Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 15 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2013, 14:25 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 28 Юли 2010, 11:15
Мнения: 59
Здравейте Колеги? Вторачил съм се в Ланча делта след 96 го. 1,6 по възможност с вентилирания мотор.Много изчетох за модела , ама друго си е да чуя вашето мнение?Цените в момента са направо смешни за модел с всички екстри.Карах една много ми хареса и мисля че е класи над голф, астра, ескорт и други на нейната възраст. Та моля да кажете какво да гледам при избора, слабите и места, разход на гориво. Предварително мерси на отзовалите се !


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2013, 14:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Ами на кола на 17 години, какво да ти кажа - много неща е възможно да й има вече... Моето мнение е, да се огледаш дали някой колега от форума не си продава неговата, поне да знаеш, че е горе-долу поддържана. Слаби места - трябва да провериш окачването да е що-годе здраво ( иначе ориенировъчни цени - носач 60-70 лв, биалетка 15-20 лв, кормилен накрайник 20-25 лв), да няма серииозни течове по двигателя, да няма виене, тропане и скърцане от скоростите - най-вече се усеща при натоварване или превключване на скоростите.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2013, 15:15 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 28 Юли 2010, 11:15
Мнения: 59
Мерси Сашо. Други мнения?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2013, 18:54 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2010, 00:51
Мнения: 366
Местоположение: Терни, Италия - Видин, България
Кара: Lancia Delta 2 1.8 8V 836A5000
Колега гледай по ботушите за ръжа и отдолу, маслото и се ослушвай за някакви звуци от двигателя или тропане на водачи, защото ако е от Италия тука ги гледам как ги карат и просто няма спасение, това масло да се сменя на стара кола ( ДА БЕ ) тръгването на 1-ва с 4000 оборота е нещо нормално. Пък и климата е много влажен и половината имат ръждица по ботушите като съм ги гледал.
П.С. Окачването също че старите коли ги бият много през дупките. Дано уцелиш некоя като хората.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2013, 19:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2010, 20:55
Мнения: 256
Местоположение: Пирдоп (София)
Аз имам такава само че без климатика и двувратото купе (HPE модела).
Моето лично мнение че колата си е супер. Разхода на газ е 10 лева 90-100 километра (смесено), сега като застуди малко се покачи обаче от 2-3 зареждания насам го наблюдавам. Ръжда ми изби на следните места, но не е фрапантно подмених си бодито и ще кара още доста. В края на пластмасовият праг има 2 пластмаси за красота направо ги изхвърляй точно там под тях събира вода. Също под задният подкалник, както и местата за вдигане на крик от онези гущерите, понеже явно самият крик е изжулил повърхността.
Относно мотора, гледай колата да си има някаква сервизна история да е карана с качествени течности и масла.
За окачването според мен е по-здраво от това на фиатките дето съм карал или аз попаднах на такъв екземпляр сменил съм само един тампон на носача.
Друго което ще те посъветвам е да търсиш модел със задни дискови спирачки, понеже след като сложих на моята такива хем спира по - добре като позагреят, хем и обслужването им е по-лесно и ефтино.
Гледай също по колата да няма пипано по ел. системата, понеже именно тук им е слабото място, аз заради това и взех моята без екстри че на на баща ми с дедъра който е отрупан с екстри и електроника си имахме известни проблемчета.
Не знам каква сума си заделил, но аз примерно моята под 1900 няма да я дам, така че тези които ги гледаш за без пари или са карани над 200 хил. или ще се наложи да вложиш някой лев че после да може след това да я спукваш от каране.
И аз съм на мнение че не е зле първо да се оглеждаш за автомобили из форума, или поне гледай такива, на които си им личи че не са експлатирани до дупка.
А иначе за мен е 300 пъти по добре от това да караш някой от гореопоменатите от теб автомобили, дето ги има под път и над път и возят като каруци. :auto:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2013, 19:56 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2010, 20:55
Мнения: 256
Местоположение: Пирдоп (София)
Другото което се сещам да споделя е, че този мотор се води 103 к.с.
Което автоматично следва че ще се наложи да плащаш 30-40 лева повече в данъчното. Естествено и кефът е по-голям при шофиране, аз дизелите на Браво дето уж с по-голям въртящ момент и същите конски сили след 60-70 км/ч не могат да ме стигат, ха ха ха ха 8).
Аз на моята само не харесвам следните неща: Седалките не са особенно удобни при шофиране над 400 км. (затова и ще ги сменям с нещо по-изпипано), багажника не е особенно голям за по-обемисти товари и фаровете не светят както на дедрите (не мога да разбера защо).


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2013, 21:04 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
Фаровете на дедрите светят брутално с бошови крушки на късите и осрам блу от тия с повечето ватове на дългите - Убивам тираджий :mrgreen:

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 21 Ное 2013, 21:32 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Uner написа:
Седалките не са особенно удобни при шофиране над 400 км. (затова и ще ги сменям с нещо по-изпипано)

Земи си тогава от Дедра седалки,че да се родиш.Ма гледам и от фаровете се оплакваш.Направо покрай седалките си вземи и една Дедра :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 00:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 20 Юни 2010, 20:55
Мнения: 256
Местоположение: Пирдоп (София)
Dilyan написа:
Uner написа:
Седалките не са особенно удобни при шофиране над 400 км. (затова и ще ги сменям с нещо по-изпипано)

Земи си тогава от Дедра седалки,че да се родиш.Ма гледам и от фаровете се оплакваш.Направо покрай седалките си вземи и една Дедра :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Не ща няма как да се качват пасажерите отзаде (май ще се изръся за рекаро салон най накрая), иначе фаровете забелязах че дедрата има и допълнителни крушки на дългите светлини ама дори и така не виждам как колегата LoGo се надсветва с тировете.
Абе още малко и ако изкокне някое запазено комби (тамън да си превозвам лесно и велосипеда) хич няма да се замислям. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 08:56 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 28 Юли 2010, 11:15
Мнения: 59
Мерси за изчерпателните отговори!Ще гледам внимателно и ако открия ''моята Ланча''ще пиша. Безаватийно на всички!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 12:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
На дедра фаровете светят всички крушки на 100% капацитет напрао топи фасунките :D Късите са силни, като пуснеш дълги и късите остават да светят, а ако дългите са ти малко повече ватове направо разплакваш насрещния :mrgreen: О има и болчета за регулиране на фаровете, завърташ два пъти с отверката и може и небето да осветяваш :D Което ми напомня да вдигна малко моите, защото на влажен път като пусна дълги направо връща светлината в мен :P

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 13:31 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 05 Сеп 2012, 15:05
Мнения: 8
Кара: Lancia Delta II 1.6 16V HPE
Здравей, това което мога да кажа покрай моята тема за модела и евентуалния монтаж на АГУ e че ако мислиш да я караш на газ, нещата отиват на към газов инжекцион... Може би най-добре ще е ако вече има сложена газ иначе работата става дебела. Другият леко неприятен момент е по-скъпата първоначална смяна на консумативи - ремъци и ролки (тази кола има доста такива). При мен смяната на всичко + труд излезна над 600лв при препоръчан майстор от форума. Като изключим това, частите за модела не са скъпи. Иначе ако намериш запазена Делта - количката е безпроблемна, аз съм много доволен и за парите си наистина няма аналог на пазара откъм екстри. Относно данъка е вярно това което споменаха по-горе - за 3 коня влизаш в по-скъпия данък, но не е болка за умиране. Ако километража не работи, най-вероятно са опитвали да го връщат, така че не подценявай тази "дреболия". Това е което се сещам за момента. Успех с покупката.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 22 Ное 2013, 20:34 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
LoGo написа:
като пуснеш дълги и късите остават да светят

Тука си малко в грешка.Крушката Н4 има къса и дълга светлина.Загледай такава крушка-има 2 нажежаеми жички,но едната е с "паничка".Така на къси свети външната секция на фара,а на дълги светят и двете,и става ден пред теб


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 04 Яну 2014, 21:02 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 21 Дек 2006, 18:21
Мнения: 87
Местоположение: Варна 03 Младост
Аз имах Delta 6 и половина години. Но моята беше 1.8 V.V.T. 132 p.s. петврата. Значи малко скъпи консумативи,но пътно поведение и комфорт много добри. Ще ти дам пример за цените. Понеже 1.8 132 к.с. е с вариатор и балансиращи валове комплект всичко от - до с труда отива към 1000 лв. Сега ще ме разкритекувате,но това включва ролки СКФ,ремъци Гейтц,водна помпа,масло,свещи,всичките филтри и гаранция 50к км. Амортисьорите имаш няколко варианта,но качествените са Монро и Закс-Боге. Там цените са към 200 лв. за преден и 100 за заден. Носачите ТРВ е към 120 лв. но с гаранция. Аз карах с Технород ,турски ,но с доста добро качество.Изкарват при нормално каране 40-50к км. седалките....ех...моята беше с Рекаро салона,алкантра и кожа...Е няма такива удобни седалки...:) А термостата е с корпус и струва към 50 лв. ,ако е Вернет, френски. Не ги написах тези неща,но все пак е хубаво да си запознат,че ако слагаш качествени консумативи,ще трябва да отделиш пари. Макар че,то за всяка една кола е така май :)
На мен ми даваше разход 9 извънградско и 11-12 градско,нормално каране,без юркане. Пътното поведение е доста добро,а и комфорта си е на ниво.:)
И при моя ДВГ нямах избор освен ГИ.
Лека вечер и ако имаш въпроси пиши.

_________________
Fiat Tempra SW 2.0 4x4
Lancia Delta 1.8 GT - ex
Alfa Romeo 155 1.8.T.S. - ex
Fiat Tempra 1.6 MI - ex
Fiat Uno 1.5 MI - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Мнения за Делта?
 Мнение Публикувано на: 04 Юни 2014, 18:54 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 06 Май 2014, 19:13
Мнения: 27
Кара: Delta ІІ 1.6 16V
Моите впечатления са съвсем пресни. Скоро си взех Делта 1.6 103 коня и за малко повече от 1000 км. с нея имам много добри впечатление от мотора. Колата има много добра тяга в средния и високия оборотен режим, а ако се кара под 3000 об. на дълъг път пада и под 7л/100 км. и то газ. Може доста да я е скопил предишния собственик, не съм минавал на газ-анализатор да проверя. Вече няколко пъти засичам, понеже съм с малка бутилка. Гледам и маслото ми не е мръднало от щеката, а не съм го сменил след покупката, защото е бистро и видимо читаво. До скоро имах АУДИ Б4 и Делтата вози много твърдо сравнено с него, но пък има много добро пътно поведение при влизане в остри завои :D Дано не се чупи много....засега имам десен носач само за смяна.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 15 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов