Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2




 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Електрониката - Плафони, Радио, Часовник, Багажник - FIXED
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2008, 14:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
Здравейте колеги, едва ли някой ще може да ми помогне, ама аз да си излея мъката.
След поредното ми ходене на вилата и един супер як трясък на багажника от един малоумник дето и пътя не си плати възникнаха няколко проблема:

- Багажника въпреки, че е затворен си свети индикатора, че е отворен ! :roll:
- Интериорните лампички (плафоните) вътре не работят, нито тези отпред двете , нито тази на багажника, която се включва при отворен багажник. :evil:
- Часовника ми спира да работи, по някое време като се кача в колата и видя, че не може да се натиска бутончето за настройката и не реагира, по някое време си се оправя :|
- Касетофона почна да ми прекъсва и в един момент спира изобщо да свири, свети си всичко нормално, но няма звук. :?: :?: :?:

Какви мерки предприех - погледнах бушона за интериорните лампички и беше изгорял, чудно ми е че беше 30А , в ръководството пише, че трябва да е 7.5А. Сложих 30А.Лампичките работят.

- Часовника тръгна... поне за сега.
- Радиото не засича ... поне за сега.
Другите проблеми си останаха.
- Багажника въпреки, че е затворен си свети индикатора, че е отворен ! :roll:
- Интериорните лампички(плафоните) вътре не работят, нито тези отпред двете , нито тази на багажника, която се включва при отворен багажник. :evil:

Какви изводи имам... че касетофона и часовника по някакъв начин са вързани за този бушон на интериорните лампички (плафоните) ?

Моля ви се, дайте някакви идеи.По миналия месец прозорците спряха да се затварят.Миналия почнаха да ми светят фаровете и не могат да се изгасят дори при изгасена кола.Тоя месец спря да ми отчита като е отворена дясна-задна врата.Разхода й никой газаджия и майстор не може да оправи. И сега това... Егаси, наистина ли са прави хората за тия италианки :? :? :? :? :roll:

Ако някой от вас е майстор направо да казва да му я нося... уж разбирам от електроника ама вече ми писна.Иде ми да я засиля у някоя река...честно
:|

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Последна промяна Amorphine на 02 Ное 2008, 18:47, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2008, 15:31 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Мойте бушони също не са както в книжката.. което според мен е пълна глупост ...
Все пак бушони се слагат за да ограничат тока... то като протече 2 пъти по голям ток ,защото е сложен бушон 30А вместо 15 ,обезмисля бушона.
Но засега не пипам нищо ,че кой го знае странния характер на колата ... може да не и хареса :lol:
А по темата... на мен не ми свети лампата в багажника... но всички други лампи са си ок..
Такаче мисля че бушона е отделен,но въпреки че не ми свети лампата в багажника като го отвора... на компютъра пък не ми отчита когато е отворен.
Дано не съм те объркал само :)

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2008, 15:37 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 19 Сеп 2005, 16:51
Мнения: 337
Просто си влезъл в поредица от жестоко дразнещи нещица :) :) :)
Всички тези неща, които са описани, би трябвало ( май така беше ) да са вързани за сервизния бушон който наистина трябва да е 7,5А.

А чека незнам как е вързан ... кажи после какъв е бил проблема.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2008, 15:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
Айде, оня проблем пак се върна:
Изгасена е колата и снощи по някое време просто сама решила да си запали габаритите ! И даже свети и на таблото лампичката?
Хора, казвайте добър ел-аджия :(

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2008, 17:36 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
ПФхахах, след последните ми галимации какво открих: Една от задните колони си връща 12 волта :)
Когато е сложен бушона за интериорните лампи касетофона работи и часовника, обаче прави проблема с фаровете , пуска си ги независимо че е изключена колата.
Сега докато си играх с бушоните и касетофона изведнъж почнаха да светят и десните мигачи :) Ако са пуснати фаровете си стоят постоянно включени мигачите, ако загася фаровете и пусна мигачите габаритите и мигача мигат ...
Вече ми е наистина забавно... заключвам няколко неща:

Лостчето на волана е за смяна...
Някъде има егаси смазания сноп кабели...

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2008, 09:57 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 19 Сеп 2005, 16:51
Мнения: 337
Тя стана каквато стана...
1-во споед мен имаш проблем с ключа. Не би трябвало да работи нищо , освен габарити и то при PARK положение на ключа.
2-ро според мен не е проблема в лостчето за светлините.
3-то най вероятно е барано по исталацията ... защото реално тези системи които описваш са на ралични вериги.

Кажи какво е казал еладжията :) предполагам без такъв няма да минеш.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2008, 13:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
Все още го търся избраника на живота ми... визирам еладжията... казвайте го къде е той :)

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2008, 15:08 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 19 Сеп 2005, 16:51
Мнения: 337
Е то в София ако не се намери.... мале мале...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Окт 2008, 17:01 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
Еми хора днеска просто си взех отпуска малко от работа, на спокойствие се въоръжих с мултицети , фазомери и какви ли не инструменти и за 2-3 часа всичко явно вече е оправено. Ето какво предприех:
Тръгнах от там , че задна лява колона ми връща в касетофона 9 волта, а другата жица е на маса.
От там следва разглобяване на блока с бушоните, преглеждане на бушони,релета и букси.Всичко добре.
После разглобих колоните отзад... егаси мъката е да свалиш задните колони на комбито.
От там мерим с баща ми и разбираме, че някъде по цялата връзка кабела за колоната си дава освен на маса, а и на фаза и то на някакви странни прекъсвания.
След като намерих буксата до шофьорската врата на която са кабелите за колоната я изключих и разбрах, че проблема е някъде между инсталацията на колата назад, но не и при бушоните.Разглобих всички пластмаси на праговете.В момента в който проследих правилния сноп кабели усетих на едно място(точно в ъгълчето на шофьорското място където се сгъва и тръгва по прага), че е влажен снопа и малко рехъв, а там имаше влага.Малко трудно с ръка отлепих изолацията и отдолу какво да видя... 4-5 жици загорели и се слепили...по-тънките направо се бяха скъсали даже.Много странно, но на това място се е събирала влага някак си :|
След като възстанових всички кабели и изолирах с термошлаух резултатите са следните:
- Вече фаровете ми не светят с все дясната част на мигачите и не мигат фаровете като пусна десните мигачи :) (което си мислех, че е от лостчето на волана)
- Касетофона работи стабилно и не прекъсва, но канала на който връщаше ток е изгорял... (тук имам въпрос дали мога да вържа 4-те колони на два канала ? )
- Всички интериорни лампички + датчика за отворен багажник отново работят :)
- Часовника си работи нормално...
Поне за сега всичките тия купища проблеми са отстранени.

На мен честито, а вие ако имате проблеми свиркайте , вече имам чувството че я знам цялата инсталация на тая кола :)

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Окт 2008, 17:46 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 19 Сеп 2005, 16:51
Мнения: 337
Ееее значи този дето е блъскал ( задния капак ) е по малко виновен :)
Би трябвало да можеш да вържеш само на два канала. 2 на ляв и 2 на десен или 2 на предни и 2 на задни.
Просто ако си евробукса трябва да режеш и съеденияваш наново. Но не мисля че ще имаш проблем.

Честито :)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Ное 2008, 16:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
Е честито, честито... но за малко ми беше радостта.
Сега не се затваря/отваря багажника нито от копчето в жабката, нито с централното :(

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Ное 2008, 18:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
Amorphine написа:
Е честито, честито... но за малко ми беше радостта.
Сега не се затваря/отваря багажника нито от копчето в жабката, нито с централното :(


Днес реших, че няма какво толкова да правя и реших да се боря с проблема, свалих всичко по багажника и установих, че до моторчето отиват два проводника:
- жълт
- сив с бяла ивица.
След проследяване по пътя се оказа, че я няма сивата жица и се появява за кратко.
Стигна се до буксата при бушоните, там си идват стабилни тоци и се обръщат правилно.Точно така, за да работи машинката (отваря/затваря) се сменят просто полюсите на двата кабела.Ясно беше, проблема е при добре познатото ми място, за което говорих по-рано по темата.
Сваляне наново на тая инсталация дето я бях направил (сигурно 40 минути отлепяне на тиксо и шлаухове), та там на едно място с просто око се виждаше стопени кабел на 20 см от мястото, което бях оправял вчера.След като го заголих той почна да се рони заедно с още един (оранжев).
Отрязах го изгорялото парче на кабела, сложих нов кабел със същя размер, и изолирах.
Всичкото увих с няколко килограма изолирбанд и отново сме в играта.
Всичко работи перфектно, заключва се от централното, отваря се от жабката.Свети си плафона като го отвориш багажника, датчика работи на таблото и днес за 20 км всичко изглеждаше напълно нормално.

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Яну 2009, 15:19 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 24 Юни 2007, 00:06
Мнения: 18
Местоположение: София
Колега аз също имах подобен проблем с разни неща в багажика + неработещо централно за багажника, както и от копчето ит.н. и след 1 час следее пткрих че имам смазазни и прекъснати кабели в меката връзка на багажика с купето...Има един шлаух откъдето минават кабелите и там всичко беше леш...Свързах и наново жиците и ги изолирах и от тогава всичко е ОК...Само дето не ми бачкат реотаните на стъклото но това май е от друго...

_________________
Lancia 1.6 ie 90 hp 1992g.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re:
 Мнение Публикувано на: 20 Юли 2016, 15:34 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Мар 2016, 12:19
Мнения: 34
Местоположение: Пловдив
Кара: Lancia Dedra 1.8i 109k.c '91(Седан), Fiat Stilo 1.9 JTD 115 k.c '04(комби)
- Касетофона работи стабилно и не прекъсва, но канала на който връщаше ток е изгорял... (тук имам въпрос дали мога да вържа 4-те колони на два канала ? )

Вържи мощните колони (предполагам са ти задните) на отделни канали, а пищялките отпред на един (да не се пръснат като усилиш).


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Dedra/Delta2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов