Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2012, 09:14 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2011, 13:33
Мнения: 32
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra 1.8 101kc
Здр. имам проблем с климатика на Дедрата направих му профилактика на системата и зареждане 650 гр. фреон преди морето и всичко беше ок на връщане от морето обаче вече не духаше студено а хладно като на отиване не е работил повече от 200 км


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2012, 09:33 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 20:13
Мнения: 5736
Местоположение: София
Кара: Lybra SW 2.4 JTD Executive
Ако си заредил 650 г при профилактиката, при положение че по спомен цялата ти система е 750 глрама, то не се ли сетихте, че сигурно системата изпуска от някъде. Според мен трябва да се върнеш точно там където са ти правили профилактиката и да ги питаш тях какво мислят по въпроса. Ако са хора на място ще трябва да си признаят грешката и да открият теча, съответно да ти го оправят срещу заплащане, но не би трябвало да ти взимат пари за новото пълнене. Успех.

_________________
Изображение
Lancia Lybra SW Executive, 2.4JTD, 150 hp, 841C000 '03 Изображение
Lancia Kappa Coupe, 2.0t 16v, 205 hp, 838A4000 '97
Lancia Kappa, 2.0, 145 hp, 838A1000 '95
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 159B9000 '94
Lancia Dedra, 1.6, 90 hp, 835A1000 '91
Изображение
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2012, 09:38 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2011, 13:33
Мнения: 32
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra 1.8 101kc
ми при профилактиката казаха че всичко е ок гледаха я и с UV лампа и нямаше нищо.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2012, 15:49 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 04 Апр 2008, 19:15
Мнения: 239
Местоположение: София
toffi написа:
ми при профилактиката казаха че всичко е ок гледаха я и с UV лампа и нямаше нищо.

Колега би ли казал къде си допълва климатика и със стария фреон ли е

_________________
Lancia DEDRA 1.8/105-1992
Fiat TIPO 1.4/71-1992


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2012, 17:01 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2011, 13:33
Мнения: 32
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra 1.8 101kc
сервиза се намира в люлин казва се ауто дриим с новия фреон Р134 исля че беше


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 18 Авг 2012, 23:07 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
всеки уважаващ се сервиз би препоръчал след 1 седмица контролен преглед


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 03 Окт 2012, 11:43 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2009, 11:11
Мнения: 334
Местоположение: Русе
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd 116
Lancia Phedra 2.2
Здравейте. За да не пускам нова тема реших да попитам тук/все пак става дума за климатроника/. Филма е следният: преди началото на летният сезон си викам да отида да ми замерят климатроника, че 3 години не съм го барал и просто за мое успокоение да знам как са нещата. До тук добре/иначе си работеше но се усещаше, че вече не е така студена въздушната струя/. Спирам пред сервиза/колата си работи-никакви признаци за аборт/ и аз си влизам да ги попитам пичовете ще може ли да ми го замерят и ако трябва да се допълни. Отговарят ми ОК няма проблеми вкарвай я/А НЕ ТРЯБВАШЕ/. Колата е вече вътре и я закачат на стенда. След което пича се обърна и ми вика вярно ли не си го проверявал 3 год.- ами ДА кат си работеше що да го бутам. Започнаха да си вършат тяхната си работа и по едно време пича вика ПАЛИ :1poke000: па и аз кат запалих и стана чудо:текнаха масла почнаха да пищят ми ти разни ремъци направо ужас/а преди да я вкарам нищо/. Викам си аз малииииии убиха ми колицата. Както и да е преглътнах всичко и си тръгнах. Имаше разлика в температурата на въздушната струя. Но дефакто излезе проблем в последствие /демек баш проблема/ като реша да го пусна- той си тръгва/чува се компресора как си включва/ и след 1-2 секунди изключва, после/веднага/ пак си включва и пак за 1-2 секунди и изключва. Така докато си е пуснат само си включва и изключва/за работа не му се чува ама хич/. Колега ми спомена че имало някакъв датчик вътре в купето дето не знам си какво/забравих/ мерел и ако се е бил зацапал можело да е от него. В крайна сметка ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да помага пък beer е от мен.

_________________
lancia lybra 1.9 JTD 116


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 12 Окт 2012, 14:34 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 02 Окт 2006, 13:51
Мнения: 42
Местоположение: София
zigmond_lancia написа:
Здравейте. За да не пускам нова тема реших да попитам тук/все пак става дума за климатроника/. Филма е следният: преди началото на летният сезон си викам да отида да ми замерят климатроника, че 3 години не съм го барал и просто за мое успокоение да знам как са нещата. До тук добре/иначе си работеше но се усещаше, че вече не е така студена въздушната струя/. Спирам пред сервиза/колата си работи-никакви признаци за аборт/ и аз си влизам да ги попитам пичовете ще може ли да ми го замерят и ако трябва да се допълни. Отговарят ми ОК няма проблеми вкарвай я/А НЕ ТРЯБВАШЕ/. Колата е вече вътре и я закачат на стенда. След което пича се обърна и ми вика вярно ли не си го проверявал 3 год.- ами ДА кат си работеше що да го бутам. Започнаха да си вършат тяхната си работа и по едно време пича вика ПАЛИ :1poke000: па и аз кат запалих и стана чудо:текнаха масла почнаха да пищят ми ти разни ремъци направо ужас/а преди да я вкарам нищо/. Викам си аз малииииии убиха ми колицата. Както и да е преглътнах всичко и си тръгнах. Имаше разлика в температурата на въздушната струя. Но дефакто излезе проблем в последствие /демек баш проблема/ като реша да го пусна- той си тръгва/чува се компресора как си включва/ и след 1-2 секунди изключва, после/веднага/ пак си включва и пак за 1-2 секунди и изключва. Така докато си е пуснат само си включва и изключва/за работа не му се чува ама хич/. Колега ми спомена че имало някакъв датчик вътре в купето дето не знам си какво/забравих/ мерел и ако се е бил зацапал можело да е от него. В крайна сметка ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да помага пък beer е от мен.

Да прав си има такъв датчик както и такъв за външна температура който ако не се лъжа се намира в огледалото,но както и да е.Така все си мисля че трябва да се върнеш при тия пичове дето мноооооо разбират и да си оправят колата,кой знае какво са и направили.Много странно проблема се появява след тяхната намеса така че моя съвет е взимаш щангата и ако се правят на интересни им кажи ВЕРНО ЛИ НЕ СА ВИ БИЛИ ОТ 3 ГОДИНИ и ги почваш!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 12 Окт 2012, 14:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
Имаш защита и от липса на фреон, за да не ти изгори компресора. Щом са текнали разни гадости - вероятността фреона да е поизтекъл е много голяма. Ходи да премерят какво количество имаш в системата.

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Delta 1.6/16V, АГУ, '97 (Reborned)
Lancia Dedra 1.8/16V, 115hp, '96 (R.I.P.) (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=26664)
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ, '90 (EX)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 10 Юли 2014, 04:58 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2011, 13:33
Мнения: 32
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra 1.8 101kc
closed


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: проблем с климатика на Дедра 1,8
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2014, 20:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Апр 2009, 16:12
Мнения: 1106
Местоположение: Плевен
Кара: Lancia Dedra (кашон на колела)
Препълнили са ти го с масло. Пълно източване и зареждане на 130 грама масло и 760 грама фреон ще оправи нещата освен, ако семерината на компресора не е избила от зор.
п.с. за пълно източване на маслото от компресора СЕ сваля и се излива директно от него.

_________________
ZLA83500000199107


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов