Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Плащаме по-висок данък за по-стари коли
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2008, 15:50 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Столичният общински съвет (СОС) подкрепи предложението на ДСБ за диференциране на данъка
върху моторните превозни средства съобразно годината на тяхното производство, предаде БТА.

Столичният общински съвет (СОС) подкрепи предложението на ДСБ за диференциране на данъка върху
моторните превозни средства съобразно годината на тяхното производство, предаде БТА.
Така собствениците на нови автомобили, произведени до 5 години и регистрирани в София, ще плащат
базовата цена на данъка. За автомобилите от 5 до 10 години ще се плащат 30 процента над базовата цена,
а за автомобилите над 10 години - 60 процента над базовата цена.
Базовите цени в столицата за автомобили с мощност до 37 киловата (50 к.с.) ще бъде по 0.43 лева за киловат;
от 37 до 57 киловата (50 к.с. - 77 к.с.) ще бъде по 0.50 лева на киловат; от 55 до 74 киловата (77 к.с. - 101 к.с.)
ще бъде по 0.68 лева за киловат; от 74 до 110 киловата (101 к.с. - 150 к.с.) - по 1.38 лева за киловат, а над 110 киловата - по 1.54 лева за киловат.
Данъкът за мотопеди ще бъде 13 лева, за мотоциклети до 125 кубически сантиметра - 15 лева; от 125 до 250 кубически сантиметра - 31 лева, от 250 до 350 кубически сантиметра - 44 лева, над 350 до 450 кубически
сантиметра - 63 лева.
СОС определи и данък сгради от 1,875 промила за 2008 г. Данъкът за възмездни сделки за придобиване на имущества от недвижими имоти от 2% се повишава на 2,5%. Предложенията бяха направени по време на
заседанието на съвета от Георги Кадиев (БСП).
Кметът на София Бойко Борисов подкрепи принципно предложението на опозицията преди гласуването в залата данък сгради да се повиши с 25%. Общината беше предложила 33% увеличение на данъка.
5% отстъпка от такса смет ще бъде правена за софийските граждани, ако си платят сметките до 30 април, решиха общинските съветници.



източник: дир.бг

_________________
Lancia Dedra Integrale


Последна промяна grale на 06 Мар 2008, 19:35, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2008, 20:25 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 02 Апр 2007, 22:09
Мнения: 361
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
На нас ни се размина тази година с по високи данъци,другата кой знае може да ни ги вземат и за тази .:roll:

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 75hp 835C1000
OPEL ASTRA G X16XEL
LANCIA DELTA II 1.6 103hp 182C4000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2008, 22:10 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Хихих мойта струва колкото 5 години данък кажи речи :D Не го плащах до сега няма да го плащам и за в бъдеще :D


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Фев 2008, 23:08 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Това с по-високоя данък за таралясниците е малка стъпка напред. Поне тези с истинските барутници (като бай Иван-съседа с раздрънканата лада бълваща смрад и черен дим) ще се замислят дали да плащат данък по-висок от себестойността на автомобила и най-накрая ще го бракуват. Но това ще стане ако го накарат да си плати ;)

Остава от някъде да намерим пари за нови коли ???

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Фев 2008, 08:06 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Стоманата нали се сещаш,че в края на тази година всички Дедри ще са на 10 години :) Така че не е само бай Иван.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Фев 2008, 09:32 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Dedra 2.0 написа:
Стоманата нали се сещаш,че в края на тази година всички Дедри ще са на 10 години :) Така че не е само бай Иван.

Именно за това написах, че трябва да изкопаме отнякъде пари.

Като цяло подобно разделение на данъците има във всяка по-нормална страна. Така се стимулира употребата на нови и по-чисти за околната среда автомобили. Лошото е, че ний тук сме бедни (или поне голяма част от нас). Мечтаем за коли "нов внос" "супер уникат" и т.н. на над 300 хиляди киломентра.

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Фев 2008, 09:44 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
и аз съм съгласен, че решението е стъпка напред за обновяване на автопарка и ще спомогне за подобряване на екологичната обстановка в софия.
но разликата е прекалено голяма за доходите, които получаваме и още снощи като чух новините пуснах ровъра за продажба. може би трябваше да направят увеличените данъци за автомобили над 7 и 15 години или да не са толкова големи увеличенията - 30 и 60%, а примерно 15 и 30%.
както обикновено става богатите ще плащат по-малко.

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Фев 2008, 10:10 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Само не разбрах какво става с 50% отстъпка за колите до 100 к.с. с действащ катализатор? 8)

Щото ако все още го има, дявола (поне за мен) не е толкова черен: аз съм 65 KW, на 12 години - сметките показват:
0,68*65*1,6= 70.72 лв. Ако има 50% - това прави 35 лева (за миналата година платих 28 :mrgreen: )...

offtopic: Преди седмица минах на преглед, ама истински. Теста с газанализатора даде изнанедващо добри за хората в сервиза резултати, чудеха се как 12 годишна кола прави такива резултати 8) , казаха ми в никакъв случай да не барвам катализатора...
Извод: Ако дигателя и изпускателната система са в ред и колата се поддържа, годинките не са от толкова голямо значение за да ми дигат данъка с 60 %

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
 Заглавие: Поредния абсурд.
 Мнение Публикувано на: 29 Фев 2008, 11:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Aз не съм съгласен с този данък.
Не е обективен.Ама изобщо!

Как ще ме убедите, че 15 годишна Ланча е по-вредна от 5 годишна Дачиа или Киа или Деу или какъвто и да е друг нов боклук на ниска цена.Аз лично не виждам какъв е проблема да се въведе по-висок данък за колите без катализатор и точка.

Сигурен съм, ама на 100% , че моята кола дава по-добри показатели, от който и да е друг автомобил от горепосочените.Ако е с катализатор говорим.

Какво се постига с този данък?По-добро състояние на автопарка?Или "подновяване" на автопарка с евтини боклуци без значение какво им е състоянието... :evil: :evil: :evil:

Поредната безмислена и глупава промяна.
Спирам с коментарите дотук, защото няма смисъл.Овце сме си били, сме и ще си останем такива може би завинаги...

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2008, 00:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 23:46
Мнения: 3097
Местоположение: Пловдив/София
Кара: Lancia
Колите на по 10 години обикновенно са с газови уредби поради много ясно не доброто финансово състояние на собствениците им.което значи че са по екологични.Което не може да се каже за Мерцедеси БМВ-та и други "резачки" с двигателчета над 3000 кубика :D Ей сега ще видят какво е неплащане на данъци :D


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Поредния абсурд.
 Мнение Публикувано на: 01 Мар 2008, 02:40 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Юли 2007, 01:49
Мнения: 756
Местоположение: София, Кърджали
Кара: AR 156
Slav написа:
Aз не съм съгласен с този данък.
Не е обективен.Ама изобщо!

Как ще ме убедите, че 15 годишна Ланча е по-вредна от 5 годишна Дачиа или Киа или Деу или какъвто и да е друг нов боклук на ниска цена.Аз лично не виждам какъв е проблема да се въведе по-висок данък за колите без катализатор и точка.

Сигурен съм, ама на 100% , че моята кола дава по-добри показатели, от който и да е друг автомобил от горепосочените.Ако е с катализатор говорим.

Какво се постига с този данък?По-добро състояние на автопарка?Или "подновяване" на автопарка с евтини боклуци без значение какво им е състоянието... :evil: :evil: :evil:

Поредната безмислена и глупава промяна.
Спирам с коментарите дотук, защото няма смисъл.Овце сме си били, сме и ще си останем такива може би завинаги...


абсолютно съм съгласен с тебе!!!

_________________
Lancia Dedra 1.6 i.e. MPI-Webber 65KW 835А1.000 1993г. A/C punk

Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов