Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2008, 21:38 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
badivan написа:
Колеги,правите ли разлика между видовете газ- Природният газ не е пропан-бутан. Той съдържа 90% метан, няма нито цвят, нито мирис и е по-лек от въздуха.Природният газ е първичен енергиен източник представляващ многокомпонентна смес от въглеводороди от метановия хомоложен ред CnH2n+2, незначителни количества невъглеводородни компоненти, въглероден двуокис, азот, сероводород и инертни газове: хелий, неон и аргон, за разлика от пропан-бутана, който е вторичен продукт получаващ се при преработката на петрола-Втечнените нефтени газове (пропан-бутан) са продукти на нефтопреработвателните заводи или се извличат от богати на тежки компоненти (пропан С4, бутан С5+) кондензатни находища :idea:

Да, това е пределно ясно. Именно затова съм написал по-горе и съм попитал...ЗАЩО ВДИГАТ ЦЕНАТА НА ПРОПАН-БУТАНА, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ЦЕНАТА НА ПЕТРОЛА ПАДА?????Преди седмица петрола стигна до 90 $ за барел, което си беше прецедент на световните пазари, но глупаците от Лукойл, продължиха да си продават пропан-бутана на 1,29 лв/л. Преди 3-4 мецеца ( а може би повече), когато петрола пак беше 90$ за барел цената беше 1,16 лв./л., че и по-ниска..... :roll: Това ако не е скапан комунистически монополизъм, незнам какво е..... :evil: :fu: Да не говорим, че петрола например днес пак падна с около 8-9 $ на барел, но никъде не прочетох да намалят цената на пропан бутана...Въобще в тази скапана държавица всеки гледа да те wild ...Нямам думи вече.... machinegunner

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Сеп 2008, 21:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2006, 11:10
Мнения: 1556
Местоположение: София
Кара: Lybra
Щом се купува на тази цена, защо според теб да го смъкват... аз никога през съзнателния си живот не съм видял нещо в България да поевтинее ;)

_________________
Lybra '2000 1.9 JTD 105h.p.
Alfa Romeo '99 1.9 JTD 105 h.p..
Dedra '95 1.6 90h.p.
Lancia Dedra Combi 1.8 i.e. 8v , 74kw(101h) 95' SW - R.I.P.
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 22 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов