Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проверяват за поставени колани на задните седалки
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2011, 15:16 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Ако беше прочел, вместо да говориш, причините са следните:

За полицията - представи си ти как ги викаш за обир или друго и те трябва да стигнат до крадеца, да си свалят коланите и тогава да слизат... Във всички страни по света полицаите НЕ ТРЯБВА да карат с колани, за да не губят време, защото понякога трябва да слезнат от колата и в движение...
Същото важи за водачи и пътници в пожарни автомобили, спешна помощ и др.
Водачите на таксиметрови коли - счита се за опасно да са с колан, защото в случай че пътника ги заплаши, също трябва да имат свободата да излезнат от автомобила дори в движение или за секундата в която са заплашени. Използването на колан доказано застрашава живота им в пъти повече, поради фалта че катастрофите са много по-рядки от колкото случаите на заплахи при които трябва да напуснат колата на момента.
Изобщо - има списък с професии за които са описани изключенията и причините за това.

Все едно да питаш, защо след като за хирурзите е задължително да използват ръкавици, маски, очила и шапки - защо не е задължително и за учителката в първи клас...

Бил съм в градски автобус, когато кола преминаваща на червено се блъсна в него... всъщност аз бях на седалките дето са една срещу друга в предната част и тя се заби буквално под мен - почти нищо не усетих, по автобуса нямаше почти никакви сериозни щети, а колата беше сериозно смачкана... Отделно в тях има правостоящи и изобщо постоянния поток на хора не води до необходимост поради повечето проблеми които би създало това. Отделно инцидентите са често с ниска скорост и масата на автобуса и широкото пространство предпазва пътниците.
В междуграските автобуси е на път да бъде въведено, но все още не е доказана необходимостта от коланите. Факт е обаче, че почти всички нови модели автобуси имат такива, така че може би е въпрос на време да бъдат задължителни в тях. Плюс това превозените пътници спрямо инцидентите с тях не го изисква.
В самолетите защо е необходимо да си сложиш колана само при излитане, кацане? А по време на полет, само ако капитана издаде такава инструкция? Именно защото най-много инциденти се случват при излитане и кацане, когато коланите предпазват от тях. По време на полет не са нужни, освен в случаите когато може да има друсане и отново вероятни инциденти ако телата на пътуващите са свобосни.

Изобщо - нужно е съвсем малка логика за да се сети човек сам, а ако не е сигурен информация има на много места.

Беше споменал нещо за задължителни въздушни възглавници - да, това вече е така за нови автомобили. От 2013 даже и ESP + други системи също ще станат задължителни за всички нови автомобили. Старите са заварено положение, така че при тях не може да има такова изискване.
Даже Dodge Viper поради факта, че тази никога не е имала, няма и не са искали да има системи за активна сигурност се спира от производство, понеже вече ще е задължителна, а идеологията на тази кола е в разрез с това.

Всъщност използване на коланите се изисква за автомобили, които серийно имат такива. Това значи, че ако автомобила няма такива на задните седалки - за тях няма да има глоби. Това не значи да бъдат премахвани, защото лесно може да се докаже че автомобила трябва да има такива и да бъде срян от движение, защото са направени намеси по него с което само да си създаде повече ядове човек.
Същото важи и за колани на предните седалки - ако автомобила няма серийно предвидени такива - няма да има глоби. Така че ако не искаш - търсиш си такъв и си свободен!

Доволен ли си?

Всъщност цялата тази информация можеше да си я получиш бързо и лесно сам, на вместо да тропаш като малко дете с краче и да ревеш за глупости.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проверяват за поставени колани на задните седалки
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2011, 16:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Човек не се впрягай толкова. Това са все разни такива рядкости.. мернах полицията между другото че спомена.. идеята е че искам колан отзад :) Не за ония тумбаци :) Айде не взимайте работата толкова насериозно :) Аз съм си отрязал коланите отзад щот бяха станали на лайно от слънцето... така че ми е все тая за коланите отзад... ще казвам,че нямам по принцип... тва е.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проверяват за поставени колани на задните седалки
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2011, 17:07 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Първо - защо со помисли, че съм се впрегнал :D

Второ - успех с това "че си нямал"
Като попаднеш на този, дето ще ти спре колата от движение, да не пишеш в viewtopic.php?f=18&t=20632

Жалко, че е пълно с толкова "тарикатчета на дребно"... и после питащи, "що сме толкова залупена държава"...

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проверяват за поставени колани на задните седалки
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2011, 21:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Не не Alpina жалко,че има толкова хора които взимат тая държава насериозно... Щото ще ме глобят заради колана,ама катастрофата в която той ще ми помогне да оцелея,ще е предизвикана от някоя дупка? От някой циганин без книжка,някой 17 годишен моторист (както е модерно напоследък). Как да го приемам това че държавата се е загрижила за безопасността ми? Може би от гузна съвест,че по нейна вина мога да си умра на пътя?

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Проверяват за поставени колани на задните седалки
 Мнение Публикувано на: 10 Апр 2011, 22:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Типично да се оправдаваме с останалите.. Все нещо друго ни спирало да бъдем отговорни...

Ето за това няма да се оправим, защото не спираме да гледаме в чуждото канче...

За това циганите ще ни мачкат, защото като посегнеш на един, веднага ще се появят 15 дето да го защитят... А ако някой посегне на българин - всички ще извърнат глава, защото "тя такава ни е държавата", "ма то сигурно ще стане нещо си, ако реагирам", "ама то довечера може да спечеля от тотото, защо сЯ да си цапам ръцете" и куп още оправдания...

Не съм безгрешен - правя сумати глупости и нередни неща... но поне не се бия в гърдите с това и като ми кажат, че така не е редно поне си трая...
Ако ще давам пример с това, което правя - то поне е с редните неща които върша.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 25 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов