Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Стикери за бутилки за газови уредби
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2010, 14:12 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 16 Сеп 2009, 14:13
Мнения: 20
Местоположение: София
На всички газозарядни станции изискват стикер за преглед за газова бутилка. Цената е 20 лв., всичко е формално и както винаги - само да се изскубят пари. После те пращат на Сточна гара за 35 лв. да направиш реален преглед. Ако нямаш паспорт за газовата бутилка - срещу 5 лв. ти го издават. Ако нямаш лепенка за газовата ти лепят за 3 лв. без да те питат искаш или не.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2010, 14:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
Близо 2 години стана от както започнаха да изискват тези работи, но до сега беше лаладжийска история за ден-два. Сега може и да следят наистина. Глобите бяха до 2000лв. за оператора на колонките и собственика на колата ако ви хванат, че зареждате нелегално МПС, а за фирмата (бензиностанцията) мисля че беше до 4000лв. (Говоря по спомени)

п.с. от 100 до 500лв. е глобата за оператора, преди малко разбрах, че един познат са го жулнали :-x

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2010, 18:05 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 02 Сеп 2007, 09:26
Мнения: 548
Местоположение: Варна
Кара: Lancia
Нищо ново, просто не е обръщано внимание на това. Аз 2003г си карах на газ с паспорт и си минавах преглед редовно. 6лв беше стикера и 9 прегледа май .......


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Мар 2010, 21:41 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
тоест както обикновено правила има създадени, но никой не ги спазва.

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re:
 Мнение Публикувано на: 30 Юли 2010, 08:36 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2007, 09:33
Мнения: 131
Местоположение: София
fifo написа:
тоест както обикновено правила има създадени, но никой не ги спазва.

Колега не е точно така/или е може би точно така :1poke000: ?!?!/,както каза някой в погрен пост и аз си минавам редовно на преглед на газовата.....всичко ми излиза 25 левчета...стикер преглед и тнт. а друг е въпроса колко е реален самия преглед,питам го аз пича:
-Да вкарам ли колата на канала,а лумпена ме гледа умно:Че за какво бе момче аз знаеш ли колко коли като твоята съм виждал.....
Взе паспорта попълни всичко хвърли новия стикер за бутилката и ми вика: Аре чао догодина пак....
Аз си мисля да,да ще има да вземаш....
И догодина пак ама в друг сервиз.........и какво мислите стана? Същата история.......взеха ми парите,хвърлиха ми стикера и ме изпратиха да си ходя по-живо , по-здраво .
Тази година отидох в друг сервиз......познайте какво стана...........
Нищо ново под слънцето :lol: а тъпото е че глобяват бензиностанцииките а не затягат контрола там където е нужно..... Да може би колата ми е изправна и всичко е ОК ама ....може и да не е?!?!

_________________
Lancia Dedra 1.8 SW
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Стикери за бутилки за газови уредби
 Мнение Публикувано на: 30 Юли 2010, 09:35 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 09 Окт 2009, 17:08
Мнения: 159
Кара: No cars
Така е във всички сервизи не се шашкайте. При нас "прегледа" на газовата уредба струва около 8-10 лв. До сега не съм видял един да я прегледа, всеки бегло ще погледне бутилката, ще лепне стикера и извика бодро "ай готов си пич!". Като се замисля то и няма кой знае какво за да се проверява но все пак щом така и така си плащаш нека поне да погледне нещо. На бензиностанциите въпроса при нас седи абсолютно по същия начин. Един ден спирам на една бензиностанция (да не им правя реклама сега) и момчето което ще зарежда ме пита "имаш ли стикер за преглед?" аз му отговарям че имам и е залепен на бутилката която се намира на мястото на резервната гума и ако иска ще му го покажа той маха небрежно с ръка и казва "е щом имаш значи зареждаме!" и слага пистолета на зарядното. Та човек се пита в един момент защо аджеба законите в България някой ги пише, друг се опитва да ги спазва а трети обезсмисля труда на първите двама - човек се чувства някък си прецакан. Даваш некви пари, губиш половин час и накрая какво? И това се повтаря всяка година отново и отново. Случвало ми се е и полицай да ме пита за това дали имам преглед на бутилката и да ми иска паспорт и стикер на газовата (не знам дали имат право не съм го питал - но си мисля че ако го правят по редовно би било по хубаво) но като ги погледна човека и ми каза че съм си редовен и ме пусна да си ходя. Тъй че минавайте си по каналния ред защото така или иначе все някой, някой ден може да ви поиска стикерчето ;).

_________________
Кажи ми кои са приятелите ти, за да ти кажа кой си!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Стикери за бутилки за газови уредби
 Мнение Публикувано на: 30 Юли 2010, 19:27 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
3та година го минавам прегледа и 3те пъти провериха с уред за течове, незнам какви са тези сервизи, където ходите...

Пък що се отнася до веригата, нашите шефове ни казаха да зареждаме всички на тяхна отговорност... боли ги колко глоба евентуално ще им лепнат... нали всички, които ги изгонат от лукойла по-надолу по булеварда са при нас :evil:

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Стикери за бутилки за газови уредби
 Мнение Публикувано на: 03 Авг 2010, 15:08 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2007, 09:33
Мнения: 131
Местоположение: София
Peakone написа:
3та година го минавам прегледа и 3те пъти провериха с уред за течове, незнам какви са тези сервизи, където ходите...

Пък що се отнася до веригата, нашите шефове ни казаха да зареждаме всички на тяхна отговорност... боли ги колко глоба евентуално ще им лепнат... нали всички, които ги изгонат от лукойла по-надолу по булеварда са при нас :evil:

Е какво да ти кажа.......... в София май не им дреме много много дали ще гръмнеш или не.............Още един загинал/ голяма работа/-кво значение има.А мисля че е разумно да ти направят прегледа като хората...............поне за себеси съм сигурен,да се возех сам ок ама малкия е на 5 год....... А относно това че не им дреме на шефовете на бензиностанции бих казал:Я да ги глобяват за всеки с нередовна газова,да видим дали няма да им пука..... drunk

_________________
Lancia Dedra 1.8 SW
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов