Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » За нашите братя и сестри... » Застава




 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Трансплантация на двигател на Юго
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2010, 19:57 
Offline

Регистриран на: 12 Мар 2010, 19:35
Мнения: 3
Местоположение: Варна 02 Приморски
Здравейте,нов съм във форума и съм очарован от информацията в него.Имам Застава Юго 45,поддържана е е в перфектно състояние-преди година е нацяло изкарпена,боядисана в цвят златен металик,с алуминиеви джанти 14",почти всичко по нея е оригинално.Понеже си я карам всеки ден,а се надявам да я карам още дълго време-искам да и повиша мощността.Искам да попитам какъв двигател над 100 к.с(от каква кола,с какъв обем,колко к.с) може да се трансплантира без проблеми и съществени преправяния.И ако се налагат преправяния-какви са те.Благодаря предварително


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2010, 20:11 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 05 Мар 2009, 19:21
Мнения: 165
Местоположение: София
Погледна ли колегата тук как го е направил
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_8222_0.html

_________________
Lancia Y 1.2 60 k.с


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Трансплантация на двигател на Юго
 Мнение Публикувано на: 12 Мар 2010, 22:19 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
racer01 написа:
Здравейте,нов съм във форума и съм очарован от информацията в него.Имам Застава Юго 45,поддържана е е в перфектно състояние-преди година е нацяло изкарпена,боядисана в цвят златен металик,с алуминиеви джанти 14",почти всичко по нея е оригинално.Понеже си я карам всеки ден,а се надявам да я карам още дълго време-искам да и повиша мощността.Искам да попитам какъв двигател над 100 к.с(от каква кола,с какъв обем,колко к.с) може да се трансплантира без проблеми и съществени преправяния.И ако се налагат преправяния-какви са те.Благодаря предварително


Мярнах я преди няколко дни, доста добре изглежда!:)
Но моят съвет е - не се гаври с колицата, карай си я така!;) Минал съм по твоя път просто!;)
Колкото и да я кърпиш е много слабо купето и бързо ще изгние отново, каквото и да правиш!:(
На моята сложих мотор 1100 от Фиат, лесно е ...никакво рязане или преправяне... но го сложих с неговата скоростна кутия и да ти кажа 900сс мотора с неговата си кутия е по-добър вариант!;) За големите мотори не си мисли... мисля че и 1500сс 8 клапана от Ритмо примерно ще влезе също без проблем, именно от такъв се взима дясната лапа за да се закачи 1100сс мотора.
Но всичко това на фона на спирачки без серво, слабо шаси и оригиналните амортисьори и пружини не върви. Направи и един тунинг на интериора - 2 хубави предни седалки, уреди по таблото (Лада 1600), сложи едно електронно запалване и делко с вакуум коректор ...
Края на лятото предадох на вторични цял мотор и сумати части... не мислех че ще се появи някой фен да му ги подаря!:( Все пак и доста неща ми останаха де ако ти трябват!;)

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Мар 2010, 00:42 
Offline

Регистриран на: 12 Мар 2010, 19:35
Мнения: 3
Местоположение: Варна 02 Приморски
Благодаря за бързите отговори.До колегата "joffri" прегледах подробно темата,но ми се струва ,че ще трябва доста преправяне за опелския мотор."Delta" и моята наистина ръждясва бързо,въпреки доброто изкърпване и боядисване.Благодаря за съветите,но мисля да пробвам със смяната на двигателя(нещо ми е влезнала таз идея в главата и немога да мирясам:).а за частите-ще ти напиша на лично,какво ми трябва(дребни нещица са,на които им дойде времето)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Мар 2010, 21:35 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 28 Мар 2008, 22:02
Мнения: 232
Местоположение: София
По принцип имам едно пунто 1.4 ГТ 136 кс. с мотор на 80 000км ако ти се дават пари можеш да имаш всичко(двигател+скорости+електроника)
успех

_________________
Lancia Delta HF 1.6 Turbo-Х...сега 2000 турбо


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Мар 2010, 21:40 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 30 Авг 2009, 00:12
Мнения: 529
Местоположение: Добрич/Варна
Колега случайно да е с Търговишка регистрация колата ,че днес мернах едно много хубаво Юго лъскаво и с лети джанти до втори корпус на Винса ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Мар 2010, 17:57 
Offline

Регистриран на: 12 Мар 2010, 19:35
Мнения: 3
Местоположение: Варна 02 Приморски
"liubomirski" да това е било мойто Юго :)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 30 Мар 2010, 23:43 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 30 Авг 2009, 00:12
Мнения: 529
Местоположение: Добрич/Варна
Съжалявам за офф-а колега ,но колата ти е страхотна. Определено хваща окото. Ти случайно да не си от винса ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 8 мнения ] 




Начало форум » За нашите братя и сестри... » Застава


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов