Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Пътната обстановка




 Страница 1 от 1 [ 15 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Видимост на пътните знаци и светофари
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2006, 16:55 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 10 Авг 2006, 19:26
Мнения: 133
Местоположение: София
Здравейте колеги,

Случи ми се следната случка, че минах на червено по простата причина, че не можах да видя светофара ...
Питането ми е, дали това нещо е уредено със закон - каква да е видимостта на знаците и светофарите които уреждат правилата и ограниченията в движението на превозните средства.
Имам желание да обжалвам до дупка акта, защото не се чуствам никак виновен - напротив, с този скрит светофар дори като се замисля, аз рискувам живота си. (става дума за десен завой от бул. Черни Връх в Околовръстен път, посока Бояна).
http://lucky7.hit.bg/akt/index.html


Последна промяна ivopetkov на 24 Окт 2006, 19:32, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2006, 17:23 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 12 Юни 2006, 17:41
Мнения: 741
Местоположение: Горна Оряховица
Направи снимки и ги прикрепи като доказателствен материал към обжалването. Ако наистина няма добра видимост решението е в твоя полза. От КАТ нямат файда да ги дават в Частен Случай.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2006, 20:34 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2005, 11:18
Мнения: 639
Местоположение: София
Не се надявай на успех! Аз се опитах да се жалвам за акт "Настъпена пътна маркировка М15 - коси линии на пътното платно", които не се виждаха, полицаите бяха спрели вече друга кола и не знам до колко избщо са ме видели от къде съм минал, имах свидетел на цялата ситуация в колата и резултата беше ГОЛЯМО НИЩО! Просто фарса да се жалваш на "Началника на КАТ", чиито подчинени са ти написали акта е дискутиран и друг път. Плащаш си акта ... после си плащащ за дело и т.н. ... накрая просто ти писва! Поне това сочи моят опит.

_________________
Dedra 1.6 бившата :(
Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Окт 2006, 23:56 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
честно и аз не знаех, че там имало светофар
но явно куките знаят и за това седят там
ако на светофара има изрисувано, че се отнася за завой на дясно
си мисля, че обжалването няма да помогне


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2006, 10:40 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
На това кръсновище до сега съм минавал без да знам, че има светофар.


Относно глобите и актовете има една философия:

Когато те спрат за някакво нарушение (дори и да не си ти виновен) гледай на живота с усмивка на уста. "Голяма работа! Колко нарушения съм извършил без да ме хванат. Сега ми е дошъл реда." Въобще полицаите и шофьорите непрекъснато си играят на котка и мишка. Едните правят капани и засади с разни безумни ограничения и знаци които не се виждат, а ние се стремим да ги избегнем. Живота трябва да е весел.
Май се поотплеснах :?

Е разбира се твое право е да обжалваш. Искренно ти желая успех в начинанието.

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2006, 11:11 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Мар 2006, 11:14
Мнения: 387
Местоположение: Русе
Наистина много съжалявам за това, че са ти написали акт!
Но нека да гледаме реално на ситуацията: освен светофара върху пътната обстановка оказват влияние маркировката и пътните знаци! Виждаш ли някъде път с предимство при приближаване към кръстовището? В тази ситуация, дори знакът е пресичане на път с предимство! Ако се обърнем към закона, това означава, че трябва да се намали скоростта и при необходимост дори да се спре! Тъй като няма знак знак стоп, ако светофара не работеше и пътната обстановка позволява ти не си длъжен да спираш, а е възможно да преминеш направо, след като си се уверил, че това няма да предизвика ПТП! От отва, което виждам на снимките, светофарът не е скрит от клоните на дръветата, а има достатъчно място да отреагираш на ситуацията, съобразявайки се с горепосоченото! Ако решиш да лъжеш има изход от ситуацията, но ти сам си преценяваш ... ! Остава все пак едно голямо "НО"! Помисли си дали твоята съвест и достойнство струват колкото един акт от 50 лв.?!
Момчета, нашите коли са изтребители, но дайте да не се избиваме по пътищата! Аз лично съм на мнение, че законът е написан за да се спазва! Нека да помислим логично: представете си, че си карате колата и минавате на зелено изведнъж някой ви изпраска защото е минал на червено! Какво ще направите? - ще се обърнете към закона разбира се! Това може да ви прозвочи малко като оня виц за "Джигита", но е реалната действителност! Нямате си на идея какви неща минават всеки ден през мен! Бих се радвал ако караме разумно и във форума си пишем още дълго време, като не засягаме въпроси за огънати ламарини!
Поздрави и КАРАЙТЕ РАЗУМНО!

_________________
Lancia DEDRA 2.0 TDI
Има два вида автомобили: LANCIA и останалите


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2006, 11:54 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 10 Авг 2006, 19:26
Мнения: 133
Местоположение: София
Ice Man написа:
Наистина много съжалявам за това, че са ти написали акт!
Но нека да гледаме реално на ситуацията: освен светофара върху пътната обстановка оказват влияние маркировката и пътните знаци! Виждаш ли някъде път с предимство при приближаване към кръстовището? В тази ситуация, дори знакът е пресичане на път с предимство! Ако се обърнем към закона, това означава, че трябва да се намали скоростта и при необходимост дори да се спре! Тъй като няма знак знак стоп, ако светофара не работеше и пътната обстановка позволява ти не си длъжен да спираш, а е възможно да преминеш направо, след като си се уверил, че това няма да предизвика ПТП! От отва, което виждам на снимките, светофарът не е скрит от клоните на дръветата, а има достатъчно място да отреагираш на ситуацията, съобразявайки се с горепосоченото! Ако решиш да лъжеш има изход от ситуацията, но ти сам си преценяваш ... ! Остава все пак едно голямо "НО"! Помисли си дали твоята съвест и достойнство струват колкото един акт от 50 лв.?!
Момчета, нашите коли са изтребители, но дайте да не се избиваме по пътищата! Аз лично съм на мнение, че законът е написан за да се спазва! Нека да помислим логично: представете си, че си карате колата и минавате на зелено изведнъж някой ви изпраска защото е минал на червено! Какво ще направите? - ще се обърнете към закона разбира се! Това може да ви прозвочи малко като оня виц за "Джигита", но е реалната действителност! Нямате си на идея какви неща минават всеки ден през мен! Бих се радвал ако караме разумно и във форума си пишем още дълго време, като не засягаме въпроси за огънати ламарини!
Поздрави и КАРАЙТЕ РАЗУМНО!


Ice Man, съгласен съм с част от нещата които казваш, но не със всичко. Бих казал, че вече над 7 години карам доста разумно и много рядко попадам в такива ситуации.
За миг не съм мислил да лъжа за да оттърва акта, но просто не се чуствам виновен.
Точно поради факта, че навлизаики в този завой, аз виждам само и единстено знака за пресичане на път с предимство, аз бях намалил скоростта и се оглеждах да видя дали мога да се включа по пътя с предимство(т.е. гледах на ляво).
И до преди момента в който започнах да гледам на ляво, светофара пред мен не се виждаше.
Това ми е болката на мен, че така поставен светофара в тази ситуация имаш минимално време да му отреагираш.
Когато ме спряха и ми казаха, че съм минал на червено, аз ги попитах къде да съм минал на червено когато няма светофар.
Не съм карал с повече от 20-25 км/ч.
Коли нямаше и за това не ми се наложи да спра.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2006, 13:09 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
честно казано казуса е безумен
че е виновен според закона колегата, явно е виновен
обаче, че и светофара не е сложен като хората не е

според мен акта няма да го избегнеш
обаче ако се чувстваш гражданин(сиреч искаш да се бориш с вятъра)
трябва да намериш до кого, и да пуснеш жалба
след което да гониш до дупка и да видиш какви, ще са мерките взети предвид твойта жалба

аз в момента общо взето издирвам, до кого да пускам жалби за дупки по пътищата
защото ако след това, в последствие има ПТП(дори и спукана гума), осъждането на собственика на пътя след това е елементарно


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2006, 13:28 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 15 Юли 2005, 14:52
Мнения: 420
Местоположение: София
Кара: Lancia Lybra JTD 115
Няма да постигнеш никакъв ефект към КАТ като се оплачеш там,понеже полицаите просто си вършат работата и спазват закона.
те не слагат знаците и светофарите.можеш да се оплачеш към столична община ,ама незнам какъф ефект ще има.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2006, 13:57 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 10 Авг 2006, 19:26
Мнения: 133
Местоположение: София
pincoto написа:
Няма да постигнеш никакъв ефект към КАТ като се оплачеш там,понеже полицаите просто си вършат работата и спазват закона.
те не слагат знаците и светофарите.можеш да се оплачеш към столична община ,ама незнам какъф ефект ще има.


Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:

7. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) извършват превантивна
дейност за ограничаване на пътнотранспортните произшествия и последиците от тях;

Според мен тази ситуация си е предпоставка за инциденти, а те не извършват никаква превантивна дейност.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2006, 16:25 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 29 Окт 2004, 09:59
Мнения: 61
Местоположение: София
Светофара си го има доста отдавна.
Моето мнение е , че ако съществуваше нормална маркировка на пътя оказваща къде точно трябва да се спре (голяма нарисувана бяла линия :)), този разговор просто нямаше да го водим.
Със сигурност няма да спечелиш нищо, а че пътищата са ни пълни с недоразумения за това няма спор

_________________
Изображение
Lancia Dedra 835A2000
Alfa Romeo 90 2.5 V6


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Окт 2006, 21:01 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Окт 2004, 15:51
Мнения: 692
Местоположение: София
Мой'те скромни наблюдения ми подсказват,че няма кръстовище,което е регулирано "ОТЧАСТИ" със светофари. Истината е,че не си го видял,защото докато си завивал надясно си гледал наляво :wink:
Ха със здраве :lol:

_________________
Lancia Dedra 2000 turbo,170hp, 835A8000,VIN: ZLA83500000177028, 1991г.
http://i142.photobucket.com/albums/r98/vvv73/2000t2.jpg


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Окт 2006, 09:51 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Villy написа:
Мой'те скромни наблюдения ми подсказват,че няма кръстовище,което е регулирано "ОТЧАСТИ" със светофари.

Тук не си прав. Има случаи в които десния завой е отделен с островче (като в случая) от пътя направо и наляво. На някои такива кръстовища не слагат светофар за надясно. Вярно че е рядко срещано явление но съм виждал. Веднага ще дам един пример: Кръстовището на ул. Скопие, бул. Мария Уиза и бул. Рожен (преди надлез надежда). Ако идваш от кв. Фондови Жилища (по Скопие) и искаш да отидеш към гарата (бул. Мария Уиза) правиш десен завой на който няма светофар. След работа ще мина от там да проверя дали е останало по същия начин, 'щото правиха разни ремонти и може да са сложили ;)

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Окт 2006, 13:14 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 17 Мар 2005, 13:57
Мнения: 337
Местоположение: София
Има наредба към Закона за движение на пътищата, с която се указва къде, как и на колко метра от началото на ограниченията се поставят пътните знаци. Там са всички изискавания за поставянето на табели, маркировки и т.н.
Вероятно има нещо и за светофарите.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Юли 2008, 13:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 28 Юни 2008, 14:58
Мнения: 19
Местоположение: Средец
Правилно собственик на путищата на знаците и вуобще вцичко свурзано с путя и движението се регламентира от общината а не от КАТ или от моите колеги.Ние даваме предложения кое куде е по правилно да се направи като полицаи примерно там да е знак а там да е светофар примерно което с две думи да суздаде организация на двийението обаче има много умни чиновници из общините из цяла Булгария дето окрали парите за сфетофар и казват на някои колега като мене като предложи да е светофар еди куде си тои казва ааа не не нямаме пари там ще е знак.Или например трябва тая фирма дето миналата седмица разкопа улицата да я асфалтира а не да я пулни с камуни и да се слойат знаци за заобикаляне намаляне на скороста и какво ли не още няма смисул да ги изброявам сложете хора щото по тоя булевард скороста е голяма и хората не могат да спрат на време и чупят джанти ако се размине само с това или ако не изпусне волана от удара и да влезе в насрещното-Не не чуват.Само че тяхните заплати големи а нашите малки.

_________________
Privilegiqta da si pruv rajda zaduljenieto da vodi6


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 15 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Пътната обстановка


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов