Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Конфискуват автомобил, ако не плащаш глоби
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 09:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
„Продават кола за дълг от хилядарка", предупреждава „Стандарт"
Данъчните ще конфискуват колата на рецидивисти на пътя, които не плащат глобите си на КАТ. Ако дължите над 1000 лв. от актове на КАТ, санкции на общински или горски инспектори или на инспекцията за контрол на общественото здраве, банковата ви сметка може да бъде блокирана, а колата продадена. Националната агенция за приходи стартира кампания за събиране на всички малки дългове на граждани и фирми към държавни органи. Това е решено на национална среща на шефове на НАП от цялата страна във Велинград, на която присъства и вицепремиерът Симеон Дянков. От 2010 г. Агенцията за държавни вземания се вля в НАП. В резултат НАП наследи от АДВ над 6,5 млрд. лв. несъбрани вземания - данъци, мита, глоби, такси и много други. Близо 1 милион изпълнителни дела, по които няма плащания, са предадени в НАП. Един публичен изпълнител в АДВ се е занимавал с от 3000 до 7000 изпълнителни дела едновременно. В резултат малките дългове към държавата не са плащани. Има огромен брой изпълнителни дела за борчове до 20 лв. Събирането им би струвало повече от дълга. Затова НАП предприема нови мерки за събиране на дълговете. Първо всички държавни органи ще трябва да предават данни за длъжниците по електронен път, а не на хартия. Нова схема на НАП за събиране на глоби e прихващането им от суми за възстановяване. Например, ако при подаване на годишната данъчна декларация за доходите са ползвани облекчения и държавата има да връща пари, от сумата ще бъдат приспаднати дължимите на хазната глоби. Стартът на трети нов подход ще бъде даден от март. Гражданите с неплатени глоби ще бъдат информирани от НАП по телефона, с SMS или по електронна поща за задълженията.

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 10:09 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Сеп 2004, 22:33
Мнения: 3619
Местоположение: София
Кара: Lancia Ypsilon 1.2 16v 2006 , Jeep Grand Cherokee 4.7 '99
Стрижиии,стрижиии! Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 11:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Ное 2007, 21:05
Мнения: 1247
Местоположение: Русе
Само не мога да разбера защо по време на криза нещастниците рашават толкова много да ти го набият, че да затънеш още повече, ей скапана държава сме и няма никога да се оправим, не го казвам това защото не съм си платил данъците и глобите, напротив всичко ми е платено, само дето незнам защо, щото караме по хубави пътища ли или щото има корупция сред ченгетата и като те спрат, ако не им дадеш некой лев ти пишат цял ферман, а има хора, които нямат какво да си сложат на масата и едвам свързват двата края, то и аз натам съм тръгнал, това не го виждат измикярите нали :evil:

_________________
Lancia Kappa 2.0 20V Turbo :mrgreen:
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Да
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 12:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Не само ни стригат, но и ни доят... а на всичкото отгоре и ни е...т, което вече е прекалено :evil:
Много се струпа вече - ще ни следят с камери, ще ни наблюдават в интернет, ще ни контролират куп контролни органи... ще си плащаме акциз на всичко... Еии това в турско го е нямало бе!
Просто ни пробват докъде могат да стигнат с гаврата с нас!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 12:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Тъй е то в европата.Свиквайте. Добре че вися с около 500 лв глоби само :D Напоследък забелязвам правителството се е юрнало да взима де що може. Налага ми се да изляза извън БГ и кво да видя.За да си изкарам международна здравна карта - трябва да си платя осигуровките 3 години назад. Опитват се да закърпят нещата като за последно,дори и от бягащите от тук се опитват да издоят квот могат.

_________________
Vectra 1.4`90 - Х
Lancia Dedra 2.0ie `91 - Х
Lancia Dedra 1.8ie `93 - Х
Lancia Kappa 2.0 VIS `97 - Х
Lancia Kappa 2.4 TDS`97 -X
Lancia Lybra 2.0 VIS`01


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 19:06 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
от една страна това е хубаво
все пак трябва да се научим на ред и дисциплина

от друга страна показва колко е плачевно състоянието на държавният бюджет


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 19:31 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Инрересно какъв ви е проблема?
Карате така, че постоянно да ви глобяват и не си ги плащате ли?
И D. Stanev, като не ти понася, що не се изнесеш, да видиш по "цивилизованите страни" какво е... там за това, което тука искат да ти вземат само колата, ще ти вземат и свободата...

Интересно, как може в един момент, когато дават как някой убива в 3 отделни катастрофи хора, защото му е през оная работа - всички да реват защо нищо не се прави, в следващия момент когато се взимат мерки срещи "рецидивисти" по пътя всички плюете...

Я ме светнете, вие сте такива ли, че се жалвате?
Ако да - пожелавам ви в най-скоро време да си получите заслуженото, ако не сте, ми е много интересно защо се правите на ощипани гУспоЙци...

Баси хората.
Глобяват ви, ако сте невинни, обжалвайте и т.н.
Ама да сте виновни и да се жалвате за това... Като нямате пари за глоби, що продължавате да давате за гориво.... баси мисленето!

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 03 Фев 2010, 09:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Ное 2007, 21:05
Мнения: 1247
Местоположение: Русе
Не ме е яд за това, че трябва да си плащам данъка на колата и евентуални глоби, яд ме е че тези пари трябва да отиват за пътищата, а те не отиват всичките там, първо се усвояват от по горните инстанции, а после квото остане за пътищата.
Затова ще караме по дупки и ями, затова има незавършени магистрали и тесни пътища, а колите се увеличават с всеки изминал ден и няма място вече къде да се кара и всяка година ще се хвърлат по още 200-300 лв за ремонт на ходова част и кой знае какво още друго по колата, а недай си Боже пък заради някоя яма на пътя стане някое ПТП и има жертви, какво правим тогава, съдим общината и тя ти поема всички разходи ли, да да, няма такъв филм.
Продължавам да твърдя, че държавата ни е гадна и скоро няма да има управия, не казвам че не трябва да има закон и ред в страната, напротив, трябва, но не по този начин.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20V Turbo :mrgreen:
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 03 Фев 2010, 09:20 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Преди 2 години се опитахме да протестираме срещу това - тогава стана ясно, че недоволните бяхме ужасяващо малко...
От там нататък, всички писания, че някой се дразни на дупките, на тесните пътища, на "потъването" на парите от данъци и такси ме НЕРВИРА ужасно много...

Като си пишем във форума колко несправедливо е това - ще си остане такова... Нещата не се оправят по този начин, ами когато им се покаже, че не си овца...
Е, ние това много добре го можем - имам предвид да блеем ;)

Последните месеци бяха блестящ пример за това - някой недоволен от нещо - дигат се хората на протест и изведнъж парите се появяват и работата се свършва... през седмица има по пример за това...

Нищо... дупки ще има, ще стават повече и по-големи, хора ще умират все повече заради калпавите ни пътища (дано по-малко от тях са свестни поне) но явно на никой не му е дошло наистина до гуша от това, че да каже на когото трябва "Не съм доволен!!!"

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 03 Фев 2010, 09:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Само ще кажа, че съм 100 % съгласен с мнението на колегата Alpina! Да, трябва да има закони, да трябва да има и хора с ясно самосъзнание, че тези закони се правят, за да се спазват, а не просто,да има нещо... А когато сме недовлни си пишем във форумите и нищо повече...:)

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 10 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов