Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Viva Lancia » Спорт




Автор Съобщение
 Заглавие: Михаел Шумахер обяви, че се отказва след края на сезона
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2006, 18:26 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
http://www.focus-sport.net/?do=n1148764033850

Монца. Седемкратният световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер обяви, че ще сложи край на славната си кариера след края на този сезон. Шумахер спечели днешното състезание на пистата "Монца" и намали преднината на Фернандо Алонсо в генералното класиране на 2 точки.
"Ще го кажа съвсем кратко. Това бе моето последно състезание на "Монца". Реших да сложа край на кариерата си след края на този сезон. Взех решението много трудно, но това все някога трябваше да се случи", заяви Михаел Шумахер.

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2006, 19:22 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2006, 20:45
Мнения: 140
Местоположение: София
Кара: Lancia Phedra
Идва краят на един от най-великите състезатели за всички времена във Формула 1. Все някога и това трябваше да се случи. Да спечели и тази година тилтата пък да върви някой да му подобри рекордите (общо 14 ако не се лъжа). И все пак има предположение че ще остане в спорта като мениджър във Ферари. Ще видим какво ще стане след края на сезона ... За сега - честита поредна победа на Скудерията :D


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 10 Сеп 2006, 23:08 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 19 Окт 2005, 21:41
Мнения: 529
Местоположение: Варна
Е така е... :( но честито за победата,стискаме му палци дано и тази година да вземе титлата firstprize :respect:

_________________
FORZA LANCIA


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Сеп 2006, 00:35 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
крайно време беше. нещо не я понасям тая шваба...
иначе страхотно състезание, жал ми е за рендето на алонсо, и много се кефя за дружина полска!

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Сеп 2006, 01:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2006, 15:38
Мнения: 103
Местоположение: Сандански София
И аз така му се кефих на Алонсо и реното зе че запуши нещо.
Хвана ме яд и изгасих телевизора :-x

_________________
Lancia Dedra 1.6 m.p.i LS 90hp
159B9000
Автесервиз Студио Х
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showtopic=9453
0883458789


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 11 Сеп 2006, 21:32 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2006, 16:59
Мнения: 40
Местоположение: София
Нещо да не сьм сбьркал форума?Какви са тея сьлзи за Алонсо.На мен чак телевизора ми се развали от кеф ,че грьмна Рендето на лигльото.Жалко за Шумахер но поне ще има достоен заместник(Райконен).

_________________
Lancia Y 1997-1.2 60. Fiat Stilo MW 1.8 16v.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Сеп 2006, 00:04 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2006, 23:23
Мнения: 552
Местоположение: Бургас
А аз харесвах Сена!.....Единственият който караше еднакво на сухо и мокро и......караше чисто.По-младите да видят видеозаписите и тогава да говорят.Нищо лично,но Сена.......

_________________
Италиянска кола се купува със сърцето!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Сеп 2006, 00:39 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
stratos написа:
Нещо да не сьм сбьркал форума?Какви са тея сьлзи за Алонсо.На мен чак телевизора ми се развали от кеф ,че грьмна Рендето на лигльото.Жалко за Шумахер но поне ще има достоен заместник(Райконен).


Най красивият момент: Когато крана задържа болида на Алонсо достатъчно дълго незнайно защо? :mrgreen:
и публиката яко му се радваше! :lol: :lol: :lol: ( на Бриаторе просто не му се верваше!) :)
Няма кво да съжаляваш за Шуми Бивш 7 и настоящ 8-кратен св. шампион ( остават три старта:единят е негов със сигурност другите 2 са за Кими и Маса !) който си отива подобаващо !
Ред е на Кими щот не му вървеше на тва момче а може много и ще го покаже с по-добрият болид!!!
Амин! priest Алонсо! priest , Сам срещу ,вече трима! :mrgreen:

пп:Батко Аз също харесвах Сена! Сега и Шуми влиза при легендите. 8)

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Сеп 2006, 07:55 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
мене ме е яд за алонсо най-вече щото направи невероятно състезание, но и защото както каза и иван тенчев fia=ferrari international assosiation. просто нямаше нужда комисарите да подпират шумахер толкова много и да пречат колкото може повече на алонсо да се бори за титлата. и един момент от квалификациите ще добавя, който не беше коментиран, не за всяка пръсната гума се спира състезанието. ей тези леки побутвания много дразнят.
за сена само респект

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Сеп 2006, 12:24 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2006, 16:59
Мнения: 40
Местоположение: София
За подпирания може да се спори.Преди няколко сьстезания Шумахер бе наказан на равно с Алонсио а Шуми имаше едно провинение а Алонсито две.И в Монако невидях как "подпряха" Шуми.За всеки друг тогава това завьртане щеше да е грешка ама за него било нарочно.

_________________
Lancia Y 1997-1.2 60. Fiat Stilo MW 1.8 16v.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Сеп 2006, 16:30 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2005, 18:02
Мнения: 244
Местоположение: София
Абе я феновете на Рено - май , май нещо са сбъркали форума. А каквото и да казвате Шумахер е гений - може да не е симпатичен на някого - ама цифрите от всякакви статистики и рекорди говорят в негова полза. Я си спомнете от кога ферари не беше печелило преди да вземат Шумахер - или си мислите че познанията на пилота не са важни за да се развива даден болид.
Сега остава да чакаме да видим следващия гений - кой ще е новия Шумахер :roll: :D

_________________
145 1.8 TS -Еx;156 2.4 JTD SW- Ex
Аlfa Romeo 164 Super 2,0 TS 1994
Аlfa Romeo 155 2,5 V6 12v 1992
Аlfa Romeo GTV 3,0 V6 24v 2001


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Сеп 2006, 19:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 06 Авг 2005, 20:46
Мнения: 2319
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra Integrale
BatVas написа:
Абе я феновете на Рено - май , май нещо са сбъркали форума. А каквото и да казвате Шумахер е гений - може да не е симпатичен на някого - ама цифрите от всякакви статистики и рекорди говорят в негова полза. Я си спомнете от кога ферари не беше печелило преди да вземат Шумахер - или си мислите че познанията на пилота не са важни за да се развива даден болид.
Сега остава да чакаме да видим следващия гений - кой ще е новия Шумахер :roll: :D

100% съм съгласен с тебе
то и малко инфо за Шуми

Михаел Шумахер е роден на 3 януари 1969 година в Хюрт-Хермюлхайм (Германия).
Дебютира във Формула 1 през 1991 година в тима на Джордан на пистата “Спа” в Белгия. Още преди края на сезона преминава в Бенетон.
През следващия сезон печели и първото си състезание именно на “Спа”.
За първи път става световен шампион през 1994 година с тима на Бенетон.
Състезания: 247
Подиуми: 154
Победи: 90
Спечелени точки: 1354
Първи места на старта: 68
Рекорди в кариерата на Михаел Шумахер:
Най-много победи във Формула 1 – 90
Най-много победи спечелени за един отбор – 70 за Ферари
Най-много победи след полпозишън – 40
2006 година
Единственият автомобилен състезател, в каквото и да е състезание, който е спечелил пет победи на американската писта “Индианаполис”
Единственият пилот в историята, който е печелил осем пъти едно състезание – Гран при на Франция на пистата “Маникур”
Единственият пилот, който е бил лидер в повече от 5000 обиколки (постигнат в Гран при на Германия)
2004 година
Най-много световни титли – 7
Най-много поредни световни титли – 5
Най-много победи в един сезон – 13 от 18 състезания
Най-много поредни победи в един сезон – 7
Най-много спечелени точки в един сезон – 148 от възможни 180
Най-много поредни състезания без отпадане – 24
2002 година
Най-много подиуми в един сезон – 17 от 17 състезания

_________________
Lancia Dedra Integrale


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Сеп 2006, 14:56 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 12:25
Мнения: 736
Местоположение: София
Кара: Škoda Octavia
BatVas написа:
... или си мислите, че познанията на пилота не са важни, за да се развива даден болид.


Точно така. Останалите гледат да вземат кинтите и да се развяват по Монте Карло. А за победа се иска наистина teamwork, което прави Ферари по-различни и над останалите.

_________________
Път без препятствия обикновено не води до никъде!
Имах Lancia Dedra 1,6 LE S.W. 159B9.000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 19 Сеп 2006, 21:20 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2006, 17:41
Мнения: 741
Местоположение: Горна Оряховица
Аз мисля, че се позабави с това решение.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Сеп 2006, 11:11 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2005, 18:02
Мнения: 244
Местоположение: София
mitaka написа:
Аз мисля, че се позабави с това решение.


Moже би - ама все пак ще се оттегли докато е на върха. И едва ли някой ще го стигне вече.

П.П. Не мога да разбера хората които са фераристи и са против Шумахер - други пък постоянно повтарят "Ама Сена ...това ..онова " - Те пък ми приличат на хората които почнаха да слушат Куйн след смърта на Фреди и да твърдят колко е бил велик (помните ли тогава как всички взеха да ги слушат)
Едно е да кажеш "Не ми е симпатичен " - ама някой да се опитва да ми твърди , че Шумахер не е най-великия пилот в историята е смешно.

_________________
145 1.8 TS -Еx;156 2.4 JTD SW- Ex
Аlfa Romeo 164 Super 2,0 TS 1994
Аlfa Romeo 155 2,5 V6 12v 1992
Аlfa Romeo GTV 3,0 V6 24v 2001


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Сеп 2006, 12:05 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Мар 2006, 11:14
Мнения: 387
Местоположение: Русе
Така приятели, ето и моите разсъждения по наболелият вече въпрос: Тимът на Ферари е наистина добър. Но, винаги има едно Но - кое лошото в самият отбор - прекалено много се толерира Шуми! Вярно, че е първи пилот, но до кога вторият ще му вдига гащите? Всичко е само за него - ей това не му харесвам - няма чиста и коректна игра! Дай като ще си ходи и тази година да го направим шампион?! И то каква цена трябва да платим? Ти си втори пилот, задържаш останалите и го пускаш напред (дори пред теб)! Помислете - защо се оттегля? Защото вече не е това което беше в началото! Ферари наливат милиони долари между състезанията за модификация на своите булиди - поздравявам ги за това! Но се получава така, че вече не булида е решаващ в надпреварата, а шофиране и стратегия! Мога откровено да заявя, че и Ферари и Рено използват страхотни стратегии! Надпреварата вече се прехвърли едно ниво нагоре. До какво води това? Замислете - колите са почти изравнени като параметри. За да спечелим пол позишън тръгват мръстните номера: на Ферари джантите били с ръб, на рено въздухозаборниците не били наред, тоз спукал гума, онзи се завъртял ... и така започва голямото надлъгване. Лошото е, че от това страдат тимовете - ясно е, че присъства човешка страна на въпроса и именно това е причината хората със своята "помощ" да допринесат за намразването на този или онзи пилот! Ако сложим Шуми и Алонсо на кантара на "мръсотийките", вярвайте ми Шуми ще е с пъти по-тежък! Като ланчист съм голям фен и на Ферари - за мен те са невероятни, но това което забърка Шумахер не го приемам за редно!!!
Не разбирам какво лошо има да се върнем назад във времето и наистина да видим как караше Сена - да ме прощават "новоизлюпените" фенове на спорта (разбира се без да се засяга никой) но тогава този спорт се пишеше с голямо С! Да вземем и документалният филм за Ферари - такъв ли е замисала на този спорт - некоректност, пари и далавери? Съвсем не!!! Но за жалост всичко вече е опорочено.
И сега една молба- ако някой има дискоже със стари състезания или най-добри моменти от даден сезон, да не ги крие а да пише! Много бих искал да си запиша нещо такова!!!
Предварително благодаря!

_________________
Lancia DEDRA 2.0 TDI
Има два вида автомобили: LANCIA и останалите


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 21 Сеп 2006, 21:47 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 14 Сеп 2005, 15:21
Мнения: 1503
Местоположение: София
Кара: Lancia dedra HF turbo integrale
Колега ако някога си се занимавал с някакъв спорт би трябвало да знаеш ,че има такива номерца.Това не значи че си по-слаб просто ти ако не го направиш друг ще те прецака.Примери колкото искаш само си спомни финала на световното Зидан и Матераци.Тези номера са в реда на нещата Шумахер е доста опитен и е логично да са му по ясни хитрините.За мен той е жива легенда пък кой каквото иска да казва. :wink: Толкова титли случайно не се взимат и ако някой умаловажава това е в голяма грешка.Другите като са такива майстори,защо не си извоюват те да са първи пилоти пък той да бачка за тях?

_________________
Изображение

ИТАЛФЕСТ-2007 Драг с две шапки.
Lancia Dedra HF turbo integrale
Тоyota Rav 4


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2006, 13:51 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
И аз подкрепям мнението на Дон Пакито. В крайна сметка Шуми не разчита само на мръсните номера, защото ако беше така, нямаше да има никакви успехи. Талантът му е безспорен и не мисля, че някой не е съгласен.
А по отношение на толерирането на 1-ви и втори пилот- Да, миналата година Барикело беше принуждаван да пуска Шуми да завърши първи, но тази година, която е доста по-напрегната от миналата, Маса не само не пусна Шуми, ами завърши 1-ви на едно от състезанията:)

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2006, 17:30 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Мар 2006, 11:14
Мнения: 387
Местоположение: Русе
Дон Пакито, аз не омаловажавам това което прави Шуми! Не казвам, че не кара и не се бори мъжката. Напротив - доста стръвнишки действа напоследък. Аз просто НЕ ТОЛЕРИРАМ мръсните номера! Вярно, че без тях не може за жалост, но ако сме честни не ми допадат! Не казвам лошо нито за Ферари нито за Рено. Яд ме е, че спорта не е това, което беше!!! Ако снощи сте гледали предаването на Слави - сигурно си спомняте какво каза една жива легенда - със съвременните болиди, с тези мерки за сигурнос и всички с тези системи и стратегии мога да се състезавам дори на 70 години! Сега да караш булид от Формула 1 е все едно да управляваш детска количка?! Както искате така тълкувайте думите му. Въпреки всичко всяка неделя сядам с огромна радост пред телевизора и наблюдавам състезанието. За мен карането е страст! Поздравявам всички пилти на Формула 1 и благородно им завиждам за това което правят. Разбира се като всеки и аз си имам "любимец". Ти харесваш Шумахер, аз харесвам Алонсо. И какво от това? Това може ли да ни попречи да сме приятели, да седнем да се почерпим и да си помагаме? Уважавам това, че харесваш Шуми! Дори аз ще почерпя за това. Но призовавам всички към КОРЕКТНА ИГРА!!! Само тогава според мен може да има красота!!!

_________________
Lancia DEDRA 2.0 TDI
Има два вида автомобили: LANCIA и останалите


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 22 Сеп 2006, 17:51 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2006, 14:46
Мнения: 1330
Местоположение: London UK +447845319992 paunovwork@gmail.com
Кара: comming soon......:):)
Ice Man написа:
Дон Пакито, аз не омаловажавам това което прави Шуми! Не казвам, че не кара и не се бори мъжката. Напротив - доста стръвнишки действа напоследък. Аз просто НЕ ТОЛЕРИРАМ мръсните номера! Вярно, че без тях не може за жалост, но ако сме честни не ми допадат! Не казвам лошо нито за Ферари нито за Рено. Яд ме е, че спорта не е това, което беше!!! Ако снощи сте гледали предаването на Слави - сигурно си спомняте какво каза една жива легенда - със съвременните болиди, с тези мерки за сигурнос и всички с тези системи и стратегии мога да се състезавам дори на 70 години! Сега да караш булид от Формула 1 е все едно да управляваш детска количка?! Както искате така тълкувайте думите му. Въпреки всичко всяка неделя сядам с огромна радост пред телевизора и наблюдавам състезанието. За мен карането е страст! Поздравявам всички пилти на Формула 1 и благородно им завиждам за това което правят. Разбира се като всеки и аз си имам "любимец". Ти харесваш Шумахер, аз харесвам Алонсо. И какво от това? Това може ли да ни попречи да сме приятели, да седнем да се почерпим и да си помагаме? Уважавам това, че харесваш Шуми! Дори аз ще почерпя за това. Но призовавам всички към КОРЕКТНА ИГРА!!! Само тогава според мен може да има красота!!!


Казваш че Ф1 е като детска количка! Много е важно обаче бебето в нея колко си може!
За мен няма друг пилот за момента който да е с психиката и шофьорлъка на Шуми !
Алонсо е карач ама на добри бОлиди иначе е никой!Ще го видиш другият сезон ! Докато Шуми изправи Ферари на крака дет не бяха виждали победа от години Алонсо се качи на готова кола!!!
Единственият пилот който има подобни данни като Шумахер това е Кими Райконен за мен лично !
Колкото до мръсотийките, НЯМА такъв спорт в които да се постига някъкъв положителен резултат БЕЗ НОМЕРЦА!

_________________
Изображение
///X-DELTA GT///X-DELTA HF///X-DEDRA 2.0 i.e///X-ZETA 2.0 turbo///COMMING SOON...///


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 2 [ 23 мнения ] Отиди на страница 1, 2  Следваща




Начало форум » Viva Lancia » Спорт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов