Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Delta/Prisma/Thema




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Самодиагностика на Ланчия Делта 1.6 '91г. ПОМОЩ
 Мнение Публикувано на: 19 Сеп 2012, 00:40 
Offline

Регистриран на: 23 Авг 2012, 19:57
Мнения: 4
Кара: Lancia Delta 1.6 GM
Здравейте, колеги! От скоро съм така да се каже собственик на ланчия и съм доволен от количката. Става въпрос за ланчия 1.6 моноинжекция '91г. Ако не се лъжа е 75к.с., но.... може да сте на друго мнение :) Както и да е...
Имам следния проблем...
Наскоро ми се случи интересна случка. Качвам се в колата, паля и изненада 3 500 об/мин. и не падат.... Закарах я при майстор каза готов си... да ама не.... преди 2 дни отново... един бушон се оказа проблема сега....
Притеснява ме това, че след първия ремонт разхода ми се повиши драстично... Преди да се появи проблемът за първи път,си бях монтирал газова уредба и се радвах на разликата в цената на газта и бензина, но вече не... Засякох я в четвъртък и резултатът ми е 14л./100км. градско - газ img187 . При положение, че карам наистина бавно и спокойно. Страх ме е да видя дали и на бензин ще гори повече, но предполагам...
Във форума четох темата за индикатора S.P.I. който и при мен си свети когато си иска. Всички покрай мен ми казват, че двигателя си работи нормално, но не мога да се съглася.... и звученето му е по-друго. На моменти гасне, но най-вече след форсиране...
Та в тази тема имаше съвет да се направи самодиагностиката на автомобила. Направих я, но тези кодове които разпознавам са 44 и 45. А такива в споделената таблица не намирам.
Млад съм, даже малък, не съм много наясно с нещата, имам желание да се уча, но няма от кого!!! Моля Ви, ПОМАГАЙТЕ!!! bowdown
Ето линк към резултата от самодиагностиката. Надявам се поне Вие да разберете нещо.... http://www.youtube.com/watch?v=xy5OfU800uY
P.S. Освен това и искам малко да си постегна количката. На 22 години съм и искам да си я правя ако може сам, ако не, при хора които разбират. Дръжки за вратите, стопове и не знам още какво също се търсят :) :idea:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Самодиагностика на Ланчия Делта 1.6 '91г. ПОМОЩ
 Мнение Публикувано на: 19 Сеп 2012, 14:48 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2008, 18:31
Мнения: 154
Местоположение: София
Води се 90 к.с това возило.
Дай някакви подробности около проблема. Може би има нужда да я погледне газаджия заради разхода.
Кой списък с грешки гледаш?
Кодове 44 и 45 са за бедна/богата смес отчетени от ламбда сондата като гледам.
Видеото ми сече, но хванах код 12 (старт на диагностиката) и споменатият 44...ще гледам пак.

12 Start of sequence
13 Oxygen sensor (O2S)
14 Engine coolant temperature (ECT) sensor - short circuit
15 Engine coolant temperature (ECT)sensor - open circuit
21 Throttle position (TP) sensor - signal high
22 Throttle position (TP) sensor - signal low
23 Intake air temperature (IAT) sensor - signal low
25 Intake air temperature (IAT) sensor - signal high
33 Manifold absolute pressure (MAP) sensor - signal high
34 Manifold absolute pressure (MAP) sensor - signal low
42 Ignition signal
44 Oxygen sensor (O2S) - weak mixture
45 Oxygen sensor (O2S) - rich mixture
51 Engine control module (ECM)
52 Engine control module (ECM)
55 Engine control module (ECM)

_________________
1996 FIAT Punto 75 ELX 176A8.000
1987 Lancia Delta 1600 G̶T̶ ̶i̶.̶e̶.̶ ̶1̶4̶9̶C̶2̶.̶0̶0̶0̶ HF Turbo


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Самодиагностика на Ланчия Делта 1.6 '91г. ПОМОЩ
 Мнение Публикувано на: 19 Сеп 2012, 18:35 
Offline

Регистриран на: 23 Авг 2012, 19:57
Мнения: 4
Кара: Lancia Delta 1.6 GM
Газаджията я гледа вече... каза: Е, ти какво искаш? ...... нямам думи.. аман от некадърници, то и аз не разбирам, но поне не се пиша майстор.... нямам думи просто...
Ами какво да кажа повече... гледам се споменава при другите теми и при мен гасне на моменти.
Не знам дали не почвам вече да се вманиачавам и както се казва да търся под вола теле, но ми се струва, че и двигателя звучи малко по-различно...
Съжелявам колеги, че Ви давам толкова оскъдна информация, но наистина съм новак...
Бих бил много радостен, ако има някои в близост до Нова Загора, да се уговорим, да се видим и така...
Не съм тръгнал още да я карам по сервизи, не само заради парите, но и защото искам да се науча, да знам за какво става въпрос. както се казва, имам мерак :)

А ако съдим от самодиагностиката и приемем, че проблема е в кислорода, то или има проблем с достъпа на кислород или самия датчик не става... нали така?

Думайте, слушам, проверявам, казвам и изпълнявам... :) :lol:


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Самодиагностика на Ланчия Делта 1.6 '91г. ПОМОЩ
 Мнение Публикувано на: 19 Сеп 2012, 20:06 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2008, 18:31
Мнения: 154
Местоположение: София
Аха, непалене имаше и при мен. Причинителят беше импулсният датчик в дистрибуторната капачка...беше му се разпаднала изолацията... в резултат двете жици бяха здраво окислени и са се допирали. Чудно че чат-пат палеше.
Висок разход на бенз. се яви по едно време... за него ламбдата беше виновна...само че при теб на газ го прави и нямам идея тук. А и при мен самодиагностиката си каза код 13 - умрела ламбда.
Докато откриеш друг майстор газаджия виж импулсния датчик в делкото/дистрибутора
За него:
- шантав е за смяна
- стои в цилиндричната част
- на метална пластина с две винчета е хванат и има магнит в основата
- чете 4-те "зъба" на нещо като астроида (квадрат с вдлъбнати страни)
- заради въпросната астроидоподобна е труден за вадене и поставяне
- датчикът го намерих нов на Манети-Марели, цена - нещо около 30 лв беше,,,не съм сигурен.
- Делкото влиза в кожуха на разпределителния вал (разпределителният вал върти оста на строидата) с един голям О-пръстен, който е добре да смениш ако има омасляване около и най-вече под делкото по макучите около термостата
- свалиш ли делкото губиш центровката на запалването...после трябва центровка на предварението.
- делкото е хванато за три широки уши с шайби и гайки .........широки уши за да има ход за настройка.
- Изключи минуса на акумулатора преди да пипаш....това е първото коет се прави, когато пипаш там!

По-шантаво не си представях, че мога да го изпиша тва. Трябва да черпя ако някой разбере нещо. :)

_________________
1996 FIAT Punto 75 ELX 176A8.000
1987 Lancia Delta 1600 G̶T̶ ̶i̶.̶e̶.̶ ̶1̶4̶9̶C̶2̶.̶0̶0̶0̶ HF Turbo


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Самодиагностика на Ланчия Делта 1.6 '91г. ПОМОЩ
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2012, 12:09 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2007, 01:25
Мнения: 293
Местоположение: София
До Делта от Варна: оказа се че моноинжекциона ми е вебер ?!? Винаги преди това съм мислел че е ГМ - ще ти дам номер на двг и снимка, за да ги сравним с твоя ако нямаш против - интересно ми е дали е слаган впоследствие. Отгоре на кутията му пише СПИ9 ивече е с две клапи от Яне от Септември :)

_________________
1991 Lancia Delta 1.6 gt ie 2007-2014
1995 Ford Fiesta 1.1 2015-2016
2000 Ford transit 2.5D катър 2013-
1982 Lancia Delta 1.5 carb 2016-
1997 Lancia Delta 1.6i 2018-


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Самодиагностика на Ланчия Делта 1.6 '91г. ПОМОЩ
 Мнение Публикувано на: 10 Дек 2012, 14:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
ar2r написа:
До Делта от Варна: оказа се че моноинжекциона ми е вебер ?!? Винаги преди това съм мислел че е ГМ - ще ти дам номер на двг и снимка, за да ги сравним с твоя ако нямаш против - интересно ми е дали е слаган впоследствие. Отгоре на кутията му пише СПИ9 ивече е с две клапи от Яне от Септември :)


OK, много странно! Вебер слагат, но пълна инжекция...

А до колегата с проблемите на газ - сложи ламбда емулатор. На газ нормално ще ти свети богата или бедна смес като грешка...
Останалото е настройката на газовото според мен. И не очаквай някакви чудни резултати... мотора не е икономичен!:)

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Самодиагностика на Ланчия Делта 1.6 '91г. ПОМОЩ
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2013, 01:08 
Offline

Регистриран на: 23 Авг 2012, 19:57
Мнения: 4
Кара: Lancia Delta 1.6 GM
Доста закъснях с отговора, но искам да Ви благодаря за мненията момчета :) Проблема се оправи, но не мога да повярвам как..... лоша връзка на бушон..... ако щете вярвайте....... съвпадение или не, забелязах го, наместих го и проблема си отиде....
Но на това, както казва малката - "минало - бешало" . Интересното е, че сега пак прави същите номера... пак ходят оборотите, пак гори колкото си иска.... с 8л.(10лв.) минавам 32/52км. ( или едната цифра или другата, никога по средата), което ще каже 16л/25л. Това е само градско. Честно да Ви кажа.... не зам какво да правя вече и честно казано почна да ми писва и най-накрая ще я продам...... Ако знаете сервиз в близост който да погледне за какво става въпрос, кажете. От Нова Загора съм. Ще я помъча още малко и ако не става--- майната и.....


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Delta/Prisma/Thema


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов