Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




Автор Съобщение
 Заглавие: Зима е. Вратите замръзват. Помощ.
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 11:15 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2009, 23:50
Мнения: 37
Местоположение: София
Дойде ли зимата и всяка кола почва да си показва проблемите. Та по темата. Проблема при мен е че сутрин успявам някакси да отворя вратата (за щастие все още не съм счупил нищо, както четох по другите теми), но след това не иска да се затвори. Трябва да я покарам по- дълго време с парно на макс и след това ако благоволи се затварят. А миналата зима не си спомням да съм имал подобни проблеми. Снощи обикалях квартала като луд докато се размръзнат, че не върви да я оставя отклучена ( кат ми писне и със сила пробвам добре че не счупих нещо).

Дайте някакъв съвет. Довечера ще потърся из магазините някакъв спрей. Надявам се да има нещо което се впръсква в самия механизъм който се вижда при отворена врата, че не ми се разлобява вратата.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 11:26 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 30 Авг 2009, 00:12
Мнения: 529
Местоположение: Добрич/Варна
Имам абсолютно същия проблем ! Снощи с едната ръка държах вратата докато карах... Дайте някакво предложение ,защототн наистина е много изнервящо...

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 11:31 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 31 Мар 2008, 15:29
Мнения: 544
Местоположение: София, Бургас
Кара: Lancia Musa 1.4, 2008
И при мен е така, само дясна предна го прави. Като се постопли от парното и се оправя самичка, ама не ми се занимава да я бъзикам, защото като стане топло и забравям за проблема :lol: . Явно някой механизъм замръзва и затова ги прави мизериите.

_________________
Lancia Lybra 1.6, 2000, 182A4.000 - R.I.P.
Lancia Dedra 1.6, 1993, 835A1.046 - R.I.P.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Има спрейче
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 11:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Има готино спрейче на Вюрт, писах в технически раздел. Страхотно спрейче пръска се в ключалката. По-късно ще го снимам и ще постна снимки - взех го преди две години за 17 лева. Малко е но си струва парите.


Прикачени файлове:
Graphic2.jpg
Graphic2.jpg [ 44.6 KiB | Прегледано 6753 пъти ]
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg [ 92.42 KiB | Прегледано 6754 пъти ]
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 11:48 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 07 Яну 2009, 15:40
Мнения: 192
Местоположение: София
Миналата зима имах същия проблем, за щастие тази зима го няма :) Казаха ми че е влязла вода в механизма, от студа замръзва и за това не се затваря вратата. Миналата зима карах препасана с въжета между двете врати, за да не ми се отваря в движение вратата :mrgreen: Опитах да карам, докато я държа, но се оказа че нямам сила да я одържам по завоите :mrgreen: Но ми пръснаха един спрей в ключалката, мисля че беше WD40. Явно е изместил водата и от тогава нямам проблеми. Успех :wink:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 12:29 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2009, 23:50
Мнения: 37
Местоположение: София
Днес ще го потърся тоз спрей и ще пробвам. Проблем ми се вижда, че задните врати нямат ключалки :) от където да пръсна. Но там ще пробвам през механизма който се вижда при отворена врата.

p.s. тук виждам леко предимство при колите с две врати :)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Да
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 12:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
ggrigorov написа:
Днес ще го потърся тоз спрей и ще пробвам. Проблем ми се вижда, че задните врати нямат ключалки :) от където да пръсна. Но там ще пробвам през механизма който се вижда при отворена врата.

p.s. тук виждам леко предимство при колите с две врати :)


То най-добре самите механизми да се напръскат, точно те заяждат.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 13:11 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 16 Дек 2008, 12:21
Мнения: 467
Местоположение: София
Кара: Opel Zafira A Y20DTH
и при мен замръзват...отключването няма грижи централното си отвори всичко,но не ще да се затваря после.снощи пък ми се случи в центара и седях 10-15 мин с парното на макс да поотпусне,леко и и помогнах с натискане на палеца с ръка и връщане после с вътрешната дръжка 7-8 пъти,свалих и стъклото до средата и обратно и се чу хубаво пристъргване,след което явно се беше разбил леда....посъветва ме приятел да сложа препарат за размразяване,а след него и ВД40,при него свършило работа, та мисля да и го приложа довечера...

а ако ви замръзват уплътненията и вратата е залепнала,както беше при мен петък сутринта вземете от аптеката едно шишенче глицерол/глицерин(около левче е) и с него по гумите,омазнява много доволно и не замръзват/залепват

_________________
Delta 2 1.6 16V '97 EX --> Opel Zafira A 2.0DTH
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 14:55 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2008, 23:57
Мнения: 406
Местоположение: Sachsen, Deutschland
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd
С WD10 си намазах ключалките и със течен силикон по вратите. Всичко се отваря вече нормално. Двете спрейчета ги взех от кауфлан оня ден щото ми беще писнало :lol: . 10 лева са и двете. Иначе вчера каменски ми даде хубав съвет: да оставям за 5 мин колата да се охлади когато спирам вечерно време на топло така се избягва гадното обледяване от конденза :mrgreen:

_________________
Lybra 1.9 jtd и тя много гори!
Карам на Stanev Либрата - 1.9 jtd - много гори ... (открадната)
Lancia Dedra 1,8 V.V.T SW. Натокано комби на газ - много върви...
EX VW Lupo на жената колата замина за една либра
ЕХ Fiat Uno 1.4 с клима[/color]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 15:43 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 22 Апр 2008, 19:20
Мнения: 151
Местоположение: Стара Загора
аз пък пробвах така- смазах с двигателно масло 15w40 механизма на всички брави+лееееко гумите на вратите и всичко е тип-топ .

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Има спрейче
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 18:43 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
D. Stanev написа:
Има готино спрейче на Вюрт, писах в технически раздел. Страхотно спрейче пръска се в ключалката. По-късно ще го снимам и ще постна снимки - взех го преди две години за 17 лева. Малко е но си струва парите.


Спрейчето на Вюрт е номер едно - гарантирам и аз. А гумените уплътнения може да си ги минете с течен парафин (струва 1 левче и нещо :mrgreen: ) и решавате проблема коренно. Важно е обаче спрея на Вюрт да го пръснете не само в ключалката ами и в самия заключващ механизъм на вратата ;).

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 18:59 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 14 Авг 2009, 18:14
Мнения: 179
Местоположение: София
като отворите врата нали има 1 механизъм(който се пада отстрани на врата) щракнете го надолу и след това с дръжката на врата го връщате в нормално положение и трябва да се затвори леко врата два дена вече така оправям нещата и пръсках и пусках парно и само с това стана просто се раздвижва целият механизъм явно

_________________
Lancia Delta HPE 1.8 16V 131HP


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Има спрейче
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 19:44 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 30 Авг 2009, 00:12
Мнения: 529
Местоположение: Добрич/Варна
Lancio Dedrotti написа:

А гумените уплътнения може да си ги минете с течен парафин (струва 1 левче и нещо :mrgreen: ) и решавате проблема коренно.

Купих си сега като дойдоха студените дни течен парафин ,но за голяма изненада (чак пък :) ) излезе тотален боклук (явно резреждан) и продължаха да ми залепват гумените уплътнения. Един приятел си ги мажеше с антифриз концетрат ,викам я да пробвам и аз ,намазах ги преди 1 седмица и оттогава не са ми залепвали ! Ефекта е страшен !

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Има спрейче
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 22:47 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
Liubomirski написа:
Lancio Dedrotti написа:

А гумените уплътнения може да си ги минете с течен парафин (струва 1 левче и нещо :mrgreen: ) и решавате проблема коренно.

Купих си сега като дойдоха студените дни течен парафин ,но за голяма изненада (чак пък :) ) излезе тотален боклук (явно резреждан) и продължаха да ми залепват гумените уплътнения. Един приятел си ги мажеше с антифриз концетрат ,викам я да пробвам и аз ,намазах ги преди 1 седмица и оттогава не са ми залепвали ! Ефекта е страшен !


Да съгласем че има голям ефект и с антифризец но предпочитам с парафин (явно си попаднал на някое менте :) ) . Оня ден като се бяхме събрали тук на сбирката в Разград един от колегите не си спомням кой) беше споменал за некво чудо де се нанасяло върху предното стъкло и образувало филм който пречел на образуването на лед по стъклото. Някой да го е чувал тва чудо кво ще да е?

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Дек 2009, 23:55 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 30 Авг 2009, 00:12
Мнения: 529
Местоположение: Добрич/Варна
Не знам за какъв препарат ти е говорил човека ,но аз ползвам концентрат за чистачки смесен с 1 литър ракия (без майтап :) ) и моята кола е единствената на паркинга пред блока ,която няма лед по предното стъкло.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Има спрейче
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2009, 00:14 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2008, 23:57
Мнения: 406
Местоположение: Sachsen, Deutschland
Кара: Lancia Lybra 1.9 jtd
Lancio Dedrotti написа:
Liubomirski написа:
Lancio Dedrotti написа:

А гумените уплътнения може да си ги минете с течен парафин (струва 1 левче и нещо :mrgreen: ) и решавате проблема коренно.

Купих си сега като дойдоха студените дни течен парафин ,но за голяма изненада (чак пък :) ) излезе тотален боклук (явно резреждан) и продължаха да ми залепват гумените уплътнения. Един приятел си ги мажеше с антифриз концетрат ,викам я да пробвам и аз ,намазах ги преди 1 седмица и оттогава не са ми залепвали ! Ефекта е страшен !


Да съгласем че има голям ефект и с антифризец но предпочитам с парафин (явно си попаднал на някое менте :) ) . Оня ден като се бяхме събрали тук на сбирката в Разград един от колегите не си спомням кой) беше споменал за некво чудо де се нанасяло върху предното стъкло и образувало филм който пречел на образуването на лед по стъклото. Някой да го е чувал тва чудо кво ще да е?


Да ве затова оня ден маза с вазелин.... :mrgreen:

_________________
Lybra 1.9 jtd и тя много гори!
Карам на Stanev Либрата - 1.9 jtd - много гори ... (открадната)
Lancia Dedra 1,8 V.V.T SW. Натокано комби на газ - много върви...
EX VW Lupo на жената колата замина за една либра
ЕХ Fiat Uno 1.4 с клима[/color]


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Има спрейче
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2009, 13:44 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
max2daybg написа:
Да ве затова оня ден маза с вазелин.... :mrgreen:


Я да те попитам кой не можеше да си отвори вратите рано сутринта и ме питаше що моите се отварят а твоите не , или да попитам аз кой аджеба изтича до аптека и пита аптекарката за вазелин а тя му отговори "колко кила ти трябват моето момче :mrgreen: :mrgreen: ". То впроем твоята цялата в вазелин да я туриш все си остава такваз .

П.С. Спамар си голем да знаеш :mrgreen: .

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Дек 2009, 21:36 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2009, 22:34
Мнения: 502
Местоположение: Пазарджик
Кара: Toyota auris 2014
колеги само вд40 оправя нещата. :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Има спрейче
 Мнение Публикувано на: 04 Яну 2010, 17:46 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 05 Ное 2007, 01:39
Мнения: 47
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra 1.8ie | Alfa Romeo 166 2.4JTD
Lancio Dedrotti написа:
...А гумените уплътнения може да си ги минете с течен парафин (струва 1 левче и нещо :mrgreen: ) и решавате проблема коренно...


Като ги намажеш, после не цапа ли дрехите ако се опреш случайно?

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e. SW
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Сватбен блог


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Има спрейче
 Мнение Публикувано на: 04 Яну 2010, 19:49 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
Коки написа:
Като ги намажеш, после не цапа ли дрехите ако се опреш случайно?


Колега при мене не цапа при тебе не знам как ще е. Най добре първо си ги почисти с влажно парцалче и след това намазвай с парафинчето.

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 34 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов