Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини




 Страница 1 от 1 [ 13 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Винетка+магистрална такса - Да направим нещо по въпроса !!!
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 11:35 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Освен винетка вече ще плащаме и тол-такса за преминаване по пътищата, включени в трансевропейската пътна мрежа, както и отделни такси за ползване на съоръженията.
Това решиха депутатите, като приеха на първо четене промени в Закона за пътищата. Според гласуваните изменения Министерският съвет ще може въвежда такса за изминатото разстояние - тол-такса и/или винетна такса.
99 депутати подкрепиха промените в закона, а 55 бяха против.
Тол-такса и винетка ще могат да се въвеждат и за републиканските пътища извън трансевропейската пътна мрежа с оглед управлението на пътните потоци, предвиждат още измененията в закона.
Предвижда се да се въведе и дневна винетка за всички категории моторни превозни средства с цена 11 евро на ден. Предвижда се още тежотоварните камиони с максимална маса 3,5 тона да бъдат освободени от тол-такса и да плащат само винетна такса.
Ще се увеличат размерите на налаганите санкции, като новите са съобразени с вида и тежестта на извършваните нарушения. За шофьори без винетка, освен че се предвижда трикратно увеличение на глобата, депутатите решиха, колите им да бъдат спирани временно от движение. Ще се въвежда забрана за използването на пътните съоръжения и принадлежности за рекламна дейност под каквато и да е форма.
В началото на месеца, при обсъждането на промените в закона се стигна до скандал в парламента заради неясната схема за плащане и на винетки, и на тол-такси



източник: дир.бг

_________________
Lancia Dedra Integrale


Последна промяна grale на 08 Сеп 2008, 10:52, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 11:36 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Скандал в парламента за винетките
Председателят на транспортната комисия Йордан Мирчев и министър Петър Мутафчиев се скараха задочно при обсъждането на законопроекта за пътищата.
Причината за това е неясна схема за плащане и на винетки, и на тол-такси, пише "Дневник".
Част от депутатите също не можеха да разберат защо леките автомобили и автобусите трябва да плащат едновременно винетка и пътна такса за магистрала “Тракия“, а чуждестранните превозвачи и камионите над 3.5 тона - само такса за преминаването по магистралата. За ползване на мостове и тунели, които се изградени чрез публично-частно партньорство, се въвежда допълнителна такса.
По-целесъобразно беше да отпаднат винетките, за да се избегне проблемът с двойното плащане на такси. Ако магистралата е на концесия, тол-таксите ще се събират от концесионера, на останалите магистрали тол-таксите ще ги взема държавата, коментира зам.-председателят на Съюза на обединенията в автомобилния транспорт Красимир Лалов. Зам. транспортният министър Красимира Мартинова твърди, че няма да има дублиране на таксите, защото от цената на винетката ще се изкара стойността на пътната такса, но не можа да разясни как точно ще стане това, пише “Дневник“. Според дирекция “Европейска интеграция“ на Народното събрание обаче министерството е изтълкувало превратно директивата и затова е въвело двете такси. Ведомството на Петър Мутафчиев беше защитено от зам.-председателя на комисията Радослав Илиевски, според когото няма да има дублиране на таксите.
Скандалът ескалирал, когато председателят Йордан Мирчев театрално се обърнал към зам.-министрите на транспорта Красимира Мартинова (НДСВ) и Весела Господинова (БСП), че транспортното министерство унижавало депутатите.



източник: дир.бг

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 11:43 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 07 Дек 2007, 11:32
Мнения: 630
Местоположение: София
Само дето не е изяснено кое как защо и колко.
По Нова година пътувах до Анталия (Турция)
Въпроса там е решен. Магистралите платени, останалите пътища НЕ
Таксата от Одрин До Истамбул е 5.00 Турски Лири (около 6.00 лв.)
Но няма нищо общо с нашата магистрала:
1. По 3 ленти във всяко платно.
2. Нито една неравност. За дупки въобще не можве и да си помислиш
3. На всеки Виадукт има втропоказател и ти става ясно духа ли и колко духа
4. Всеки пътен възел осветен като болевард.
Е няма да изреждам повече.
Та бих си платил и за нашите магистрали ако са в такова състояние

_________________
LANCIA LYBRA 2.4 JTD - 7 години вярна служба, продадена
Fiat - Croma II - 2.4 Multijet (200 Hp)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 11:57 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
pirlo написа:
За ползване на мостове и тунели, които се изградени чрез публично-частно партньорство, се въвежда допълнителна такса.

Това не го разбирам. Пред всеки тунел или мост ще наслагат по една караулка да събира по 5лв???

А за таксите за републиканската пътна мрежа: Дали ще пуснат винетки за луноходи?

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 12:11 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2005, 11:18
Мнения: 639
Местоположение: София
На мен ми се върти в главата една идея, само дето трябва някой адвокат да каже как точно трябва да се осъществи! Интересно ми е ако пуснем да кажем 10 000 дела срещу държавата, общините и не знам си там още който стопанисва пътищата, за това, че си чупим колите, а само ни събират такси и данъци каква ще е реакцията ?!?!
То е ясно, че наште скапни управници няма да се трогнат, но ако бройката е достатъчно голяма може да има някакъв отзвук навън. Вече ни спряха парите за пътища от еврофондовете след скандалите за корупции ... няма и да ни ги пуснат скоро! Пътищата стават все по зле и си мисля, че трябва да ни плащат, че да караме по тях а не обратното.
Готов съм с всеки един тъпак който твърди, че пътишата ни са наред да тръгна от точка А до точка Б и да броим през колко дупки минава колата и колко струва това на всеки един от нас!!! Преди зимата оправих изцяло окачването на колата ... в момента пак тропа носач, а разбира се се наложи да взема нова винетка ...

По друг начин не мисля, че може да се организира такова нещо, обаче ако потребителите на интернет форумите за автомобили се вкючат може да стане интересно! Не мислите ли?

_________________
Dedra 1.6 бившата :(
Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.


Последна промяна Miro на 08 Фев 2008, 12:15, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 12:13 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:16
Мнения: 927
Местоположение: София
Аз по магиистрала с такса съм се движил в Македония - наши хора, един и същ манталитет - и там освен нас и някой друг бизнесмен с мерцедес, никой друг не се движеше по магистралата :mrgreen:
За сметка на това като трябваше да слезем от магистралата и минахме през някакви малки населени места не можеше пеш да се пресече улицата. Цялото движение беше се изнесесло там и ставаха адски задръствания на места с затруднена пропускливост - път в ремонт, дупки и тн.

_________________
Изображение

Животът е хубав - намали скоростта!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 12:19 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 07 Дек 2007, 11:32
Мнения: 630
Местоположение: София
Малко по нагоре писах за Турция.
Искам само да допълня.
На 02.01.2008 Се прибрах. От Анталия до Капитан Андреево 1100км за 10 часа Компютъра показваше 109.8 км/ч средна скорост.
Следващите 290км до София ги изминах за 6 часа и 40 минути.
Никой не беше пипнал да чисти пътищата (Помните бедственото положение)
Ето снимка от магистрала Тракия направена на 02.01.2008 21 часа
И трябва да плащаме за неизчистената магистрала ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Пуснах една тема как може да се чисти http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_10316_0.html
Демек не е невъзможно

_________________
LANCIA LYBRA 2.4 JTD - 7 години вярна служба, продадена
Fiat - Croma II - 2.4 Multijet (200 Hp)


Последна промяна Chmp на 08 Фев 2008, 16:36, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 14:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 27 Фев 2006, 11:49
Мнения: 1511
Местоположение: София Овча Купел1
Кара: Lancia, Alfa Romeo 159
Съгласен съм с Миро, че е крайно време да направим нещо!!! Ако не се направи нищо....ще продължават да ни тъпчат гадовете!!!!Но не съм сигурен, че ще се съберем толкова много хора да зеведем дела срещу държавата. Това са разходи и повечето хора ще решат, че ще бъде по-лесно да си даде парите на държавата. По-скоро като за начало според мен е нужно да се съберем на няколко предварителни протеста....или протестно шествие...мисля, че по-лесно ще се организираме за нещо подобно????Какво щще кажете?

_________________
Lancia Delta II 1,6 i.e., 75 ph.
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 14:33 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2005, 13:50
Мнения: 404
Местоположение: София, Гео Милев
В повечето демократични държави (пр. Гърция или Франци) когато на хората не им харесва даден закон или решение на правителството , народа излиза на протести (или стачки). Ако всички излезем на протест с колите си около Народното събрание и Президентството и с подходящи надписи по стъклата на автомобилите , да блокираме движението за няколко часа (може и дни) , дали няма да се вслушат в гласа ни? Но ние пак само ще си говорим и няма да предприемем нищо. Нали сме РАЯ , покорна и апатична. :cry: :-x :evil:

_________________
Lancia Dedra Integrale HF
Lancia Dedra 1.6 16v SW


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 16:23 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 21 Юни 2007, 15:16
Мнения: 481
Местоположение: Сливен
Хора управниците сами си ги избираме така че и да руптаем все тая всички депутати стават все по-мазни и дебели и им е все тая колко ще е винетката или толовете.

_________________
ALFA ROMEO 146 1.9 TD - 1996
FIAT MAREA 1.9 TD 100 SW - 1998
LANCIA LYBRA 2.4 JTD SW EXECUTIVE - 2002
Следващата би трябвало да е FERRARI, но ще се задоволя и с THESIS
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 08 Фев 2008, 18:17 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Ное 2005, 13:04
Мнения: 794
Местоположение: София, Лом
Кара: Citroen C5 III '11 2.0 HDI 163 HP
Който и да изберем- все така ще бъде, докато не успеем да ги принудим да работят, а не само да мислят за дебелината на собствените си портфейли. Каквото и да предложите- с вас съм, ще протестирам!

_________________
Kappa '96 2.4TDS-ex
Lybra '03 2.4 JTD 150 HP-ex

Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Фев 2008, 08:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
мен ме пишете също !!
не е вярно че ние ги избираме - ние избираме партиии, е не хора а партиите са съставени от все едни и същи хора които само скачат от една партия на друга в зависимост от това коя е на власт. според мен докато не обесим един-двама на коня пред парламента и да го оставим там да изгние и да седи за да се сещат, че ако някой от тях не работи за народа ще виси и той там, няма да се оправме. А аз не съм купувал винетка от незнам кога карам така и ако ме спрат "черпя" ама това не е решение на проблема но вече ни принуждават да го правим. Когато мога да карам по пътищата без да внимавам да не скоча в някоя яма тогава с най голямо удоволствие ще си плащам винетката, както и данъците на колата (те сега отиват за ремонти по окачването (дано нямам текива скоро))
аиде че м,ного се разписах аиде на всички лек и приятен ден!

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Фев 2008, 16:37 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 28 Яну 2008, 11:27
Мнения: 27
Местоположение: София
Мисля че всеки човек притежаващ автомобил би бил против налагането на допълнителни такси,с оглед състоянието на пътищата,предлагам да се обърнем и към други форуми и да направим нещо по-мащтабно,в колкото градове може толко по-добре,мисля че желанието на всички ни е да не си чупиме колите,да ни бъде по-комфортно и по-икономично.


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 13 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Новини


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов