Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 20 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Младежите без право да шофират нощем, предлагат от МВР
 Мнение Публикувано на: 14 Юли 2008, 22:13 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Младежите да нямат право да управляват автомобил от 23 часа до 5 часа.

Това предлага Държавнообществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата, съобщиха от вътрешното министерство.

От комисията предлагат на младите водачи да се забрани да превозват повече от двама пътници до 19 г., както и те задължително да шофират с придружител през първите шест месеца след придобиването на свидетелство.

Поставяне на задължителен знак "Млад водач" на предното и задното стъкло на автомобила и получаване от водачите от тази категория на 2/3 от максималния брой контролни точки, са сред другите предложенията на експертите.

Засилват се санкциите по отношение на неправоспособните водачи: освен предвидената глоба от 500 лв. за нарушението, ще бъде налагана и санкция спиране от движение на шофирания от нарушителя автомобил за три месеца.
Допълнително, който управлява спряно от движение МПС поради шофиране от неправоспособен, ще трябва да плати глоба от 1000 лв., а автомобилът ще бъде спрян от движение за още три месеца.

В тази връзка вътрешният министър Михаил Миков, който е и председател на комисията, е предложил спрямо неправоспособните водачи, които редовно управляват автомобил, да бъде прилагано наказание по механизма, действащ при налагането на санкции за футболно хулиганство.

Също по идея на Миков предстои уточняване на възможностите да се опрости процедурата за налагане на санкции, когато нарушението е документирано чрез видеоматериали.
Обсъдени са и нови възможности по отношение на нарушителите, които застрашават живота на останалите участници в движението. Те са застрашени от отнемане на свидетелството при неправилно изпреварване, при преминаване на ж.п. прелез при пусната бариера, при преминаване "на червено", при изпреварване на МПС на пешеходна пътека.

По време на заседанието е обсъден и докладът за пътнотранспортните произшествия, регистрирани по пътищата на страната през 2007 г.

През 2007 г. в страната са регистрирани 92 232 пътнотранспортни произшествия, от които 8010 тежки. Загинали са 1006 и са ранени 9827 граждани.

В сравнение с 2006 г. е регистрирано известно намаление по всички показатели. Тежките пътно транспортни произшествия са с 2,56% по малко, убитите - с 3,54% и ранените - с 3,78%.

От началото на 2008 г. обстановката по пътищата се запазва напрегната и към момента загиналите са 500, тежките ПТП - 3925, ранени са 4867 души.




източник: news.bg

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Юли 2008, 23:36 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 27 Окт 2007, 00:42
Мнения: 786
Местоположение: София
Кара: Mercedes E34 AMG
Според мен младите шофьори, не само младежите (какъвто съм и аз) трябава примерно 1 или 2 години да нямат право ка управляват автомобили над 1000 кубика примерно. А не някакъв си още не е взел книшка, а баща му му купил БМВ М пауър. И точно два дена след изпита, които естественно си е платил, да лети по улиците. А това където ще спират от движение автомобила , защото съм шофирал в 2 часа през нощта е тъпо. Какво е виновен автомобила когато аз не спазвам закона за движение по пътищата да ми вземат книжката например.

_________________
[img]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/561132_3574821574608_2129036064_n.jpg[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 00:08 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 09 Юли 2008, 20:03
Мнения: 18
Местоположение: Пловдив 01 Централен
"съгласен съм с предложението, изобщо, ако може да се спрат всички коли и колелета даже нощно време да не се движат, а ако излезе някой да му се взима книжката и 1000 лв глоба - да видим после дали ще посмее да кара с 200км/ч , а тея катаджии дето вземат подкупи всички в пандиза да идат, само така ще се оправим, инъче нямааа.....! Да се въведе и вечерен час, за хората до 20 год. и за хората над 50 години, с изключение на тея дето работят нощна смяна, те да бъдат следени от МВР или от който и да е, за по-сигурно." :evil:

_________________
Веднъж Lancia. Винаги Lancia.


Последна промяна Leonardo на 15 Юли 2008, 10:57, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 00:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 27 Окт 2007, 00:42
Мнения: 786
Местоположение: София
Кара: Mercedes E34 AMG
Leonardo написа:
Да се въведе и вечерен час, за хората до 20 год. и за хората над 50 години, с изключение на тея дето работят нощна смяна, те да бъдат следени от МВР или от който и да е, за по-сигурно. :)


Ти предложи е*ати диктатурата бе колега Фидел Кастро ти завидя :mrgreen:

_________________
[img]http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/561132_3574821574608_2129036064_n.jpg[/img]


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 00:33 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
Leonardo написа:
съгласен съм с предложението, изобщо, ако може да се спрат всички коли и колелета даже нощно време да не се движат, а ако излезе някой да му се взима книжката и 1000 лв глоба - да видим после дали ще посмее да кара с 200км/ч , а тея катаджии дето вземат подкупи всички в пандиза да идат, само така ще се оправим, инъче нямааа.....! Да се въведе и вечерен час, за хората до 20 год. и за хората над 50 години, с изключение на тея дето работят нощна смяна, те да бъдат следени от МВР или от който и да е, за по-сигурно. :)


да да да... ако искаш всички с вечерен час само ти твойте роднини, причтели без а?

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 06:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
И ся пичовета как ша разкарват мацките по баровете??


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 06:41 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Dedra 2.0 написа:
И ся пичовета как ша разкарват мацките по баровете??



Лесно с таксита :mrgreen:

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 06:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
pirlo написа:
Dedra 2.0 написа:
И ся пичовета как ша разкарват мацките по баровете??



Лесно с таксита :mrgreen:


Секи може с такси! Друго е да паркираш прасето на тротоара пред бара!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 10:56 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 09 Юли 2008, 20:03
Мнения: 18
Местоположение: Пловдив 01 Централен
за колегите, оперирани от чувство за хумор: в поста си съм написал точно това, което иска министъра, а аз не искам,и съм го описал така, че човек като чете да получи пълна представа за това къв абсурд би станал, ако продължи прокарването на закони като този-законодателство на забраните.И наистина жалко, но piesles е прав- ще станем като куба в един момент.

_________________
Веднъж Lancia. Винаги Lancia.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 16:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
Крайно време е да спрат актовете с видеоматериали , които не можеш да гледаш и обжалваш - това е ПРОТИВОКОНСТИТУАЦИОННО !!!

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Юли 2008, 16:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2007, 13:23
Мнения: 2764
Местоположение: София
Кара: Lancia Kappa 2.4jtd
Lancia Dedra 2.0 Integrale S.W.
Крайно време е да почнат да налагат глоби от камерите и да ги наслагат навсякъде!!!
КАТ да почне да глобява пишлеметата, а не да налага такива мерки.
Да почнат да глобяват тарикатите по бус лентите, изобщо яко актове!!!
Деа беззаконието цари по пътищата ни.

Ако всеки спазваше правилника и да си мисли, че е над закона, нямаше да има толкова жертви, нямаше да е такъв ад и всичко щеше да е спокойно.
Ама всеки се реди първи на светофара, дори и от грешна лента, всеки се прави на пилот, всеки е тарикат...

И точно тези, които плюят по закона са добре познатите ни пикльовци, които не могат да се оправят в малко по-напечена ситуация, ама все се бутат да попаднат в такава.

Ами аз миналата година, 40% от пътуванията ми бяха в интервала 23:00 - 05:00 и то на стотици км при положение, че нямах и месец стаж...

Глоби и актове до дупка!!!
Това ще оправи положението, ако в рамките на 200 метра на всеки заслужил му отнемат точки, колкото за книжка и половина...

Аааа да и най-накрая да вземат да направят глобите солени. Та някой като мине на червено и даде 2000лв, да се замисли следващия път. Тръгване от неправилна лента на световар - 500...

Акт от камера, който не можеш да обжалваш - най-прекрасната идея, ама не се прилата :roll:
Щото всеки се прави на многознайко и обжалва... макар че осрал всичко, де що може...

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2008, 01:06 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
Leonardo написа:
за колегите, оперирани от чувство за хумор: в поста си съм написал точно това, което иска министъра, а аз не искам,и съм го описал така, че човек като чете да получи пълна представа за това къв абсурд би станал, ако продължи прокарването на закони като този-законодателство на забраните.И наистина жалко, но piesles е прав- ще станем като куба в един момент.


ми и аз мога да променя половината пост и да обяснявам колко съм прав :wink:

иначе според мене единственото решение е, както общо взето всички сме единодушни - ЯКО ГЛОБИ , ама според мене по вероятно е да направат вечерен час за 20-50 години, от колкото да пишат глоби на "киселяците и връзкарите"

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2008, 02:08 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2008, 21:43
Мнения: 73
Местоположение: Ямбол / София
За мен тва е пълна глупост.Щом си имаш книжка си караш когато и кадето си искаш.Тва за придружителя също е тъпотия,той да няма педали като на учебна кола,като си калпъв то не може да ти помогне (нали за това са тия курсове).През деня пък е 5 пъти по натоварено и е по трудно за младите шофьори отколкото вечер.Пък който си е селянин и пие и кара и други подобни прояви,или някое 40 килограмово момиченце зад волана на ML 55 AMG вечерно време с същия успех ще се бласне и през деня ,така че от тия мерки файда няма.(ма тва си е мое мнение)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2008, 15:32 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 09 Юли 2008, 20:03
Мнения: 18
Местоположение: Пловдив 01 Централен
cmok3 написа:

ми и аз мога да променя половината пост и да обяснявам колко съм прав :wink:



аз пък не мога да променя половината пост и затова слагам кавички и емотикона , да може и неграмотните да ме разбират



Глобите са достатъчно високи.Мутрите дето никога не са плащали , колкото и да се увеличат глобите пак няма да ги плащат, а пък обикновените мухльовци винаги ще се бъркат надълбоко.
Ако се въведе вечерен час според възрастта на водачите се създава законодателен прецедент , който може да има опасни последици- например утре да забранят на пенсионерите да ползват градския транспорт в пиковите часове, или нещо такова.
Също така, тия, дето не могат да пътуват през нощта ще увеличат дневния трафик най-вече по магистралите, особено сега, когато е сезона.

_________________
Веднъж Lancia. Винаги Lancia.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2008, 15:43 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 08 Апр 2008, 23:47
Мнения: 146
Местоположение: София
Тези от КАТ май друсат с некачаствена стока...

_________________
Lancia Delta 2 LE 1.6 16v

Продавам Седалки за Делта2 със забележка(30лв.) и хидр. помпа (Делта,Браво,Мареа-50лв.)- 0889 378 529


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2008, 16:10 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
Leonardo написа:

аз пък не мога да променя половината пост и затова слагам кавички и емотикона , да може и неграмотните да ме разбират



а кога ти беше операцияата викаш :mrgreen:

иначе какво им е достатъчно високото на глобите... аз незнам дали има по голяма глоба от 200 250 лв?

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2008, 17:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 01 Дек 2004, 19:25
Мнения: 2036
Местоположение: София
Кара: Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)-вярната
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата
аз съм за , и да им забранят да се качват поне първите две години на кола с по мощен мотор от 65к.с

_________________
Lancha Dedra 1.8VVT 136k.c 97г - ( бившата)
Lancia Lybra 2.4JTD 150k.c Intensa ( 2003)- вярнатa
Lancia Delta III twin turbo 190к.с (2009) - палавата


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2008, 17:12 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
www_ написа:
аз съм за , и да им забранят да се качват поне първите две години на кола с по мощен мотор от 65к.с


Да не продаваш Фиат Пунто 1.1 :D


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Юли 2008, 17:21 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
е добре 600 лева... те хората за такива провинения тикат в затвора за повече време, от колкото при нас седиш без книжка, а за паричната санкция да не говорим... 10К евро не е зле. Е верно и техните заплати са далече от наще, ама все пак като съотношение заплата глоба са далеч пред нас :D

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Сеп 2008, 10:07 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 05 Сеп 2008, 09:13
Мнения: 5
Местоположение: Габрово
А аз предлагам,както е във Финландия например,глобите да са според това колко е богат глобения,а не мен като ме глобят с таратайката ми 100лв и ги платя едвам и много ясно,че едвали ще повторя нарушението,но когато глобят(ако изобщо го направят) някой баровец с Мерцедес последен модел със същата сума,той само да им се изсмива в очите на полицаите и след малко пак да продължава да кара,все едно пътя е негова собственост,а ако го отръскат за това с 2000-3000лв определено и той ще се замисли.А пример за това,защо казах Финландия е едно съобщение от преди време,че шефа на Нокия е глобен за превишена скорост с над 20500$,понеже бил богат.А според вас дали и той не се е замислил след това?


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 20 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов