Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




Автор Съобщение
 Заглавие: Драстични глоби за паркиране предвижда наредба
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2007, 22:11 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Паркирането в центъра на София става лукс, 200 лв. глоба за спиране на тротоара,
предвижда революционна наредба за въвеждане на ред в паркирането в столицата.


Проектът на наредбата бе представен от главния архитект на София Петър Диков по време на днешното заседание на Комисията по инженерна инфраструктура в Столичния общински съвет, предаде “Фокус”. Диков обаче смята, че документът няма да бъде приет през този мандат, защото надскача съществуващото законодателство. Така например в наредбата е записана глоба от 200 лева за паркирането върху тротоари – нещо, което в момента е масова практика и никой не търпи санкции. В Закона за движение по пътищата също е предвидена санкция, но десетократно по-малка. “Приемането на наредбата ще се забави, тъй като с нея се предлагат промени в някои закони”, обясни Диков. Документът предвижда още паркирането в синя зона да бъде разрешено само ако автомобилът е снабден със специален холограмен стикер, а отделно ще се плаща и за престой. Предвижда се и самото време за престой да бъде ограничено – 1 или 2 часа. Годишният холограмен стикер ще струва 350 лева, месечният – 35 лева, а този за седмица – 10 лева. За превозните средства на живущите в централната градска част ще се изисква само холограмен стикер. “Хората трябва да осъзнаят, че да живееш в центъра е привилегия, но е и сериозен финансов ангажимент”, обясни главният архитект. Глобата за паркиране в синя зона без холограмен стикер ще бъде 50 лева. Моторните превозни средства над 2,5 тона, обслужващи търговски и други обекти в синя зона ще се допуска престой до един час от 18 до 18 часа. Наредбата предвижда още създаване на единен център за решаване на проблема с паркирането като част от Агенцията за градска мобилност. С документа се регламентира паркирането при зареждане на магазини в центъра, нормите за изграждане на паркинги при ново строителство и др.

източник: дир.бг

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2007, 22:18 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2004, 23:51
Мнения: 550
Местоположение: София
е а дано ;)
имаме и апартамент в центъра на Гладстон и е егати късмета да си намеря място за спиране преди 20.00 ...

_________________
Lancia Lybra 20v / Peug 307 SW / BMW E46 Cabrio
коли l игри Аз протестирах, А ТИ??


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2007, 22:29 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2007, 16:22
Мнения: 297
Местоположение: София,Плевен
А ,табелка "Извинете,че ВИ дишаме въздуха!" не щат ли да си турим,освен холограмния стикер,която да струва 350лв? :evil: :evil: :evil: Само се чудят как още да ни го... Да вземат да направят паркинги по-добре,че тая Велика Синя зона,до никъде не стига.Де факто в седмичен ден,е почти невъзможно да се паркира в центъра,днес се въртях 100 пъти на петте кюшета и така и не намерих място,и не си свършх работата :evil: НО така или иначе,според мен тоя номер със стикера за 350 кинта е доста нагъл.Значи кво излиза,че за има-няма 2-3 паркирания,за по час,които ми се събират месечно в Синя зона,ще трябва да броя 35лв?Че тя винетката е по-малко!!!

П.П. Колега netsurfer,аз не живея в центъра,но пред моя блок,също трудно се намира място за спиране.Но няма ли да ти е неприятно,един ден да ти кажат "Пич,за да си паркираш колата пред собственния си блок,както досега-плащай!"

_________________
Lancia Delta II 1.6 LE 93г. 75hp
Alfa Romeo 146 1.9 JTD '01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Сеп 2007, 22:59 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
andro6600 написа:
...един ден да ти кажат "Пич,за да си паркираш колата пред собственния си блок,както досега-плащай!"

Налълно е възможно. В цяла Виена паркирането е платено. Да имаш кола е лукс. Като гледам и ний сме тръгнали натам. Ама хората имат 5 линии на метрото и градски транспорт по който можеш да си сверяваш часовника. А ние ще почакаме за трети метро диаметър още 25 години.

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2007, 07:30 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2007, 16:22
Мнения: 297
Местоположение: София,Плевен
Е и аз това има предвид!То няма лошо да има ред,както е в Европа,ама и други неща да са както там.Нещо само стандартите на живот се изравняват,ама само от страна на данъкоплатеца! :evil: А той откъде ще взима и какво получава насреща е маловажно! :evil:

_________________
Lancia Delta II 1.6 LE 93г. 75hp
Alfa Romeo 146 1.9 JTD '01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2007, 15:31 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2004, 23:51
Мнения: 550
Местоположение: София
еми като си имал работа на 5-те киошета защо не отиде с - АВТОБУС, ТРОЛЕЙ, ТРАМВАЙ, МАРШРУТКА ?? точно до там има 10 вида транспорт от всякъде в София??

Ако имаш работа в центъра ежедневно - плащаш си 350 лева и си ТИ,
така ще се намали доста трафика в центъра ...

_________________
Lancia Lybra 20v / Peug 307 SW / BMW E46 Cabrio
коли l игри Аз протестирах, А ТИ??


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2007, 15:38 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Да, крайно време е да се намери някакъв вариантр за намаляване на трафика в София. Това е единия- с такса за паркиране, но незнам доколко ще помогне той. По мое мнение по-голям ефект ще има, ако се въведат такси за влизане в центъра през делничните дни. Някаква допълнителна винетка от около 450 лв. примерно, за да стане лукс да се влиза в центъра с кола. Но тогава пък господата от СКГТ трябва много добре да се погрижат да увеличат двойно превозните си средства, но поне няма да има такива задръствания. Наистина не сме достигнали европейските нива и стандарти, но от някъде трябва да се започне...... :roll:

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2007, 17:35 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 12:25
Мнения: 736
Местоположение: София
Кара: Škoda Octavia
Това трябва да се комбинира с големи паркинги около входовете на София, които да са до самите спирки/станции. А като няма толкова много коли, градския транспорт ще стане по-редовен...

_________________
Път без препятствия обикновено не води до никъде!
Имах Lancia Dedra 1,6 LE S.W. 159B9.000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2007, 17:48 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2007, 16:22
Мнения: 297
Местоположение: София,Плевен
Хм,тва с винетката за влизане,не ми се вижда много добра идея.И ако така намалее,трафика в центъра,то това ще бъде екстра от която само тия с дебелите вратове,дето имат кинти,ще могат да се облагодетелстват.А,такива като нас какво-да умиргат ли?Или хващай пътя,имаш си крака,или има градски транспорт.Айде да мрем тогава,щом не сме червиви с пари,така ли?И какво-значи за да ида да си видя гаджето,или да я прибера до тях в центъра трябва да платя 450лв. ?!Ще кажете-ми като не можеш да си го позволиш,къде си тръгнал с кола?Ами аз имам достатъчен за момента стандарт,за да мога да си позволя елементарна употреба на колата,а и мисля,че достатъчно ни взима тая държавица от данъци,че да иска и още!!!Ще кажете в Европа е така отдавна-Да,ама и други неща са по-иначе отдавна.Да,на мен също не ми се нравят задръстванията,но не смятам,че трябва да се решава точно по този начин въпроса-това е типично в стила на политиците-само гледат за какво още да ти искат пари.Вместо да помислят за адекватно решение.И за какво ще се плаща този лукс в центъра?За хубавите пътища или що?

_________________
Lancia Delta II 1.6 LE 93г. 75hp
Alfa Romeo 146 1.9 JTD '01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 09:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Да, наистина сиу прав, но само донякъде...Че ще могат да си го позволят тези, които имат пари-да така е...Че трябва за целта да има изградена метро мрежа и редовен градски транспорт, да така е...Но каква друга алтернатива би могъл да ми посочиш, за намаляване на трафика( не ми казвай да се строят нови пътища, защото това в центъра вече е почти невъзможно) в центъра? Защото нешата стават все по-зле и по-зле от година на година...? А мога да ти кажа, че съм бил в няколко големи града в САЩ и в няколко европейски също...В Бостън, Ню Йорк , Лондон и т.н. също има много голям трафик...но вче навсякъде има такса, която ограничава масовото навлизане на коли в центъра....И там наистина, само по-богатите, които могат да си го позволят, ходят на работа с кола...В ЛОндон например за час паркиране в центъра е към 30 паунда(мисля, че горе-долу толкова го смятах, защото там се плаща за 5 мин.) , което наистина е лукс, дори за техния стандарт на живот. Има много повече коли от София, но такава просотия наистина няма като тук. Но пак казвам, всичко това нека да стане, само като има добре изградена метро мрежа или редовен градски траспорт!

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 10:59 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Аз съм за равни права.Няма плащаш няма не плащаш...какви са тия п****ски истории. :-x

В центъра или ще могат да влизат всички или никой! :idea:

Единствено и само тези, които имат адресна регистрация в центъра да могат да влизат, за да си паркират колата и точка!Ако искат нека им сложат на тях такса.Щом като имат пари за апартамент в центъра имат и пари за такса за колата.

Обаче да плащам, заради това, че 2 пъти на месец ми се налага да сляза до центъра с колата айде нема нужда...нещо съвсем се уливаме ми се струва :evil: :evil: :evil:

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 11:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Ами както е ясно на всички ни, на никой не му се дават излишни пари, то това е ясно. Но дайте тогава друга алтернатива с която биха могли да се ограничат до минимум колите, а по този начин и безумните вече задръствания.... :roll: :wink:

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 11:22 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 14 Ное 2004, 23:51
Мнения: 550
Местоположение: София
Slav написа:
Обаче да плащам, заради това, че 2 пъти на месец ми се налага да сляза до центъра с колата айде нема нужда...нещо съвсем се уливаме ми се струва :evil: :evil: :evil:

тролей?? трамвай?? автобус??

Онзи ден в 6 часа вечерта от ОРЛОВ МОСТ ДО БОЯНА - 40 минути за 9 километра, по ГПС - средната ми скорост беше около 11-12, а докато изляза на бул.България - под 9км/ч ... ЕМИ НЕ - МЕРСИ ...
като ходя при майка ми и баща ми, които живеят в центъра в една пряка на Витошка - еми не ми мърдат 15-20 минути обикаляне в кръг да си намеря къде да паркирам - МЕРСИ ...

големи шефове сте всички обаче ... сега ще ви разкажа една история за един приятел - американец, женен за Българка, човека е на 60-тина години, има си кола, ама един ден го гледам слиза от трамвая и го питам къде е ходил - той ми вика в центъра, предпочита да отиде с трамвая и да не се занимава със задръствания и търсене място за паркиране ...

А НАЙ-ДОБРЕ ЩЕ СТАНЕ АКО СЕ СПАЗВА ЗАКОНА ЗА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ - В ЖИЛИЩНА СГРАДА Е ЗАБРАНЕНО ДА ИМА ОФИС, ОСВЕН СЪС СЪГЛАСИЕТО НА ВСИЧКИ ЖИВУЩИ, КАТО ОФИСА ТРЯБВА ДА ПЛАЩА ЗА ВСИЧКО ПО 5 - ЧИСТАЧКА ... АКО РАЗКАРАТ ОФИСИТЕ ОТ ЦЕНТЪРА ЩЕ СЕ ОПРАВИ ДОООСТА ТРАФИКА ...

_________________
Lancia Lybra 20v / Peug 307 SW / BMW E46 Cabrio
коли l игри Аз протестирах, А ТИ??


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 11:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
netsurfer написа:
големи шефове сте всички обаче ... сега ще ви разкажа една история за един приятел - американец, женен за Българка, човека е на 60-тина години, има си кола, ама един ден го гледам слиза от трамвая и го питам къде е ходил - той ми вика в центъра, предпочита да отиде с трамвая и да не се занимава със задръствания и търсене място за паркиране ...

А НАЙ-ДОБРЕ ЩЕ СТАНЕ АКО СЕ СПАЗВА ЗАКОНА ЗА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ - В ЖИЛИЩНА СГРАДА Е ЗАБРАНЕНО ДА ИМА ОФИС, ОСВЕН СЪС СЪГЛАСИЕТО НА ВСИЧКИ ЖИВУЩИ, КАТО ОФИСА ТРЯБВА ДА ПЛАЩА ЗА ВСИЧКО ПО 5 - ЧИСТАЧКА ... АКО РАЗКАРАТ ОФИСИТЕ ОТ ЦЕНТЪРА ЩЕ СЕ ОПРАВИ ДОООСТА ТРАФИКА ...


Тъъъййй казах МИ СЕ НАЛАГА, което значи точно това.Всеки ден ползвам градския транспорт.Когато пише ми се налага значи точно това, а не че нямам какво да правя и искам да се повозя :idea:

Относно това дали се спазва закона за Жилищните сгради са си виновни живущите, защото никой не е потърсил сметка на собствениците на магазина.Хайде вдигнете малко шум пък да видим, а? :wink:

И не съм шеф.Просто ми писна нещата да се решват по приматски и просташки начин.Просто е необходимо да се седне и да се помисли малко от малко.Не е трудно и на един средноинтелигентен цивилизован човек не би му предствлявало трудност :)

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 13:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2005, 11:18
Мнения: 639
Местоположение: София
netsurfer написа:
Онзи ден в 6 часа вечерта от ОРЛОВ МОСТ ДО БОЯНА - 40 минути за 9 километра, по ГПС - средната ми скорост беше около 11-12, а докато изляза на бул.България - под 9км/ч ... ЕМИ НЕ - МЕРСИ ...
като ходя при майка ми и баща ми, които живеят в центъра в една пряка на Витошка - еми не ми мърдат 15-20 минути обикаляне в кръг да си намеря къде да паркирам - МЕРСИ ...

големи шефове сте всички обаче ...


Е изказа се просто! Останлите сме "шефове", а ти висиш в задръстването! :oops:
А като спрат да се ползват от градския транспорт Икаруси с надпис: "Направен основен ремонт на ДВГ '84", може и някой да започне да предпочита автобусите, тролеите и трамваите са в същото окаяно състояние, метро няма, а понеже даже и бус лента няма, градския транспор се влачи повече ...
А може ли някой да ми обясни простотията едновременно да има винетна такса + допълнително пащане за престой? Никъде няма такива неща ... или едното или другото! Да може да е скъпо, но като дойде човек от провинцията да свърши нещо в голямото село, има право да спре на синята зона точно толкова колкото и "шеваовете" с БМВ и Мерцедес.
А и не на последно място ... тези пари ще потънат в джоба на поредния управник и просто задръстванията по отдалечените квартали ще станат още по-големи ... :evil:

_________________
Dedra 1.6 бившата :(
Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 14:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Значи това с двойното плащане наистина е тъпотия. Но за винетката в центъра не смятам , че е решаване по първобитен или подобен начин. А и не мисля, че има друг алтернативен вариант за решаване на проблема бързо и ефикасно...Ако има такъв с удоволствие ще го чуя...... :wink:
А за паркирането-също! Паркиране на тротоара-200 лв. глоба. Нека да се научат, че тротоара е за ПЕШЕХОДЦИТЕ!!!

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 21:13 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2007, 16:22
Мнения: 297
Местоположение: София,Плевен
За тротоарите и аз съм ЗА! Въпреки,че и на мен ми се случва да го правя :oops: А за парите за винетка-наистина ще потънат незнайно в чий джоб,но така или иначе мен няма да ме бОли ,че има по-малко коли,ако аз не мога да съм сред тях,а мисля и доста от хората тук.Така,че ползата от файдата ще бъде за "шефовете",заради които и без друго стават всякакви простотий на пътя и то безнаказано :evil: А за алтернативата-може би наистина ако нямаше толкова офиси в центъра?...Добре,че догодина и мoйта работа,ще е далеч от центъра :roll:

_________________
Lancia Delta II 1.6 LE 93г. 75hp
Alfa Romeo 146 1.9 JTD '01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 22:24 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Това с винетките не ми се нрави. По-добре да разширят още малко пешеходната зона. Също така ако наложат съществуващите забрани за паркиране трафика автоматично ще намалее. Писнало ми е да ходя по улицата защото колите са спрели по тротоара. А семействата с бебета вече масово ги носят в ранички. Излизането с детска количка е немислимо.

Що не вземем да спренем една анкетка за и против плащането за центъра на софия?

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 22:42 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2007, 16:22
Мнения: 297
Местоположение: София,Плевен
Ами може да спретнем.Аз отсега си казвам,че използването на ниския стандарт на живот в България,е силов метод да се "изрита плявата"(средностатистическия българин) от улиците,в полза на по-богатите(защото така ще се получи) и въобще не ми се нрави! ranting

_________________
Lancia Delta II 1.6 LE 93г. 75hp
Alfa Romeo 146 1.9 JTD '01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Сеп 2007, 23:18 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Че е силов метода силов е. То без сила няма как да се наложи ред. Вярно е, че по богатите ще могат да си позволяват глезотията да ходят с кола до центъра. За нас, простосмъртните ще остане градския транспорт, който след намаляването на трафика ще стане доста по-редовен. Или поне така се надявам.


ето и анкетката

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 21 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов