Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




Автор Съобщение
 Заглавие: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 12:25 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Авг 2013, 05:13
Мнения: 22
Кара: Lancia
Колеги, моля за помощ относно разглобяването на централната конзола.Свалих пластмасата под волана, пепелника, жабката, капака на въздуховода който е в краката на пасажера, но пак не излиза.Не мога да изкарам самия CD player.Гледах че с повдигане на горе и дърпане целия пластмасов панел в който са CD-то и мястото за поставяне на разни неща, но явно първо трябва да се махне CD-то.Там ли е проблема, защото от страната на волана конзолата не се крепи на нищо и сякаш е готова да излезе, но от пасажерската страна е като бетонирана.Развил съм всички болтове.Свалих и горния въздуховод, на който е копчето за аварийно но и от там нищо.Скрити болтове ли има или нещо друго ? :evil:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 13:41 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Колега, от друга тема видях, че питаш за Делта 1,6 75 к.с. В случая няма значение, но в друг - може да получиш подвеждащ отговор, ако не си уточил модел, модификация, година. Казвам го най-добронамерено.
По въпроса - виж схемата, дано ти е от полза. От дясно има един доста сериозен болт, и доколкото помня, за да стигнеш до него требе да свалиш и жабката. Не си спомням обаче дали пред него нямаше някакво пластмасово капаче.
Но мисля, че за да извадиш панела за СД-то не е необходимо да сваляш цялата конзола. Не съм сигурен дали имаше някакви болтчета (по-скоро не), но погледни вляво и дясно под капака на пепелника


Прикачени файлове:
naread.png
naread.png [ 9.42 KiB | Прегледано 6627 пъти ]

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 15:56 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Авг 2013, 05:13
Мнения: 22
Кара: Lancia
Колега, целта ми е да сваля централната конзола.До колкото разбрах говориш за болт номер 5, който според схемата се намира в дясно, след като сваля СД-то.Не мога да разбера коя всъщност е частта обозначена с номер 3.Ще пробвам да извадя СД-то като се прибера и да развия болта.Жабката съм я свалил вече.
Поздрави !


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 16:19 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Сериозния болт е доста по-надясно, ако не ме лъже паметта - пада се под пасажерската духалка. Главата му май е шестограм 15 или 16. На пръв поглед не ми изглеждаше да има общо с таблото, ама точно той се оказа препъникамък, докато не реших да го развия. За номер 3 не мога да се сетя какво беше.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 16:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Авг 2013, 05:13
Мнения: 22
Кара: Lancia
Духалката в кракат на пасажера я свалих, тя е цял пластмасов панел, но сякаш под нея нямаше болт.Ще проверя и ако трябва ще снимам.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 20:40 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Защо си мисля,че централната конзола е едно цяло с долната част на таблото.Останах с такова впечатление като се опитвах да я сваля заради успокоителя на жабката.Уви неуспешно.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 23 Ное 2013, 19:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
Колега какво по точно искаш да свалиш и ремонтираш ? Това табло се разглабя от доста места.

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 23 Ное 2013, 20:24 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Яну 2006, 02:17
Мнения: 237
Местоположение: София 15 Младост
За да свалиш тази конзола първата ти работа е да махнещ конзолата между седалките. Има скрити винчета точно на мястото между двете конзоли. Другия основен болт е точно до пасажерската врата. След като свалиш жабката има едно правоъгълно капаче и под него е болта. Друг основен винт е точно под управлението на климатроника.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 24 Ное 2013, 00:22 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
Ооо цялата ли?

Отляво при волана е елементарно там няма смисъл да го описвам.
Започва се като се запретнат калъфите на скоростния лост и ръчната. После до ръчната има един голям болт, които е основния на тази конзола (под ръчната е) развиваш него, после имаш 2 дълги видички под СД то, както и 2 странични, дето трябва да си ги свалил вече. След това там където е жабката има капаче махаш го и има голяма гайка за глухо 15 или 17 (не помня точно) Сваляш дясната духалка, под нея има още една видия. След това ще се чудиш 10 минути какво държи по средата, а зад таблото за управление на климатика има скрита видия (малка) която захваща този панел към горния. (за да извадиш по лесно цялото чудо трябва преди това да си махнал двете пластмаси на волата и дългия елемент с двете духалки под километража над волана, защото конзолата излиза с издърпване нагоре и към теб.)

А да и мокета извади изпод средната конзола за да видиш страничните види ;) Ама ако ще сваляш "бидона" с цел подмяна на радиатора на климатика просто жална ти майка :mrgreen: Аз тази манипулация е правих лятото и смело мога да заявя че по труден бидон за сваляне няма, защото видите за навивани някак преди монтажа изотзад и няма как да не счупиш няколко резби (не е проблем после при сглабянето се навиват от към твоята страна пластмасата е мека. Енджой :auto:

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 24 Ное 2013, 16:58 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Авг 2013, 05:13
Мнения: 22
Кара: Lancia
Много благодаря за отговорите колеги ! Нямах време тези дни да пиша и да работа по колата.Целта ми е да сваля централната конзола и да я поправя или евентуално подменя, защото има много счупени и спукани пластмаси, но не е това основния проблем.Долните части на конзолата - при пасажерската седалка, при моята седалка и пластмасите при жабката са омазани с нещо излючително лепкаво и черно.При всеки допир прави черни петна и мнооого лепне.Та искам да я измия хубаво и да поправя или направо да я подменя.Май се вкарах в голям филм, а хич не ми остава време да разглобявам.Поне ще сменя подсветката управлението на климатроника и на управлението на вентилаторчетата, така и така съм я разпарчетосал.По - късно ще кача и някоя друга снимка.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 24 Ное 2013, 20:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
как ми напомни сега като си сменям жилото на километража да си сваля панела на климатика, тоя над волана и пепелника да си направя всичкия махагон със сив спрей мммммммм мерси и на теб :mrgreen:

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2013, 00:39 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Има голяма вероятност идната неделя да започна разглобяването на някоя и друга Дедра и след това ще пиша как се сваля таблото.Ако преди това не играе брадвата вътре


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 25 Ное 2013, 10:52 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
qsha написа:
Духалката в кракат на пасажера я свалих, тя е цял пластмасов панел, но сякаш под нея нямаше болт...

Може би и аз не се уточних - Нямах предвид духалката в краката, а горе над жабката, дясната. Мисля, че колегата sonny също има предвид него, и капачето, за което се чудех.
Прикачени файлове:
naread 1.PNG
naread 1.PNG [ 7.02 KiB | Прегледано 6550 пъти ]

sonny написа:
За да свалиш тази конзола първата ти работа е да махнещ конзолата между седалките. Има скрити винчета точно на мястото между двете конзоли. Другия основен болт е точно до пасажерската врата. След като свалиш жабката има едно правоъгълно капаче и под него е болта. Друг основен винт е точно под управлението на климатроника.

Конзолата между седалките не я свалях, може би е трябвало, щото при слагането видях доста зор.
Подсветката на управлението на климатроника няма какво да я сменяш, проблема най-вероятно е като на доста колеги от форума
viewtopic.php?f=23&t=947&start=20

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 29 Ное 2013, 02:06 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Авг 2013, 05:13
Мнения: 22
Кара: Lancia
Колеги, не успях да сваля конзолата.След като видях, че трябва да се сваля и тази, която е между седалките се отказах.Иначе там болтовете ги открих безпроблемно.Залепих каквото можах на място и я почистих.Голямо чистене падна, но се изчисти мазнотията.Не можах да намеря болт при пасажерската духалка, колкото и да гледах.Не можах да разбера и кой е елемент номер 3 от схемата на колегата.Направих някоя друга снимка, която ще кача по - късно.Специални благодарности и за темата относно управлението на климатроника.Днес го презапоих, смених 2 изгорели крушки и сега ланчата е като коледна елха. :D Имам и още два въпроса, за които не успях да намеря достатъчно информация.Можете ли да ми кажете и малко подробности по сменянето на лампичките на бутоните на ел. стъклата.Направо се дърпа капачето с бутоните нагоре, или трябва да се разглобява и нещо друго по вратата ? В друга тема прочетох, че лампичките са запоени директно за платка и много трудно се сменят , а и трудно се намирали, ако са изгорели.Втория проблем е с копчето на аварийните, което е на централните духалки над управлението на климатика.Понеже ги бях разкачил, а когато копчето за аварийните е разкачено лоста за мигачите спира да работи.Та брат ми свързал наобратно(разменил бялата и черната букса wallbash ) и сега копчето за аварийните не работи.Видях че на него има и някаква платка.Дали нещо е окъсил и ако е така ще мине ли само със смяна на копчето за аварийните.Бтв в копчето също има лампичка, която да осветява бутона.Тя трудно ли се сменя? Много въпроси зададох на един път, но просто ме е страх да човъркам без да знам какво да очаквам, за да не разваля нещо.
Благодаря предварително !


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 29 Ное 2013, 13:36 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Колега, както по-горе писах, конзолата м/у седалките не съм свалял, въпреки, че може би съм си усложнил работата. Върти ми се някакъв спомен за малка видия между тази конзола и таблото, от вътрешната страна на ръба на таблото, където се събира с конзолата. Не съм 100% сигурен, както вече казах преди доста време го свалях.
За лампичките на ел. стъклата - има два чешита (нямам предвид броя копчета), поне капаците им са различни, за устройството вътре не мога да кажа.
Прикачени файлове:
untitled.JPG
untitled.JPG [ 4.62 KiB | Прегледано 6504 пъти ]

Прикачени файлове:
untitled 2.JPG
untitled 2.JPG [ 5.56 KiB | Прегледано 6504 пъти ]

За този от първата снимка - там, където сочи стрелката, отдолу, има дълга видия, която го фиксира. Развиваш я, подпъхни с плоска отверка от долния край и внимателно го надигни. От вътре, на самия капак има две еластични пластинки, който държат капачето в отвора. "Механизма" на копчето е защипан за капачето, та внимавай да не счупиш някое от "зъбчетата". Не е фатално, ама после иска лепене. Копчето, мисля е в бял корпус от две части, като "стволчетата" са стопени, и така го затварят.
Лампичките наистина са запоени, не е толкова трудно да се сменят, просто е пипкаво, и требе много да се внимава, че всичко е миниатюрно и лесно се чупи/къса. Самите лампички са по 1,2 W (ако не се лъжа), аз специално ги намерих в магазин за електронни компоненти, струваха 30-40 ст. На размер са горе-долу колкото оризово зърно, но жичките им са много тънки. А съм намирал и прозрачни, и със зелено стъкло. Едните светеха и грееха малко по-силно (не се сещам кои), та имай и това в предвид. Като взимаш, оглеждай ги, че някои са малко по-издължени, и може да ти опират някъде при сглобяването.
За копчето на аварийните не мога да ти кажа - мойто е на волана.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 29 Ное 2013, 14:04 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Авг 2013, 05:13
Мнения: 22
Кара: Lancia
Моето е като от първата снимка.Като сглобя другите части почвам и бутоните.Благодаря за изчерпателния отговор, колега ! beer


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2013, 19:28 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Авг 2013, 05:13
Мнения: 22
Кара: Lancia
Проблема с аварийните беше отстранен след проверка на бушоните.Колата е сглобена вече, остана само жабката и да оправя бутоните на ел.стъклата. :auto:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 18 Дек 2013, 03:20 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 08:48
Мнения: 62
Местоположение: Стара Загора
А тази лепкава мазнотия с какво я изчисти, колега? Че и аз имам такава, макар и само отляво, и не мога да я махна с нормални препарати. Страх ме е да пробвам някакви по-сериозни химии.

_________________
Dedra 1.8 SW 16VVT ZLA83500004140674


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 18 Дек 2013, 15:28 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2010, 00:51
Мнения: 366
Местоположение: Терни, Италия - Видин, България
Кара: Lancia Delta 2 1.8 8V 836A5000
Вода 2 гъбички и МНОГОООООО търкане, след 2 часа търкане изплакваш и си готов. beer

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Разглобяване на централна конзола
 Мнение Публикувано на: 19 Дек 2013, 02:00 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 09 Авг 2013, 05:13
Мнения: 22
Кара: Lancia
Махнах я с обезмаслител и много търкане.Ако препарата е много агресивен пластмасата става направо сива и после ще трябва да боядисваш.От какво е това лепкавото, някой знае ли ?
Ето до къде я докарах с копчетата:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Значи както колегата е написал, развива се видията която се намира под бутоните.От там с тънка отверка се подпъхва и се вади бутона.Разкача се от буксата.Обръщаме и виждаме пластмасовите нитове (на снимките вече го бях разглобил, затова не се вижда добре).С остър и тънък нож внимателно подпъхваме и изкарваме втората част от машинката, като трябва да се освободят и жлебовете отстрани пак с ножа.Самата платка представлява нещо като кутийка, която отново подпъхваме с ножа и отваряме.Там вече се вижда къде е запоена лампичката.
Та сега големия въпрос: Може ли някой да ми каже точно каква е лампичката (колегата по - горе каза че е 1.2W, но не е сигурен).От мога да намеря такава ? Мислех и относно варианта да я подменя с диод, но ще трябва да слагам и съпротивление а не ми се занимава.Искам просто да я подменя.Ето в този сайт: http://tpetrov.com/search.php?p=0&mainc ... 98&s=&ord=
и в сайта на викиват намерих малки крушки но не мога да се ориентирам и се надявам да не ми се налага да пътувам за да си набавя крушки.
Поздрави ! :auto:


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 36 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов