Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Смяна маншон на каре.
 Мнение Публикувано на: 17 Окт 2014, 12:15 
Offline
Експерт
Експерт

Регистриран на: 05 Окт 2010, 14:49
Мнения: 428
Местоположение: Кърджали
Кара: Lancia Delta 2
juslen написа:
И аз не знам вече. В ръководството на потребителя го дават Tutela ZC 80/S, което е SAE 80W, API GL4. Не знам, обаче, дали още се продава такова. ... Някакви идеи за подходящ аналог?

Значи и по маслото за ск. кутия си приличаме :D . Както писах по-горе, доста го търсих, като бях тръгнал да го сменям. Много продавачи ме уверяваха, че щом е за скоростна к-я, да слагам каквото и да е, ама честно казано не ми звучаха убедително. Само мой познат, работещ в магазин за части, ми препоръча да не си правя експерименти, дори и някое да надхвърля стандарта на Tutela ZC 80/S - SAE 80W. Както каза - ако се наложи, нова кутия ще струва повече, от колкото я купих колата.
Колега, ако провериш и сайтове на производители на масла, ще видиш няколко препоръчани аналози.
Та реших тогава да го послушам, отидох където каза, че мога да намеря, и след има-няма половин час имах 2 л. Mobil 80W, на цена (тогава), ако не ме лъже паметта - 18 лв/л. Мисля, че така изглеждаше и тогава тубата:
Прикачени файлове:
untitled.JPG
untitled.JPG [ 165.95 KiB | Прегледано 2448 пъти ]

_________________
Изображение
Lancia Delta 2, 1995, 1.6, 75к.с.(55kW), Bosch Mono motronic MA1.7


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна маншон на каре.
 Мнение Публикувано на: 17 Окт 2014, 14:37 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2010, 19:29
Мнения: 276
Местоположение: София
Кара: Honda Civic VI 1.5 VTEC 114hp 3dr '97
Преди малко минах през няколко магазина за италиански кочини и според тях това масло на Тутела, от преди 20г. e било минерално. Не знам дали е така. Сега взех Castrol Syntrax Universal Plus 75w90 за 21лв./л. - това излиза по каталог за моята кочина. Покрива GL-4 и GL-5. Каквото е такова, сипвам и пердаша. Още година ще я търкалям тая каляска, да й направя още 20-30к и после минавам на японския бряг (Honda).


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна маншон на каре.
 Мнение Публикувано на: 17 Окт 2014, 23:06 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 08 Фев 2009, 00:23
Мнения: 175
Местоположение: Шумен
juslen написа:
A btw, доскоро бях в заблуда, че правилното масло за тая кутия е Тутела ZC75, само че ми дадоха 75w80 GL-5 , a не 75w90 GL-4, което е правилното. Не че за последните 2г. съм имал някакви проблеми с кутията, ама четох, че това разяждало синхронизаторите.


Може ли да ми дадеш линк къде си чел това в червеното, че от 5 години съм с това масло и сигурно вече и зъбни колела не са останали в кутията?

_________________
Lancia Dedra 1.9TDS SW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна маншон на каре.
 Мнение Публикувано на: 18 Окт 2014, 23:45 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2010, 19:29
Мнения: 276
Местоположение: София
Кара: Honda Civic VI 1.5 VTEC 114hp 3dr '97
Dimitar.TDS написа:
juslen написа:
A btw, доскоро бях в заблуда, че правилното масло за тая кутия е Тутела ZC75, само че ми дадоха 75w80 GL-5 , a не 75w90 GL-4, което е правилното. Не че за последните 2г. съм имал някакви проблеми с кутията, ама четох, че това разяждало синхронизаторите.


Може ли да ми дадеш линк къде си чел това в червеното, че от 5 години съм с това масло и сигурно вече и зъбни колела не са останали в кутията?
На няколко места, включително и тука. Не казвам, че е така. Може би има нотка истина, но не съм дълбал до толкова, че да стигна дъното на тоя въпрос.

Някой знае ли е ориентировъчно лагера на вътрешния маншон на какво разстояние е от края на полуоската, че днеска доста се чудих колко голяма скоба за лагери да си взема и взех няква с ход 10см, ама има вариант да е малка?!? Може би трябваше да взема 15см?


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Смяна маншон на каре.
 Мнение Публикувано на: 22 Окт 2014, 21:09 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 22 Яну 2010, 19:29
Мнения: 276
Местоположение: София
Кара: Honda Civic VI 1.5 VTEC 114hp 3dr '97
Операцията по смяна на всички маншони + лагери и масло мина успешно. Даже одеве се поднових и с оригинално средно гърне Lancia от колегата @asensi. :D cheers


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 25 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов