Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Няколко въпроса за Дедра SW
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 01:29 
 
Здравейте на всички. Имате си нов член:))
Купих си Ланча Дедра 1.6 SW 1995г. с климатроник , пълен ел. пакет, централно и др. Колата е супер , но има както всяка почти 10 годишна кола доста за пооправяне. Повечето неща са дребни но ако могат да се оправят няма да е лошо:)
Та нещата са следните.:
- на предната дясна врата стъклото работи но като го пускам и вдигам се смъква на интервали ,пуска 2- см. и спира после още 2 см. и т.н., като натискам да пускам стъклото ,копчето (и от това което е на моята врата за лявата и от това което си е на дясната врата) нещо изцъква на моята (лявата)врата ,мисля че цъкънето идва от копчетата за прозорците които са на нея
- пак на дясната врата , но на задната не работи централното, не се отключва и не се заключва ако преди това сам го издърпал или прибал надолу на ръка,имате ли някаква идея от какво може да е
-чистачките - работят си и задната също но не пръскат , моторчето на казанчето се чува че работи , знам че дюзичките на капака от които излиза течността може да са запушени не съм ги видял още , но възможно ли е да е проблема да е другаде ако не е в дюзичките на капака
-не ми работи оборотомера , видях в една тема че пишеше че километража и оборотомера са електронни със стрелка а не със жило, ако е електронен, как мога да го оправя .Като пусна фаровете и на чек контрола от дясно има четири лампички и две от тях в случая двете средни(2-та и 3-та) светват , това така ли трябва да е или нещо показва че не е наред, иначе от фаровете не работи само единия габарит, каси и дълги си светят
Ами в общи линии е това , за друго не се сещам а мисля че няма.
Дано не съм прекалил но не знам от къде да потърся компетентно мнение. Ще помоля ако е удобно някои ако има информация за цените на часите за този модел на Ланча да ми ги постнетук или ако може да каже къде да намеря такава информация.
А още нещо , много слабо се осветява таблото когато е тъмно,дори максимално като го усиля от копчето и искам да попитам дали копчетата на климатроника имат някаква светлинна индикация освен тази , която е на зелените диодчета , които имат отстрани тях, защото вечер не мога да видя нищо от тези копчета и натискам наслуки.
Май станаха доста неща , но се надявам някой да ми отговори.
Благодаря предварително .
чао
Поздрави на всички


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 02:22 
Offline
Site Admin
Site Admin
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 14:08
Мнения: 1024
Местоположение: София
Значи подред:

1. Добре дошъл ;)
2. За стъклото - не мога да ти кажа що така ти прави дясното. Цъкането от лявата врата е от релето.
3. И на моята задна дясна не и работеше централното... Досадно - много пъти съм я забравял отключена. Решението - нова машинка за централно. Моята е от азиатския международен базар (илиянци) за 5 лв и вече половин година работи :)
4. Сигурен ли си че си взел Дедра, щото аз до сега не съм виждал Дедра със задна чистачка.... Иначе пръскачките ти най-вероятно да са запушени - 1 игла помага ако това е проблема.
За оборотомера мога да ти кажа със сигурност че е електронен, но защо не работи... Много е вероятно да е от лош контакт.
За чек-а дето свети означава че има някакъв проблем. Лампичките в ляво показват какъв е. Щом не ти свети единия габарит - 100% че едната е за него. Другата е много вероятно да е за осветлението на номера.
За копчетата на климатроника не мога да ти кажа, щото моята няма, ама съм 99% сигурен че трябва да има и други лампички. На моята и смених 14 или 15 лампички. Има на всевъзможни места. :)

_________________
I haven't lost my mind; I know exactly where I left it.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Nqkolko vaprosa
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 12:19 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 15:08
Мнения: 343
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra 2.4JTD SW,
Fiat Croma 2.4 Multijet
Venkucio написа:
Здравейте на всички. Имате си нов член:))
Купих си Ланча Дедра 1.6 SW 1995г. с климатроник , пълен ел. пакет, централно и др.

Честито и поздравления за избора! Колата е супер готина и комфортна. Не знам дали с нещо ще помогна, но поне ще коментирам някои от питанките ти...
Venkucio написа:
на предната дясна врата стъклото работи но като го пускам и вдигам се смъква на интервали ,пуска 2- см. и спира после още 2 см. и т.н., като натискам да пускам стъклото ,копчето (и от това което е на моята врата за лявата и от това което си е на дясната врата) нещо изцъква на моята (лявата)врата ,мисля че цъкънето идва от копчетата за прозорците които са на нея

Аз имам абсолютно същия проблем, 1 към 1! До тук на 2-3 пъти съм разглабял вратата да търся проблем, но не намирам :( моторчето изглежда като да е наред, смазвал съм водачите ... не помогна. Цъкането което чуваш е от релето, което е капсулован блок за всички ел.стъкла (ако не и за нещо друго). Не съм пробвал с друго, но все си мисля, че проблема е някъде в него. Намира се до блока с бушоните и релетата (не на него). Ако се разровиш и постигнеш положителен резултат, ще те помоля да споделиш, защото и аз така си карам вече повече от половин година с този проблем и много ме дразни.
Venkucio написа:
чистачките - работят си и задната също но не пръскат , моторчето на казанчето се чува че работи , знам че дюзичките на капака от които излиза течността може да са запушени не съм ги видял още , но възможно ли е да е проблема да е другаде ако не е в дюзичките на капака

Имах го и този проблем, без задната чистачка, защото мойта е седан. На 1-во време си виж казанчето - дали не изтича течността от него, защото моето беше пукнато и течеше ... струваше ми почти един ден на 2-ма човека за да го свалим, залепим и монтираме. При мен се сваля адски трудно (като ти е за 1-ви път), но и при теб двигателя е 1.6 и сигруно е по друг начин (моя е 1.8). Друг проблем, който имах е в тройника, който разпределя струята към 2-те дюзи. Това е една пластмаска, цилиндрична ... колкото кибритена кутийка да речем. В нея влиза 1 маркуч и излизат 2. Та тя се беше запушила при мен. Разглабя се и се почиства сравнително лесно. Според мен провери си и всички маркучи по веригата.
Venkucio написа:
Като пусна фаровете и на чек контрола от дясно има четири лампички и две от тях в случая двете средни(2-та и 3-та) светват , това така ли трябва да е или нещо показва че не е наред, иначе от фаровете не работи само единия габарит, каси и дълги си светят

Чел съм няколко пъти, че чек-контрола не работи коректно, така че не знам до колко да му вярваш ... по-скоро си проверявай съответните светлини регулярно (че и куките вече яко следят за това). Аз лично съм забелязал, че ако дам контакт и запаля при неизключени фарове, ми светва лампата за изгорели предни светлини ... Да, ама те са си ОК и ако ги изключиш и включиш пак, лампата не светва повторно.
Venkucio написа:
А още нещо , много слабо се осветява таблото когато е тъмно,дори максимално като го усиля от копчето и искам да попитам дали копчетата на климатроника имат някаква светлинна индикация освен тази , която е на зелените диодчета , които имат отстрани тях, защото вечер не мога да видя нищо от тези копчета и натискам наслуки.

Имаш категорично изгорели крушки ... Колегата SGM правилно ти е казал, че крушки има на всевъзможни места ... и те като всики крушки си горят от време на време. Сигурно е, че трябва да си виждаш много добре осветени иконите по копчетата на климатроника, т.е. - провери си крушките!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Дедра
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 14:03 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 16 Дек 2004, 01:30
Мнения: 48
Местоположение: Асеновград
Благодаря Ви :))))) :lol:
SGM: Дано ако е от машинката за централното да мога да намеря , защото съм от Асеновград и не знам къде да потърся , но ще намеря , ще се поразровя.
Дедра е колата , ама комби и има чистачка на задното стъкло, ще пробвам да ги отпуша ако е от тях, дано не е по маркучите или някаде другаде както каза italcar.
А тези 14-15 лампички , които си сменил ,лесно ли ги смени. Имам предвид на трудно достъпни места ли са и налага ли се да се свалят много неща от таблото за да се сменят и от къде ги взимаш лампичките , стават ли от някакава друга кола или модел или си има точно моделче за Ланча Дедра, че в тоя Асеновград не се знае какво ще намеря , но явно ще търся в Пловдив.
Благодаря ти за помощта , ще пиша какво е станало когато намеря време да я оправям:))


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Nqkolko vaprosa
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 14:17 
 
Мисля, че преден ляв прозорец е така фабрично и за мен е досадно. Блока за упр-то му е много забутан, иначе може да се елиминира. Оборотомера се управлява от "компютъра" и едва ли може да се оправи. Таблото на климатроника се сваля лесно като махаш първо пепелника. За чистачките: по маркучите има странни клапанчета, които се запушват. Трябва да ги проследиш, много са сбутани но има достъп. има и под кората на капака на багажника (на която са дръжките)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Дедра
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 15:52 
 
Italcar , благодаря и на теб за изчерпателната информация. Казанчето е здраво , явно е този тройник или маркучите, ще ги погледна дано да стане. За стъклото не знам , ако изкочи нещо като лекарство за него ще ти пиша . Другите неща ще ги гледам шрез почивните дни и тогав ше видим. Най вероятно ще питам още :))) Дано да ви се коментира
За сега чао то мен и още веднаж благодая :))
Нещо с регистрацията имам проблем май нещо сам обаркал или не си спомням точното име с което се регистрирах за товва съм като гост но ще го оправя:))


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 17:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
venkucio написа:
Благодаря Ви :))))) :lol:
SGM: Дано ако е от машинката за централното да мога да намеря , защото съм от Асеновград и не знам къде да потърся , но ще намеря , ще се поразровя.
Дедра е колата , ама комби и има чистачка на задното стъкло, ще пробвам да ги отпуша ако е от тях, дано не е по маркучите или някаде другаде както каза italcar.
А тези 14-15 лампички , които си сменил ,лесно ли ги смени. Имам предвид на трудно достъпни места ли са и налага ли се да се свалят много неща от таблото за да се сменят и от къде ги взимаш лампичките , стават ли от някакава друга кола или модел или си има точно моделче за Ланча Дедра, че в тоя Асеновград не се знае какво ще намеря , но явно ще търся в Пловдив.
Благодаря ти за помощта , ще пиша какво е станало когато намеря време да я оправям:))
Честито градски.радвамсе че има и други освен тия тъпи голфаджий.За крушки мога да ти кажа магазинче ама си вземи от хубавите от 40ст.Магазина е на "зъпчето" срещу джамията която ще строят.Първото магазинче като идваш от Лук Ойл

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 19:05 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 16 Дек 2004, 01:30
Мнения: 48
Местоположение: Асеновград
Мерси градски. Да те питам аз тебе ти от къде взимаш части ако ти притрябва нещо каквото и да е по колата, по купето или двигател ходова част , всичко.
Мерси
А този магазин е го посетя но как му е името да не ида другаде че там са доста магазинчета:)
АИде чао от мен


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Дек 2004, 20:55 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Окт 2004, 13:11
Мнения: 203
Местоположение: Пловдив
Здравей колега със здраве да си я караш.Аз мога да ти дам идея за пръскачките ,за да не проследяваш цялата система.Откачаш от моторчетата маркучите и с помпа или компресор се опитай да ги продухаш.За части в Пловдив ще ти кажа къде можеш да си търсиш.Коматевско шосе на излизане от Пловдив веднага след последна спирка на 16 пресичаш едни "глухи" линии и започва паваж на 150-200м. в ляво пише авто части втора употреба за италиански автомобили.Ако не можеш до го намериш прати някакъв телефон ,ще ти се обадя и ще те заведа.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Дек 2004, 12:51 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 16 Дек 2004, 01:30
Мнения: 48
Местоположение: Асеновград
МИсля че се сещам къде е . Благодаря.
А може ли да попитам дали се свалят лесно седалките на тази кола. И как става.
И лошото е че ми протече охладителната течност и май е от радиатора не съм погледнал още отдолу но мисля че като застанеш пред колата от долната дясна част на радиатора напипвам нещо като дупка и от там ми се струва че тече , някои да знае нещо по впроса:))
Чао за сега


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Дек 2004, 18:08 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 17 Дек 2004, 02:40
Мнения: 13
Здрасти колега, за третата чистачка си провери маркуча, който е на сгъвката м/у капака и купето, аз имах същия проблем, оказа се, че там се е спукало, вземаш си една снадка от някое магазинче за рибки, става перфектно и си пръскаш, ако другите неща са ти наред.
За стъклата, моята е Делта, и като я купих се държеше по същия начин, но пък взе че се оправи, мисля че може да не е контактувало някъде добре,
За централното на задната врата го имах тоя проблем на Типото, и го оправих с нагласяне на джиджавката, където ти е на гредата и която заключва вратата, разхлабваш я малко и затваряш вратата като я оставяш сама да си нагласи мястото.
Пробвай и успех

_________________
VIVA AUTO ITALIA


Върнете се в началото 
 Заглавие: Дедра SW
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2004, 10:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 16 Дек 2004, 01:30
Мнения: 48
Местоположение: Асеновград
За сега само чистачките видях къде им е проблема, в тройника ,който каза ITALCAR.Обаче нещо не мога да го отпуша, т.е. нямам с какво но ще го оправя:)))


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 12 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов