Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Porsche задлъжня с 14 млрд. евро
 Мнение Публикувано на: 21 Юли 2009, 07:36 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Задълженията пред кредиторите на немският автоконцерн Porsche са вече 14 млрд. евро, а не 10 млрд., както бе съобщено по-рано, информира в-к "Билд". Дълговете на Porsche са скочили рязко след като през март т.г. автоконцернът взе кредити от 15 германски банки заради покупката на Volkswagen (VW). От своя страна, VW сега предложи помощ на Porsche в размер на 8 млрд. евро, които да отидат за разплащане с кредиторите. Бордът на директорите на Porsche ще разгледа предложението и ще изглезе с окончателно решение по въпроса на 23 юли. Ако предложението на VW бъде прието, след изчистването на задълженията обединената компания ще притежава 50 % от собствените си акции. 20 % ще останат притежание на правителството на германската провинция Долна Саксония, а 15-19 % от ценните книги се очаква да бъдат закупени от инвеститори от Катар. Най-любопитното в случая, обаче, е, че след преструктурирането Porsche вече ще бъде част от концерна VW, вместо обратното, каквато бе първоначалната идея. По този начин брандът Porsche ще се превърне в десетият такъв на VW. /БГНЕС /


http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2310311

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 10:18 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 10:06
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Всъщност.....Не се изненадвам - ФАГ /или ВАГ/ какво ли не купи, очертава се като най-големия монополист и току виж лапне дори БМВ или Мерцедес.....
Според мен освен множеството автомобилни марки индиректно притежава и цялата /почти/ автомобилна преса, че и политици /помните вероятно големия скандал преди няколко години/.
Не че съм фен на Порше, но жалко, ако стане така....личното ми мнение е, че марката ще се обезличи.
Каквито и истерии да има по Вейрон`а, откак са собственост на ФАГ, нито Бугати са Бугати, нито Ламбото е Ламбо.

_________________
Lancia Thesis Emblema


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 10:38 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 14 Авг 2009, 17:13
Мнения: 172
Местоположение: София
Porsche за мен отдавна се обезличи.
Кризата ги беше хванала преди доста време и според мен съобщението преди месеци ,че ще поглъщат ВАГ беше абсолютен блъф.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 10:44 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2008, 10:06
Мнения: 422
Местоположение: Бургас
Е, значи тогава съвсем ще се обезличи.

_________________
Lancia Thesis Emblema


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов