Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Delta/Prisma/Thema




 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Aксиален луфт на балансиращите валове?
 Мнение Публикувано на: 31 Авг 2008, 20:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 26 Фев 2006, 11:26
Мнения: 1273
Местоположение: Русе
И така реших да сменя семерините на балансиращите валове.Не ме питайте как ги развих зъбните им колела/на дългите ножици им се огънаха зъбите за застопоряване/.На предния балансьор /под изпускат.колектор/ си личи че е имало интервенция в Жабарско/двата зъба за фикссиране на шайбата са леко посукани и припилвани но шайбта се зацепва нормално.Проблема е че този вал се мести аксиално почти/5-8мм/,т.е вала се движи аксиално във вътрешната гривна на лагера.Нормално ли е това или е тръгнал да излиза назад/доста ми масли при маховика, а аз си мислех че е от семерината на кол.вал.А задния балансьор няма и грам аксиален луфт.И как се лекува този проблем,да не е паднала тапата на балансьора отзад при маховика и за това да масли при маховика.Само не ми казвайте че пак трябва да свалям скоростна кутия :evil: :evil: :evil: Какво ще стане ако продължа да карам така.Ако сложа обикновени семерини/а не с посока на въртене/,ще е проблем ли.Размерите на семерините са преден балансьор 44x30x8мм. ляво въртене,заден балансьор 43x30x8мм. дясно въртене.Има едни дистанциращи втулки които се уплътняват откъм оста на валовете с ,,О'' пръстени с размери 20x17x1,5мм.Така е който кара бързо на връщане от морето после рзглабя.

_________________
Lancia Thema 834B000-стара класика


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Delta/Prisma/Thema


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов