Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Спорт




 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Михаел Шумахер: Не искам да търся своя шанс в нечие отпадане
 Мнение Публикувано на: 21 Окт 2006, 09:15 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
Изображение
Дошъл съм в Бразилия за титлата при конструкторите. Останалото е съдба.

- Независимо от резултата в неделя това е един паметен сезон за вас. Има ли момент, който да откроите?

- Имаше няколко ситуации. От началото на сезона нещата не вървяха добре. Всичко се промени на „Имола" и до края на сезона бяхме много силни. Ще видим какво ще се случи в последния старт.

- Вашето последно състезание ще бъде много емоционално...

- Не мисля много за това. Това идва изведнъж и ти се чувстваш доста странно. Извън това съм напълно релаксирал и готов да си върша работата.

- Имал сте доста бразилски съотборници. Последното ви състезание е в Бразилия. Имате ли някаква специална връзка с тази страна?

- Наистина има доста съвпадения. Имал съм много успехи тук. Харесвам тази писта, макар че е доста трудна. Тя предлага условия за добро състезание и отлични възможности за изпреварване. Наистина през половината ми кариера във Ферари съм карал с бразилци. Мисля, че с Фелипе Маса сме отлична комбинация този сезон. Много добре се разбирахме с Рубенс Барикело.

- Окончателно ли е решението ви да напуснете Формула 1? И можем ли да очакваме да се завърнете като Ники Лауда и Мика Хакинен? Как си представяте живота без състезания?

- Не бих взел решение, ако не мислех, че трябва да го взема. Не виждам причина да променям решението си. Какъв ще бъде животът ми след това? Не знам и не искам да знам отсега. Щастлив съм, че мога да се оттегля. Ще имам много време и ще правя това, което ми е интересно. Животът предлага толкова много възможности.

- Ако имахте само един долар, за да заложите кой ще бъде световен шампион във Формула 1 догодина, на кого бихте го сложили - Райконен или Маса?

- Не залагам.

- Ники Лауда каза тази седмица, че очаква Ферари да западне без вас. Мислите ли да се състезавате в друг автомобилен спорт?

- Имало е Ферари преди Шумахер и ще го има и след мен. Мисля, че отборът взе много добро решение за мой заместник, за да продължат успехите. Ще видим какви точно ще са те. А колкото за друг вид състезания - за момента не се интересувам от нищо подобно.

- Михаел, за какво съжалявате в кариерата си?

- Пределно ясно е, че ако имахте шанс да направите нещо два пъти в живота, ще промените доста неща.

- Казахте, че ще се откажете, когато не се чувствате достатъчно подготвен, така ли се чувствате сега? И вярно ли е, че сте бил на гроба на Айртон Сена вчера?

- На първия въпрос ще отговоря, че знам, че няма да бъда достатъчно силен в бъдеще, за да имам нужната енергия. Нужна е и голяма мотивация и отдаденост - неща които съм показвал преди. На втория въпрос: не съм бил на това място, за което твърдите.

- Ако спечелите титлата в неделя, това ли ще бъде най-епичната ви победа?

- Не съм дошъл тук с мисълта за титлата при пилотите. В Бразилия съм за купата при конструкторите.Казах след „Сузука", че борбата за трофея при пилотите е завършила. Не искам да получа своя шанс от нечие отпадане. От Ферари искаме да направим всичко възможно, за да спечелим първо и второ място на „Интерлагос" и да видим какво ще направят другите и дали това ще е достатъчно да вземем титлата при конструкторите. Останалото е съдба. Колкото до моите успехи - винаги ще си спомням за титлата през 2000 г.

- Какво ще ви липсва най-малко от Формула 1, медиите ли?

- Аз виждам нещата като едно цяло. Генерално погледнато имах добър живот тук, както и вие, момчета. Не съжалявам за нищо. Може би е било трудно за вас понякога, но ще се почувствам добре да ви видя след време отново някъде

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 1 мнение ] 




Начало форум » Viva Lancia » Спорт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов