Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Фабрична аларма - Дедра 1.8.ie - дава проблем
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2005, 15:22 
 
Здравейте,
имам Дедра 1.8 i.e 1992 г., която е с фабрична аларма.
Миналата седмица изведнъж ми "капна" акумулаторът и се оказа, че въпреки че е на 3 год. е много разреден и едната клетка е взела-дала. Акумулаторджиите премериха тока и се оказа, че при включена аларма има консумация от 200 (двеста) mA, а при изключена само нормалните - 20-30 mA. Това е голяма консумация и по този начин акумулаторът се "източва" много бързо.
В колата имаше книжка за алармата - Gemini - обаче като отидох в сервиз се оказа, че алармата си е оригинална на Ланчия и всички я гледат като полезни изкопаеми.
Знае ли някой къде може да се намери схема за такава аларма или пък някой добър пич, който да се заеме с някаква диагностика. На алармата пише единствено "Lancia lineaccessory". В сервиза предположиха, че някои от модулите и може да са на Gemini, ама не е ясно.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2005, 18:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Ако е фабрична акъл не мога да ти дам защото нямам и представа що е то!:)
Но... ако е някаква допълнително монтирана, проблемът ти ми прилича на некадърно направена блокировка... В повечето аларми, блокировката се прави с реле, чиято бобина от една страна се връзва на +12В при Контакт а другия (маса) се комутира от алармата(активна маса при вкл/чена аларма)... Идеята е че релето има маса при включена аларма и при опит за палене - подаване на Контакт, релето сработва и разкъсва някаква вериг (блокажа). Тънкия момент - ако това реле се върже на постоянни +12В вместо +12В при Контакт се сешташ че то ще работи както трябва но ще харчи постоянно при включена аларма!:( И точно едно 30А автомобилно реле харчи толкова ток!;)
Дано съм ти бил полезен...

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 03 Фев 2005, 11:03 
 
Благодаря ти за съвета.
Същото предположение изрази и един от техниците.
Сега остава да открия релето и кабела за +12V :) :) :D


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 3 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов