Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Клапан за празен ход за Делта 2
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2005, 01:00 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 15:21
Мнения: 316
Местоположение: София
Моля дайте идея как да го поправя или от каде да купя нов или втора ръка. Аз го отворих и почистих, но или пружината е омекнала или са се износили двете месингови уплътнения. Благодаря предварително.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Яну 2005, 15:22 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
цената на нов ще те откаже
а втората употреба е като твоят
ако проблема е само сутрешното палене се преглъща


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2005, 02:47 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 15:21
Мнения: 316
Местоположение: София
лошото е че не е само лошото палене. Като реши да проработи колата върви нормално а иначе е като спънат кон. Имам съмнения за късо между намотките ама не съм сигурен.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2005, 11:18 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
значи целта на този клапан е изключително да регулира оборотите на празен ход, ако имаш сериозни проблеми с "вървенето" на автомобила според мен не са причинени от него


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2005, 12:10 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 15:21
Мнения: 316
Местоположение: София
Да наистина този клапан е за празния ход, но и за прехода от празен ход към натоварване (момента на отваряне на дроселовата клапа) и за принудителния празен ход. В моя случай при потегляне колата се мъчи и глъхне до да речем 2000об. от там нататък върви ама... а и празния ход е нестабилен и като включа повече консуматори оборотите на мотора падат. мисля си няма ли някакви данни за съпротивлението на тази намотка и евентуално някакъв ремонтен комплект за самия клапан защото 485 лв определено за много.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2005, 23:28 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
къкъв ти е карбуратора бош или вебер? но маи си с вебер щото бошовите са направени адски тъпо но в твоя случаи щеше да е по добре да си с бош, там ниамаше да имаш такав проблем само ниските обороти щяха да ти се губят.Маи ще трябва да търсиш втора употреба но го взимаи с уговорка ако не работи да ти върнат парите;- а може и да им върнеш твоя и да им кажеш че не работи :lol: :lol: :lol:. Иначе няма оправия с тва моторче.А като го свалиш и му пуснеш ток работили? щото може то да си е здраво а управлвнивто ми да не е наред


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2005, 23:59 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
колегата е с вебер-марели и този клапан си е нещо като хроничен дефект


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Яну 2005, 11:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Абе да чукна на по-дебело дърво моя засега се държи добре


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Яну 2005, 12:25 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 15:21
Мнения: 316
Местоположение: София
Колата е Делта 2!! а от този модел няма с карбуратори!. Освен това управлението е импулсно и ми трябва генератор на правоъгълни импулси да го пусна на сухо. Инжекциона е Weber Marelli MPi, а ако ми кажете от къде продават части втора ръка с проба веднага отивам. Иначе онзи ден на топлото му мерих съпротивлението и даде 12 ома, което означава че е ок (10-20ома граници), следователно се е увеличила хлабината на клапана и пропуска въздух от там. Ако някой знае как се оправя това да казва.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Яну 2005, 21:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Max_Damage написа:
Колата е Делта 2!! а от този модел няма с карбуратори!. Освен това управлението е импулсно и ми трябва генератор на правоъгълни импулси да го пусна на сухо. Инжекциона е Weber Marelli MPi, а ако ми кажете от къде продават части втора ръка с проба веднага отивам. Иначе онзи ден на топлото му мерих съпротивлението и даде 12 ома, което означава че е ок (10-20ома граници), следователно се е увеличила хлабината на клапана и пропуска въздух от там. Ако някой знае как се оправя това да казва.
Казвам веднага-части с проба дават ама е в пловдив а ти маи си от софия но ще ти дам телефон питаи дали имат ваобще инче сам взимал радиатор от тях с това условие ако не е наред да си го вземат и още някои работки.0888870023 и 0889371353. А ти защо не отидеш някаде да я закачат и да ти кажат какво точно не е наред?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Яну 2005, 23:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 15:21
Мнения: 316
Местоположение: София
Мерси за телефоните, да от софия съм (ако някой знае във софия да казва). Колата съм я закачал на тестер в ауто италия и във вантотрейд. Резултатът е един и същ: "колата е наред какво искаш от нея?" :evil: Като тиа в ауто италия не можаха да ми кажат за какво ми свети лампата за инжекциона?!?. Писна ми да ходя при рендета и да си давам парите на вятъра. За това се опитвам да си правя колата сам каквото мога.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Яну 2005, 19:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Дек 2004, 00:14
Мнения: 1361
Местоположение: Пловдив
Max_Damage написа:
Мерси за телефоните, да от софия съм (ако някой знае във софия да казва). Колата съм я закачал на тестер в ауто италия и във вантотрейд. Резултатът е един и същ: "колата е наред какво искаш от нея?" :evil: Като тиа в ауто италия не можаха да ми кажат за какво ми свети лампата за инжекциона?!?. Писна ми да ходя при рендета и да си давам парите на вятъра. За това се опитвам да си правя колата сам каквото мога.
И аз съм на това мнение, като чуя за маистор и косата ми настръхва еиго сега трябва да сменям гумички на клапани и много се чудя дали да неси ги направя сам- че данеса се родили там ебати гумичките :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Яну 2005, 20:53 
Offline
Професионалист
Професионалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2004, 01:35
Мнения: 707
Местоположение: София
аз имам това устройство и ново и втора ръка. Новото е 240лв. , а старото го давам за 100 с проба на място и гаранция 6м. По моргите на старите им искат 50-60 но без гаранция.

_________________
Lancia Delta е номер едно


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2005, 00:15 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 15:21
Мнения: 316
Местоположение: София
Това за новия клапан е хубаво ама сега сварших парите :oops: . Кажи си някакви координати за да те намеря.Предполагам работиш в накакъв магазин.
Благодаря предварително!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2005, 01:05 
 
моя тел. 0887693951


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Фев 2005, 18:30 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2005, 15:21
Мнения: 316
Местоположение: София
Добре ще ти се обадя.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов