Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Нови радари дебнат по пътя за морето
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2009, 15:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
15 радари с видеонаблюдение работят по пътищата в страната от петък, съобщи зам.-директорът на
Главна дирекция „Охранителна полиция” Алекси Стратиев.

Устройствата са монтирани по главните пътни артерии в страната – това са основно пътищата от София
за Варна и София - Бургас. Общо 30 са точките, където тези устройства ще бъдат монтирани. Това означава,
че 15-те устройства ще могат да се местят и няма да бъдат постоянно на едно място, обясни Стратиев, цитиран от "Фокус".
Два такива радара има в столицата – единият е на бул. „Никола Вапцаров”, а другият на „Цариградско шосе”.
14% от нарушенията с превишена скорост се констатират именно по този начин, сочи статистиката. За един
час тези устройства в София регистрират между 100 и 150 нарушения.
Техническите средства са нещо, което може да реши въпроса с безопасността на движението, смята комисар
Стартиев. С тях се прави обективен контрол на безопасността на движението, а също така решават и въпроса
с корупцията по пътищата. Идеята на тези технически средства е да може да се спести време при заплащането
на санкциите, както и обемната работа по регистриране на нарушението, съставянето на съответния и акт
изпращането му до нарушителя.
Днес от Агенция „Маркет Линкс” оповестиха проучване, направено сред 500 шофьори. На въпрос какво би
повлияло най-много за да не извършат повторно нарушение, 32% от анкетираните са посочили по-високите
санкции, а около 10% смятат, че това е видеоконтролът.
Като основна причина за катастрофи шофьорите поставят употребата на алкохол и едва след това превишената
скорост. Според статистиката обаче именно скоростта е основната причина за предизвикване на катастрофи.
Голяма част от шофьорите смятат, че основната причина за нарушаване на закона за движение по пътищата
е убедеността им, че ще се разминат с налагане на санкция. Така 55% от шофьорите смятат, че нарушенията
на пътя остават ненаказани.



източник: дир.бг

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Дек 2009, 14:32 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 30 Мар 2008, 13:29
Мнения: 298
Местоположение: Русе
Кара: Lancia
Нека има радари, така трябва. А да се плашат тези, които не спазват законите. Ако ме глобят и мен за превишена скорост-ще си плащам, като съм си виновен. Няма на кого да се сърдя.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Е и?!
 Мнение Публикувано на: 05 Дек 2009, 16:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2009, 18:42
Мнения: 2870
Местоположение: Благоевград
Кара: Срам ме е да кажа... някакъв немски варел...
Струва ми се, че термина превишена скорост е доста условен. 92 км, също са превишена скорост. Термина несъобразена скорост е по-коректен. Аз пътувам много, като често маршрута ми е Благоевград-Варна. Ако спазвам всички ограничения ще ми отнеме минимум 8 часа. Какво му е лошото да си караш с 100-110 км на хубав път? Зависи и от автомобила който караш, от гумите, от конкретния участък на който караш. Естествено състезателите и рекетьорите на пътя трябва да се санкционират. Но факт е, че наличието на камери ще направи водачите по-предпазливи. За мен най-лошите постъпки на пътя остават безнаказани, понеже не могат да бъдат констатирани. Говоря за гадни изпреварвания в завои съчетани със засичане и притискане за да се шмугне говедото недно! :evil: Същото се отнася до гадните дребни нарушения на бакшиши и разни селяци като неподаване на мигач, рязко спиране, затваряне с неправилно паркиране, неправилно спиране (престрояване) за ляв завой (блокирайки всички зад себе си, сякаш не знае, че трябва леко да навлезе така че да пропусне тия зад него), каране с двете гуми върху осевата линия, пререждане на сфетофара пред всички и пр.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2009, 11:49 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2009, 21:35
Мнения: 257
Местоположение: София
Аз ли се заблуждавам или подобна тема бе пусната преди няколко месеца? Дори мисля имаше информация за 10-15 точки в страната, където са поставени тези устройства. Споменати бяха няколкото в София, Кресненското дефиле, Ботевград (първото село след слизането от магистралата в посока Мездра) и т.н.

Всъщност след кратка справка с търсачката излезе темата на същия колега pirlo от февруари тази година - http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopi ... 4%E0%F0%E8 :mrgreen:

Много съм паметен yeeeehaa

_________________
Lancia Lybra SW 2.4JTD, 2003
Никой си няма Bose кат моето :)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 07 Дек 2009, 18:51 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
Кутиите ги монтираха преди няколко месеца, но се чакаше разрешение за ползване. Така че, вече с повишено внимание, разрешена скорост и усмивка към камерата :D

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 17:58 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 13:15
Мнения: 122
Местоположение: София 09 Лозенец
На 10.12 от Технополис си купих това и вече ми дреме на ....
Много е добър.Беше ми писнало от заучената реплика "Какво правиме сега ,трябва да ти взема книжлето"
Те се крият на ограничение 30км/ч ,40км/ч ,като минеш с 60км гориш като въглен .


Прикачени файлове:
products_19685_15240520976730.jpg
products_19685_15240520976730.jpg [ 30.21 KiB | Прегледано 5975 пъти ]

_________________
LANCIA THEMA ie 16V 104KW 141hp
FIAT Punto ELX 44kw 60hp
Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 19:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:11
Мнения: 1381
Местоположение: София
Mile написа:
На 10.12 от Технополис си купих това и вече ми дреме на ....
Много е добър.Беше ми писнало от заучената реплика "Какво правиме сега ,трябва да ти взема книжлето"
Те се крият на ограничение 30км/ч ,40км/ч ,като минеш с 60км гориш като въглен .


Само да те открехна това не лови видеорадарите. Там се засича скорста на кадър а не с инфра и ултра звук , най новите кобри мъцат на видео радара точно като са на 10 метра от него.

_________________
Lancia Kappa 2.0 /147 ЗЛАТКА бе!
Lancia Kappa Coupe 2.0 4.16 TURBO

http://www.indigodesignstudio.eu

http://www.indigodesign.eu

http://www.clubbulldog.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 20:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Mile, не му се доверявай на 100% че ще те опази от актове, защото полицаите пак могат да те изненадат като те засекат, стига не ги мързи ;)
Имаш го от 2 дена все пак ;)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 20:23 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 30 Мар 2008, 13:29
Мнения: 298
Местоположение: Русе
Кара: Lancia
Аз предлагам вместо да се мъчите да лъжете за скоростта, да се замислите над ограниченията и да си ги спазвате... Тъкмо няма да мислите за това, дали ще ви искат рушвет или глоба и няма да сте предпоставка за ПТП.... Прав съм, или греша?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 20:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Че си прав, прав си...
Но колко често ти се налага да пътуваш над 100км на ден... даже да ги кажем 200... и то не за удоволствие ;)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 20:51 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 13:15
Мнения: 122
Местоположение: София 09 Лозенец
iskrendg написа:
Mile написа:
На 10.12 от Технополис си купих това и вече ми дреме на ....
Много е добър.Беше ми писнало от заучената реплика "Какво правиме сега ,трябва да ти взема книжлето"
Те се крият на ограничение 30км/ч ,40км/ч ,като минеш с 60км гориш като въглен .


Само да те открехна това не лови видеорадарите. Там се засича скорста на кадър а не с инфра и ултра звук , най новите кобри мъцат на видео радара точно като са на 10 метра от него.


Само незнам как може да ми хване скоростта на кадър?
Вече го тествах София-Варна-София,работата ми е свързана с пътуване.Показва и сензори и камери и лазари и всекакви боклуци ,все пак е 15 банда Кобра.Като има патрулка наблизо също изписва ,засича други такива като него.Доволен съм!260лв.все едно си си купил телефон
Доста мой приятели карат с такива радари и един не е изгорял от тях.
Още преди 10 години имах руски анти радар,който ме спасяваше ,въпреки че даваше много смущения.

_________________
LANCIA THEMA ie 16V 104KW 141hp
FIAT Punto ELX 44kw 60hp


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 21:40 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007, 20:27
Мнения: 650
Местоположение: София
Miru, прав си ама не на 100%. На мен ми треснаха акт и 100 лв. за 62 км/ч при ограничение 40. Абсолютна смешка - същото щеше да е ако на междуградско бях със 130 при ограничение 90. Така че според мен трябва да си преосмислят политиката на слагане на ограничения, защото единствено катаджиите намазват от тая работа.

_________________
Lancia Lybra 2.0 SW R.I.P.
Lancia Lybra 2.4 SW същата, ама на нафта!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2009, 23:59 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2005, 13:50
Мнения: 404
Местоположение: София, Гео Милев
Mile написа:
На 10.12 от Технополис си купих това и вече ми дреме на ....
Много е добър.Беше ми писнало от заучената реплика "Какво правиме сега ,трябва да ти взема книжлето"
Те се крият на ограничение 30км/ч ,40км/ч ,като минеш с 60км гориш като въглен .


Един приятелски съвет от мен не разчитай само на антирадара - аз съм с кобра 9955, води се за един от най-добрите, но..... бяха застанали зад един остър завой и пред тях хълм. При ограничение 50 ме спипаха с 72 - радардетектора докато писне и ме заковаха. Най-лошото беше, че се оказа че табелата за край на населеното место е била с още 500 м по напред, а отдавна бях подминал последните къщи. Имало вилна зона и заради това табелата била на 1 километър. Абе типичен пример за стоянка-касичка. Но идеята ми е не се доверявай 100% на радардетектора.

_________________
Lancia Dedra Integrale HF
Lancia Dedra 1.6 16v SW


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Дек 2009, 02:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:11
Мнения: 1381
Местоположение: София
MirU написа:
Аз предлагам вместо да се мъчите да лъжете за скоростта, да се замислите над ограниченията и да си ги спазвате... Тъкмо няма да мислите за това, дали ще ви искат рушвет или глоба и няма да сте предпоставка за ПТП.... Прав съм, или греша?


Ако правиш по 2000км на месец като мен или по 4000 преди навъртах на месец по толкова едва ли щеше да можеш да спазваш всички ограничения , аз до Варна ходя за 4 часа , не знам ако спазвам всички хранилки и тъпи знаци ще стигна по бавно от бързия влак.
Радара е идеална алтернатива до сега ме спасява над 10 пъти особенно на лаиняни местенца в завои и забит знак 30км/ч.
Нали се сещаш че не ми е важен за магистралата където разликата между 110 и 130 и 150 е само 20км/ч тоест няква смешна глоба без точки, но когато са кацнали на хранилка ченгетата и са боднали знак 30 а ти минеш с 70 вече е болезнено , а за да се скрият им трябва или завойче или друго е тук радара е 100% ефективен , те като са скрити го пускат постояанно а не стрелят :)

_________________
Lancia Kappa 2.0 /147 ЗЛАТКА бе!
Lancia Kappa Coupe 2.0 4.16 TURBO

http://www.indigodesignstudio.eu

http://www.indigodesign.eu

http://www.clubbulldog.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Апр 2010, 09:13 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2007, 00:54
Мнения: 950
Местоположение: Бургас
Кара: Камион
Само да предупредя за още 2 камери,едната от които ме"щракна" за зла участ.Та така,тази въпросната се намира на пътя Бургас-Созопол на един от завоите като ограничението е 60 км/ч.Другата е монтирана в четвъртък 08.04 на изхода на с. Подслон,което е след Стара Загора към Нова.Сложена е преди знака за край на населеното място-значи карате с 50км/ч,иначе.....И нали няма друг път към морето ще се наложи да сме бавни,докато стане магистралата след някоя друга петилетка :) Всъщност път има,но се обикаля доста и не се знае дали и по него няма камери.Оп сега се сетих за една в самия Бургас пак към Созопол обаче.Тя е над пътя и си отчита скороростта.Свети ли зелено е ок,но светне ли червено....май някой изгоря,виждал съм доста червени присвяткания.Много здраве желая на всички и бъдете разумни зад волана


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Нови радари дебнат по пътя за морето
 Мнение Публикувано на: 05 Май 2010, 22:58 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 25 Юли 2008, 19:23
Мнения: 125
Местоположение: Стара Загора
Камерите из нашия вилает са : 1.до автокъщата на около 2 км. от края на магистралата в посока Ст.Загора,2.до Хепи-Нова Загора,3.село Подслон,а и 4.до летището в началото на Ст.Загора,има и 5.в началото на града след светофара на Практикер в посока града.Дано да съм бил полезен на някого.

_________________
Lancia K 2400 TDS


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 16 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов