гръм при запалване, който излиза от гърнетата. Не гърми всеки път, но вече 3-4 пъти за последните 3 седмици, като при мен проблема е само и единствено на бензин. Освен всичко останало, колата губи и мощност (повече се усеща на бензин, но и на газ не е същата)... :roll: . Следващата седмица ще сменяме съединител и ще видим какво ще кажат "докторите" в сервиза, но ако някой има предположения...?

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 06 Яну 2014, 23:13 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Според газаджийте в "Powergas" [пазете се от тях], проблемът е бил, че ECU-то на ланчата се бъркало от данните на компа на газовият инжекцион, която видиш ли карта била с много бедна смес и когато работело на бензин по картата на газта давело колата с много бензин :mrgreen: :lol: Като цяло за сега дръпнах шалтера на газта и ще карам на бензин (реснах и компа), пък ако не прави проблеми на бенз само, ще знам поне, че е твърдо от газта и ще го мисля. Но на 90 % съм сигурен, че проблема е свъзан с газовата по един или друг начин :)

За сега е това. Ако имам развитие или ако имате вие идеи, споделяйте :)

Весели празници и честито на именниците тези дни !!!

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 08 Яну 2014, 09:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Е, при мен проблема се оказа малко по-сериозен от очакванията - липса на компресия в два от цилиндрите ( изгорял клапан и счупен сегмент).
Явно ще се прави по-цялостен ремонт, колкото и да не си заслужава цената на колата...

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 08 Яну 2014, 10:56 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2007, 11:09
Мнения: 2560
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra SW Integrale 16VT
Piaggio mp3 250ie
S203 OM612
И моята делта със същия мотор беше счупила сегмент. Направих си я сам и ми излезна около 300 лева ремонта. Ако я даваш на майстори незнам дали ще си заслужава. :roll:

_________________
Non e una macchina, e un Integrale.
Изображение
Имало едно време Dedra TDS SW, Y10 GT, Kappa SW 16VT, Delta GT.i.e, Lybra SW Comfortronic, Musa 1,4 DFN


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 08 Яну 2014, 20:16 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 01 Авг 2011, 10:34
Мнения: 85
Местоположение: lovech
Кара: Lancia delta2 1.6 16v
Пробил кабел на свещите.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 09 Яну 2014, 01:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Цитат:
Пробил кабел на свещите.


+1. И то не един.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Прекъсване на ниски обороти
 Мнение Публикувано на: 27 Яну 2014, 20:43 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 01 Авг 2011, 10:34
Мнения: 85
Местоположение: lovech
Кара: Lancia delta2 1.6 16v
Мой приятел обиколи всички майстори в Ловеч и в чудо се беше хванал. Всички майстори обиколи, всеки с различни диагнози. А се оказа пробил кабел, колата пали когато си иска, има ниски обороти а високи не. Най малко се съмняваше в тях защото миналата година ги смени, но да не забравяме че в България всеки майстор от всички марки автомобили разбира и всички части са ..Original..


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов