Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Родителите вече няма да купуват учебници
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2008, 09:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Край на едномесечните мъки по книжарници и сергии за купуване на учебници преди 15 септември,
съобщава в. „Труд".
Просветното ведомство разпорежда на училищата те да вършат тази работа.
Учителите ще подбират комплектите, а МОН ще плаща.
От 15 септември учениците от 1 до 7 клас на държавните и частните училища ще получават учебниците без пари.



източник: news.bg

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2008, 10:00 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Уау...уау... :)

Не мога да повярвам, че нещо хубаво се случва в тази държава... :D

Сега остава и учебниците да са качествени...т.е. нещата, които са написани в тях да са коректни и полезни.Ако ме разбирате какво искам да кажа :wink:

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2008, 10:25 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Комунизма се завръща. :lol: Обаче ще искат децата да носят сините и червените връзки - иначе не ги пускат в училище! :P


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2008, 14:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
racer666 написа:
Комунизма се завръща. :lol: Обаче ще искат децата да носят сините и червените връзки - иначе не ги пускат в училище! :P


Тук ще си позволя да не се съглася...ама никак.Не си прав.Аз като бях ученик също си взимах учебниците безплатно.И не беше комунизъм.Учебниците трябва да бъдат безплатни, както и здравеопазването.

Така е в белите държави, които нямат нищо общо с комунизма...но ти си го приемай както ти е удобно :wink:

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2008, 14:47 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Абе безплатни неща няма - пък ти си го премай както ти е удобно. :wink: Така е по белите страни...


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2008, 16:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Ако може и аз да споделя моето мнение.
Някога,когато бяхме ученици/завърших средното през 1989г/ във всеки един клас и курс ни се раздаваха учебници от училищната библиотека/мисля че при повечето от тук присъстващите колеги е било така/.Ползвахме ги през дадената учебна година и накрая ги издавахме-ако някой нещо беше повредил или скъсал го заплащахме и след това тези учебници преминаваха в други ученици след нас...и те така...Мисля че наистина това трябва да се върне и да се въведе отново.Когато ученика е отговорен и пази повереното му,то след него другите,които идват също ще могат да го ползват/ако не е отговорен си плаща/.Иначе какво да ви кажа за 15-ти септември-мисля че при всички с ученици е така: Аз съм с 3-ма сина/добре че малкият е 2-ри клас/.средният е 6-ти и от самото начало е по някаква нова си система и всяка година трябва да се купуват нови учебници-не можем да ползваме от предишни години.Тази година учебниците и доп.тетрадки и бумаги му излязоха към 250лв+ тетрадки,консумативи и други...Големият е 9-ти-при него минахме с около 120-130+ другите неща...И като сложим нормалното стягане/примерно нови дрехи,обувки и т.н....на всеки е ясно/ къде отиваме??? -1000лв че и повече...Значи началото на учебната година е един голям кошмар за всеки един родител.Така че това което са решили малко или много ще облекчи домакинствата и като финанси и като загуба на време в обикаляне на книжарници и борси...

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2008, 16:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Асен е много прав.По белите държави няма нищо безплатно.За учебниците не знам,но на жена ми бизнеса е свързан със здравеопазване и точно гъзарите от тези държави само чакат лятото да дойдат да се лекуват тук защото някой неща там не могат и да си помислят да си ги позволят а им свалят по десет кожи за осигуровки.Така че на запад не всичко е розово пък камо ли безплатно.

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2008, 20:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Аз точно това имах предвид, Паце.А иначе е хубаво да има схема по която да се използват учебниците от клас на клас и да има уеднаквена учебна програма и учебници.Обаче тази новина ме дразни защото се използват мръните популистки тактики които тия гейзери винаги са използвали - Безплатно! :evil:


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2008, 21:42 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 09 Май 2007, 17:46
Мнения: 684
Местоположение: Друг
Ако не се пишат нови учебници всяка година от какво ще се хранят издателствата и авторите от приятелските кръгове на тези,които решават всяка година да има нови учебници.Като казвам приятелски имам превид такива,които са на съпруга,сестра,брат,баджанак и прочие шуробаджанащини или такива с 50 процента участие и т.н. и т.н.Примерите са много,гърлата също.

_________________
Ланча К 2.4 TD SW
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Яну 2008, 09:53 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Тц тц...вие под бяла държава какво разбирате колеги?

В Англия здравеопазването е безплатно ето ви жив пример.И по закон и на практика.
Има и други държави със сигурност, но не мога да ги цитирам всичките и дадох просто пример!

Ако бяхте толкова напористи и си защитавахте мнението, както го правите тук България нямаше да стигне дотук.От позицията на времето е много яко да се плюе, нали? :wink: Не включвам себе си в числото на виновните, защото допреди 3 години нямах право да взимам каквито и да било решения.Възраст какво да се прави :D

Лек ден! :)

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Яну 2008, 15:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Баце,в грешка си .Точно от Англия и не само от там идват хора да си правят зъбите в на жена ми кабинета.Знаеш ли че там за една пломбичка им искат 40-50 паунда да доплащат,а другото уж им е от осигуровката и не могат да си помислят да ходят на зъболекар.Защо не им го поема държавата тогава нали здравеопазването им е беплатно.А знаеш ли че два милиона въобще нямат възможност за зъболечение . :!:
Ти остави какво ни се сервира в публичното пространство действителността там и не само там е друга. :wink:

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Яну 2008, 18:42 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Aз ти казвам какво съм учил по данъчен контрол в университета... :roll:

Оттук натам не съм сигурен кое е вярното :lol:

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Яну 2008, 21:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Ти правилно си го учил и официално е така,но в детайли нещата са различни.То и нашето образование се води безплатно ,но всички знаем колко е безплатно.И мисълта ми е дано всичко да е истина за безплатните учебници да не се окаже че е прах в очите на хората ,че те политиците и в България и в Англия са от един дол дренки едно е в медийте друго в действителност. :lol:

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 31 Яну 2008, 18:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Безплатни учебници за всички чак до 7 клас

От следващата учебна година (2008/2009) и учениците от пети до седми клас в държавните и в частните
училища ще получават безплатни учебници.

Безвъзмездни учебни помагала са предвидени вече и за децата в частните училища и детски градини. Това стана с одобрените от правителството изменения и допълнения на Наредбата за учебниците и учебните помагала, съобщи БТА, по информация от правителствената информационна служба.
Облекчението ще засегне приблизително 200 000 деца, той като един випуск е от около 90 000 деца, поясни министър Даниел Вълчев.
Досега безвъзмездно се осигуряваха учебници и учебни помагала за децата в подготвителните групи и до четвърти клас в общинските и в държавните детски градини и училища.
Средствата за купуването им ще се осигуряват от централния бюджет по бюджетите на първостепенните разпоредители с бюджетни кредити, финансиращи детските градини и училищата, а тези за частните детски градини и училища -от централния бюджет чрез бюджета на МОН. Общото финансиране за учебници ще е около 27,3 млн. лв.
Получаването на безплатни учебници е добра новина за българските деца и е важна стъпка напред за получаване на качествено и достъпно образование, коментира премиерът Сергей Станишев. Той подчерта значението и на децентрализацията - досега тези учебници се даваха на училищата централизирано, през МОН, а сега това право се дава на общините, които по-точно могат да преценят кое училище от колко учебника има нужда, добави той.
Тази година просветното министерство ангажира две фирми с развозването на учебниците и на много места в страната първолаците останаха без буквари.
Раздаването на закуските в училищата също ще бъдат прехвърлени на общините, заключи премиерът.


източник: дир.бг

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов