Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с оборотомер и сваляне на турбо дедра. :)
 Мнение Публикувано на: 27 Май 2011, 16:06 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 18 Апр 2010, 00:15
Мнения: 511
Местоположение: София
Колеги, имам няколко проблеми около бабичката ,които няма ка кда ги проверя в мануалите за дедра и ще съм много блаогдарен ако ми помогнете като ме осветлите... :)

1. Най-важното от всико е как се сваля турбината или изпускателния коленктор? От това което виждам, за да развия топлия охлюв от колектора, трябва колектора да е свален от главата, а за да развия колектора от главата ми пречи същия този охлюв или по-точно фланеца с който се хваща към клектора?! Това звучи безумно, защото ако е така значи трябва при всяко сваляне на турбо или колектор да се сваля главата, което не вярвам да е измислено да се случва...

2. Но не по-малко важно е луфта и във седалките и в облегалките отпред, което ме дразни неимоверно много, някой има ли представа от какво се получава и има ли го масово при колегите или е само при мен, както и поправимо ли е . Аз свалях страничните пластмаси от външната страна на шофьорската седалка, не видях нищо разхлабено, просто има някакви супер досадни хлабини в релсите на седалката, които изглеждат непоправими, но се надявам вие колеги да ме опровергаете. :)

3. И последно - стрелката на оборотомера ми подскача когато подам газ почти винаги, иначе когато задържа на определени обороти или е на празен ход си показва точно, ааа и освен това, когато е на принудителен висок празен ход(когато е студена) също подскача първите няколко минути, докато оборотите не паднат малко. Опитах да сменя самия уред вътре в купето, но резултата беше абсолютно същото поведение, което ме навежда на мисълта, че проблема не е от уреда, а някаде по кабелите. Нещо което ме съмнява е това че във бубината ми влизат 2 кабела, а не 4. Към тези 2 малк ослед куплунга са вързани и другите 2 - усукани са един в друг, което ще оправя тези дни, но ме съмнява, тъй като не виждам каква разлика има между това да се събират вътре в бoбината или навън(може и да греша) , та подскажете. :)

_________________
Alfa Romeo 75 1.8 Turbo EX
Lancia Dedra 2.0 Turbo Хладилник
Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с оборотомер и сваляне на турбо дедра. :)
 Мнение Публикувано на: 30 Май 2011, 00:04 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 18 Апр 2010, 00:15
Мнения: 511
Местоположение: София
Хайде колеги, неможе никой да не знае?! :roll:

_________________
Alfa Romeo 75 1.8 Turbo EX
Lancia Dedra 2.0 Turbo Хладилник
Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с оборотомер и сваляне на турбо дедра. :)
 Мнение Публикувано на: 30 Май 2011, 22:03 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2008, 21:38
Мнения: 533
Местоположение: Бургас
Кара: Две каруци с Лампреди двигатели
Турбото се сваля заедно с колектора. Поне аз успях да го сложаи да го сваля така. По-трудното е да се опиташ да свалиш турбото само от колектора. Явно не си ползвал подходящия инструмент - ставаше или с лула или звезда, па може и с гидория с удължител , не помня вече.

_________________
Човекът е човек, когато е на път.
Tempra 2.0 16VT
Marea wikend 2.0 8VT 200+ HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проблем с оборотомер и сваляне на турбо дедра. :)
 Мнение Публикувано на: 30 Май 2011, 22:11 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 18 Апр 2010, 00:15
Мнения: 511
Местоположение: София
Благодаря колега! Мен ме притесняват двата болта, които са над самото турбо, защото неможах да бръкна като хората, но ще пробвам както казваш и ще поша какво е станало. :)

_________________
Alfa Romeo 75 1.8 Turbo EX
Lancia Dedra 2.0 Turbo Хладилник
Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов