Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Скоростна кутия - разлики
 Мнение Публикувано на: 26 Юли 2011, 22:36 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Яну 2006, 02:17
Мнения: 237
Местоположение: София 15 Младост
simq написа:
Сега реших пак да го сменя, и тръгнах да търся, уж по-качествен. Само, че където ходих, все ме питат ляв или десен търся, което ме води на мисълта, че са различни. В единия магазин продавача, познат ми е, в прав текст каза, че имат разлика. А април като обсъждахме колегата hf hpe каза, че няма. Та ако можете, Фърлете малко светлина по въпроса.

Няма разлика между ляв и десен. Продавача в магазина обоснова ли се относно твърдението си?

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Скоростна кутия - разлики
 Мнение Публикувано на: 27 Юли 2011, 09:53 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
Не, обаче няколко дни по-късно, като ходих да си взема втулка за скоростите, питах колегата му, човека провери, и наистина се водят ляв и десен, обаче комплектите (с лагерче). Само маншона нямал разлика.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Скоростна кутия - разлики
 Мнение Публикувано на: 28 Юли 2011, 01:19 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Яну 2006, 02:17
Мнения: 237
Местоположение: София 15 Младост
simq написа:
Не, обаче няколко дни по-късно, като ходих да си взема втулка за скоростите, питах колегата му, човека провери, и наистина се водят ляв и десен, обаче комплектите (с лагерче). Само маншона нямал разлика.

Според eper разлика няма. Лагерите и маншоните са еднакви и за двете страни. Едниствения начин да са различни е, ако диаметъра на полуоските е различен.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Скоростна кутия - разлики
 Мнение Публикувано на: 28 Юли 2011, 09:33 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
да, и той това предположи, ама като сменях лагерчетата - бяха еднакви, и не исках да му губя повече време да го разчоплим тоя въпрос. И те бачкат с ePer. Но в няколко сайта за части гледах скици на маншона, и го срещнах във варианти с три различни размера, за една и съща кола. Почвам да си мисля, че не им е много коректна информацията.

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Скоростна кутия - разлики
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2016, 16:37 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Мар 2016, 12:19
Мнения: 34
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Dedra 1.8i 109k.c '91(Седан), Fiat Stilo 1.9 JTD 115 k.c '04(комби)
Здравейте и от мен. Моят въпрос е ...явно кутиите са съвместими. Моята е от подписа.... тъй като предстои смяна на съединител кутията ще трябва да се сваля... и идеята ми е да взема или друга кутия (тъй като представа си нямам в какво състояние са зъбните колела или 4-та и 5-та предавка да взема от 2.0), надявам се да са по малки което значи по малки обороти следователно по нисък разход на дълъг път, а и градско (в Пловдив често си пускам и 5-та със 60 км/ч по булевардите). Някой идеи само от Ланчия ли мога да взема скоростна или и от друга италианка? Е иска ми се от ферари, но няма като нямам двигателя му :D И изобщо ако набия по малко зъбно колело с цел сваляне на обороти от каквато и да е друга кутия? Мога ли да си оставя моят кожух на скоростната и само зъбните колела да сменя?


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 25 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов