Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Промените в Закона за движение по пътищата
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2008, 16:57 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 19 Сеп 2005, 16:51
Мнения: 337
Цитат:
Млади шофьори няма да карат мощни коли?
13 ноември 2008 / News.dir.bg
Министерският съвет прие широкообсъжданите напоследък промени в Закона за движение на пътищата, които затагят изискванията за млади шофьори.
Част от промените се доуточняват и не са окончателни. Целта е да се да повиши контрола върху поведението на водачите, съобщиха от пресцентъра на МС, цитирани от БТА.
Младите шофьори ще карат с придружител, ако возят лица до 18-годишна възраст. Млади водачи са тези, които са взели шофьорска книжа преди по-малко от една година и все още не са навършили 25 години. Тоест шофьор, който вземе книжка на 26 години, няма да се смята за млад водач, уточниха от МС.
Друга мярка срещу младите участници в движението е те да получават контролния си талон с 26, а не както останалите с 39 точки. Отпаднало е обаче предложението младите зад волана да не могат да карат през нощта, както и за тях да важи по-голямо ограничение на скоростта, отколкото се изисква по принцип. Предложението беше да се движат с 10 км/ч по-малко.
Кабинетът все още обсъжда въвеждането на ограничение на мощността на двигателите на автомобилите, управлявани от млади шофьори.
Още една промяна са приели от МС, която ще важи за всички водачи на пътя - снимките на нарушители, направени с видеокамери на КАТ, ще се използват за издаване на фиш за превишена скорост.
Глобите от фишовете ще могат да се плащат и по електронен път до Нова година, е прогнозирал вътрешния министър Михаил Миков пред колегите си от правителството, съобщи Фокус. Това ще става чрез системата e-pay или чрез SMS.


http://dnes.dir.bg/2008/11/13/news3595793.html[/url]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2008, 17:07 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2007, 12:01
Мнения: 711
Местоположение: the entire fucking universe
Това за младите шофьори и точките си го имаше и досега. Аз като един млад шофьор взел книжка 2006г. съм с 29 точки. По принцип знам че имаше период в който ако не нарушиш закона от тези 29 ти се възстановяват максималния борй точки.

_________________
http://hopenhagen.org/
Q: "So why did you buy it?"
A: "Because it's a Maserati"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2008, 18:18 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
В края на '06-та го премахнаха и така аз февруари '07 взех книжка и талон с 39 точки ;)
Сега пак връщат ограничението от 29, като трябва 2 години да не направиш нарушение, за да ти ги повишат на 39

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2008, 19:38 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 19 Сеп 2005, 16:51
Мнения: 337
ама и това дето го мислят за мощността ...

Незнам , има ли ги тези закони и в другите държави ?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2008, 20:07 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
Цитат:
Млади водачи са тези, които са взели шофьорска книжа преди по-малко от една година и все още не са навършили 25 години. Тоест шофьор, който вземе книжка на 26 години, няма да се смята за млад водач, уточниха от МС.


е това е много гупаво... когато един шофъор е на 20 25 или 40 и няма опит е все едно и също...
а пък и както знаем по-възрастните шофъори усвояват наученото по-бавно и имат по-бавни реакции( нищо лично към по-възрастните в форума :D )
такаче това предложение до голяма степен е глупаво

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2008, 20:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
Тук става въпрос за носене на отговорност, към себе си и околните, а не за техническото умение за шофиране на автомобила. Тази отговорност в 18 годишните въобще не е позната. Според мен това се има в предвид в този нов закон.

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Ное 2008, 20:47 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Колега cmok3, основната идея е да се ограничат чрез закон новоизлюпилите се рейсърчета, като се разчита на това, че след 25 годишна възраст си малко по-улегнал или имаш поне капка повече разум. (Дам познавам 18-годишни такива, който вдигат 160, за да карали по инерция и така да им излизало по-евтино, като това се случва път, на който аз не смея да вдигна и 90)
Също така идеята е пак чрез закон да се ограничат случайте в които се возят 5 пияни лапета след дискотека, като това доста честа предистория към една катастрофа с фатални последствия за някои от тях, защото не знам дали ти е известно или правило впечатление как примерно в СГ в София около дискотеките спират точно такива "шоферчета", наливат се с алкохол, чакат после 30 мин да изтрезнеят и почват да разкарват компанията по домовете...
Всъщност аз се радвам за тези промени, глупавото е че с нищо не помагат, след като няма кой да съблюдава за тях.
Дано им повече случаи на отнети книжки, защото ми писна да виждам и чета за размазали се по стълбове или да гледам как покриват плоско тяло на асфалта.

Наитина проблема е там, че разчитат на законите да им свършат работата, а не се сещат къде е проблема - наложителен е по-сериозен контрол.

P.S. Delta1and2, именно :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2008, 09:54 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 19 Сеп 2005, 16:51
Мнения: 337
Е да , прави си.
Но от някое богаташко келеме с Ауди ТТ ... ще му кажат , не ти не можеш да караш тази кола ли?
В България , това няма как да стане.
А последно точно с едно такова в Пловдив на подлеза за ул. Гладстон се помляха , келемето оцеля , другите заминаха... със над 150 влезнал нашия в тунела и от слънце на тъмно , а кола , айде на кайма...
Но сте прави. Каквито и закони да приемат , като няма воля за прилагането им.... се тая.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2008, 15:30 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
Alpina написа:
Наитина проблема е там, че разчитат на законите да им свършат работата, а не се сещат къде е проблема - наложителен е по-сериозен контрол.


на 100% си прав за това!!!

иначе за келеметата сте прави.. има ги но го има и друго. От личен опит съм забелязал, че младите шофъори ( какъвто съм и аз и повечето ми приятели ) НЕ шофират след употреба на алкохол, заразлика от по-възрастните ми познати ( визирам роднини, че дори и баща ми). Е, вярно те имат милъони километри опит, но какво от това... алкохола е един за всички, а по възрастните си мислят, че като изпият да речем 1 водка или 2 бири и нищо не е станало.
Тези който вие визирате са точно тези разглезени лапета, на които татъо му му е взел а5 или ТТ, или която и да е друга скъпа кола и знае, че ченгето няма да му направи нищо като го спре.
И според мене, целия проблем се крие в котролния орган, който не си върши работата. А тези закони със сумати ограничения за мене са много глупави. Ако когато някой кара с превишена или е карал пил и ченгето си свърши работата и го глоби, или отнеме книжката няма да се стига до там където сме.
Не младите шофъори са мършата на пътя!!!!

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2008, 15:46 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 19 Сеп 2005, 16:51
Мнения: 337
Проблема както тук , така и в повечето закони е че се прилагат по различен начин спрямо различните хора.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Ное 2008, 16:36 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
или да речем, че срещу 20 до 200 лева изобщо не се прилагат, без значение от човека :D

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов