Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: деферинциал ми е ломмммммм
 Мнение Публикувано на: 08 Яну 2005, 18:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
Строши се деферинциала.Сателити,планети,цялата галактика е лом.В динекспреса ми искат 750лв.Предлагат ми скоростна кутия от типо 1.6(на външен вид двигатела е същия).Става ли или поне кажете от какво може да стане.

колата ми е делта2.(е*ати и трошляка)

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: деферинциал ми е ломмммммм
 Мнение Публикувано на: 08 Яну 2005, 18:40 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
filter написа:
Строши се деферинциала.Сателити,планети,цялата галактика е лом.В динекспреса ми искат 750лв.Предлагат ми скоростна кутия от типо 1.6(на външен вид двигатела е същия).Става ли или поне кажете от какво може да стане.

колата ми е делта2.(е*ати и трошляка)


Незнам дали предавателните числа не се различават, защото Типото има по-добро ускорение до 100, а на Делтата максималната скорост е с 2 км повече, а е по тежка, но пък може и от аеродинамиката да е това :shock:
При всички положения гледай да е от двигател 835С1000

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: деферинциал ми е ломмммммм
 Мнение Публикувано на: 08 Яну 2005, 20:45 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Лошоо... Ама как се чупи диференциал, баси случая...
По добре благослови тези дето са ти продали колата... тя не е виновна...
Та според мен, а и като гледам и назад проблемите които си коментирал... оправяй я и я продавай! Явно не и е бил лек живота на тази машинка!:)
А скоростна кутия би трябвало да намериш до 300 лв. от някой морга!
Ако от Делта1 ГТ1600 става обади се, ще ти намерим!;)

За мен машинката е много добра но както важи за всички коли има огромно значение във какво състояние я купиш...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Яну 2005, 21:18 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Колеги, покупката на скоростна кутия 2-ра ръка е 50/50 дали ще е читава или не.
Преди време смених скоростната кутия на Форд Фиеста и след 6 месеца каране се появяват същите симптоми като преди да я взема....така че по-добре да се дадат повече пари и да се оправи, защото не знаеш какво купуваш като е втора ръка...няма как да я отвориш и да видиш дали всичко е ок.

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие: Нещта на които не бива да се чудим
 Мнение Публикувано на: 08 Яну 2005, 22:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2004, 19:04
Мнения: 1893
Местоположение: Варна, Ямбол
Факт е че Жабарите не могат да правят скоростни кутии.А GM-не могат да правят дизели.Много хора не знаят това и не искат да го разберат.Вярно е,че скоростната кутия е наи-натоварената част в автомобила.Но при почти всички производители /БЕЗ ФОРД/ странното е че тя се чупи последна.На колегата му се счупил диференцяла.Ами нормално ''сателитите на набити в една ос доста калпаво''в течение на времето тя излиза и става ''гоина с лаина''.Ами моделите кутии дето полуоските лагеруват в маншоните!!!Това е наи-голямото извращение за мен.И Рено го изпозват ама нямат такива проблеми.Кво се получава след 5-6годишна нормална експлоатация.Маншоните текват като разпрани.Не случаино е написано са се обръща особено внимание на този проблем.Малко са хората дето ги сменят редовно ама от това няма кои знае къв смисъл защтото полуоската се износва и маслото си продължава да тече.После кутията била виела и хъркала.Питаите хората с 20годишните италянски бараки.:)Ама този проблем се касае дори и за ФЕРАРИ колкото и да ви е странно.Преди бях гледал репортаж по Дискавари.Пробват го на пистата.Ужас!!!Хъркат му скоростите!!!Това е абсурдно за мен.GM като не могат да правят дизели,си признават и взимат на заем от ISUZU i BMW.Бих посаветвал Жабарите да вземат кутии от OPEL и VW.
Относно проблема с колегата.Колкото и да се различават преводните числа няма да усетиш голяма разлика стига кутията да не е дизелова.Искаи обезателно вариант за рекламация ако даде дефект слад като я монтирате.Другото е божа работа.Нема се шашкаш брато аз 2месеца не съм си карал колата заради такъв проблем.:)

_________________
Голяма бела!!! В памет на FOKO!!!



Lancia Delta HF turbo
Lancia Thema хубава ама дърта
Lancia Дедра друсаща доста 159B9000
Lancia Delta2 835C1000
Lancia Kappa 838А1000 това е колата за мен
ALFA ROMEO 166 2,4 JTD сегашната любовница


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: деферинциал ми е ломмммммм
 Мнение Публикувано на: 09 Яну 2005, 00:29 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
Delta написа:
Лошоо... Ама как се чупи диференциал, баси случая...
По добре благослови тези дето са ти продали колата... тя не е виновна...
Та според мен, а и като гледам и назад проблемите които си коментирал... оправяй я и я продавай! Явно не и е бил лек живота на тази машинка!:)
А скоростна кутия би трябвало да намериш до 300 лв. от някой морга!
Ако от Делта1 ГТ1600 става обади се, ще ти намерим!;)

За мен машинката е много добра но както важи за всички коли има огромно значение във какво състояние я купиш...
някакъв карък има над тая кола.има и още дреболий които са не обясними като например че падна стаклото на гаража върхо нея и я по одра.иначе колата е много запазена на външен вид.като проблеми са доста


колата е на името на баба ми и е инвалидна и с продажбата е по сложно

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Яну 2005, 19:56 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Мойта пък е на името на дядо!(да е жив и здрав още много години), та много дбре те разбирам.Внос на кола на инвалид си е нож с две остриета.... :shock:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: деферинциал ми е ломмммммм
 Мнение Публикувано на: 10 Яну 2005, 15:13 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 13:39
Мнения: 336
Местоположение: София
filter написа:
някакъв карък има над тая кола.има и още дреболий които са не обясними като например че падна стаклото на гаража върхо нея и я по одра.иначе колата е много запазена на външен вид.като проблеми са доста


Какво да ти кажа... имах преди няколко години една Ладичка петица, почти нова. Е какви ли не каръшки неща и се случваха в продължение на няколко месеца, и след последния карък който и се случи - (падна сняг от една кооперация и смачка предния капак и стъклото) не издържах повече, оправих я, и я продадах... Иначе още щях да си я карам, много хубавка си беше :shock:

П.С. На "карловско шосе" има морга за коли, и склад за 2-ра употреба части със сервиз, и дават гаранция на частите които монтират. Един приятел на скоро си сложи друга кутия, забележете - на Форда :lol:

_________________
Изображение
Lancia Delta II 1.6 835С1000


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: деферинциал ми е ломмммммм
 Мнение Публикувано на: 13 Яну 2005, 02:22 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
nas ™ написа:
filter написа:
някакъв карък има над тая кола.има и още дреболий които са не обясними като например че падна стаклото на гаража върхо нея и я по одра.иначе колата е много запазена на външен вид.като проблеми са доста


Какво да ти кажа... имах преди няколко години една Ладичка петица, почти нова. Е какви ли не каръшки неща и се случваха в продължение на няколко месеца, и след последния карък който и се случи - (падна сняг от една кооперация и смачка предния капак и стъклото) не издържах повече, оправих я, и я продадах... Иначе още щях да си я карам, много хубавка си беше :shock:

П.С. На "карловско шосе" има морга за коли, и склад за 2-ра употреба части със сервиз, и дават гаранция на частите които монтират. Един приятел на скоро си сложи друга кутия, забележете - на Форда :lol:
намерих си дифиренциял 2 рака за 100лв.за каръка мога да ти кажа че за 1 година има повече повреди отколкото от предишния собственик.а в нашия блок има 5 човека които си взеха коли и всичките си имат проблеми.единия си взе алфа и след месец го блъснаха яко.другия си удари голфа.

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов