Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Пътната обстановка




 Страница 1 от 1 [ 13 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Акция на КАТ за предпазни колани и високи скорости
 Мнение Публикувано на: 12 Дек 2005, 17:25 
 
Колеги, от днес КАТ започва проверка за използването на предпазни колани и каране с превишена скорост. Глобата на шофьор за несложен колан е 40 лв. и отнемане на 10 контролни точки, а за пътник - 10 лв. Кампанията ще продължи до 10 март 2006 г.
Така че умната! 8)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Дек 2005, 17:44 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Авг 2005, 10:13
Мнения: 368
Местоположение: Казанлък
Да мисля че много добре са го измислили и трябва да се научат всички че като се качиш в колата коланчето е преди всичко.Има и газари дет се правят на важни и не слагат колани но техен си проблем.Аз лично съм с две ръце ЗА коланите колкото и грозно да седят.

_________________
алфа 156 1.8т.с.
кадет ц16нз


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Дек 2005, 21:20 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2005, 02:16
Мнения: 511
Местоположение: София
Малка поправка....на пътника до шофьора глобата също е 40лв!
А на човалите с картофи отзад е по 10 :lol:

_________________
Нека да ме мразят, стига да се боят от мен!
Ако избием будалите тарикатите сами ще умрат:)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Дек 2005, 21:35 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 04 Авг 2005, 10:13
Мнения: 368
Местоположение: Казанлък
Mалеле и за задните седалки ли искат колани.Брат ми сега си взе книжка и кара една ладичка 1500 а като няма колани???Трябва ли да купуваме колани за отзад?

_________________
алфа 156 1.8т.с.
кадет ц16нз


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 12 Дек 2005, 21:39 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Не, предполагам че е само за автомобили, които имат и задни колани, а в случая Ладата прави изключение.

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2005, 11:01 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 22 Фев 2005, 13:24
Мнения: 709
Местоположение: София
Кара: Lancia Dedra
Бесен съм от тези акции - по специално за частта колани на задната седалка - за мене това е акция ... и катаджиите са хора - да им осигурим весели празници!!!

Всичко Мара втасала - останало и само п.....а да си почеше!!!!
Така и с коланите на задната седалка! Защо не направят една акция против минаването на червено, което стана повсеместно явление? Защо не направят една акция срещу бесните маршрутки? Защо не направят една акция срещу мутресите. на които (явно) живота минава в каране на суперскъп автомобил, но с телефон в ръка?

Имам две деца (I и III клас), които обикновено седят отзад. При пътуване из страната и особено на магистрала те ВИНАГИ са били с колани, по мое (и на жена ми изрично настояване). Обаче някой може ли да ми обясни защо в София, на страшните задръствания трябва да се връзват, и да съм потенциално вътре с 20 лв?

Страшно съм бесен!!

_________________
::::: Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::


::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2005, 15:39 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 02 Ное 2005, 21:53
Мнения: 148
Местоположение: София
Ами мога да ти кажа точно децата на задната седалка защо трябва да са с колани (възрастните да си отговарят сами за себе си)

Един мой приятел караше Пежо 405 и на един светофар - през седмицата, че и през деня (дафакто задръстване - К. Величков и Симеон) го удари един кретен от странична улица - просто "не му били хванали спирачките". Момиченцето му от задната дясна седалка отлетяло и се ударило във лявата врата. Последствия - комоцио, 8 шева на главата, счупенаи лъчева кост и две ребра.

Сам си вади заключения за коланите и децата

_________________
И какво от това, че съм идиот?!? Нали съм идиот със стил!
Lancia Dedra 1.8 i.e. 92г. 835А2.046


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2005, 16:57 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2005, 02:16
Мнения: 511
Местоположение: София
а какво следва за хитрите пичове които имат задни колани само че ги слагат под седалката итн...
ще ги санкционират ли?
слагайте колани че си е*ало майката в тая мъртва кочина българия :evil: :-x

преди седмица заради един педал с пасат който не даде мигач едно приятелче изяде един бордюр с една 146-ца...и сега джанта и носач са заминали...
а педалчето каза че бил дал мигач...

_________________
Нека да ме мразят, стига да се боят от мен!
Ако избием будалите тарикатите сами ще умрат:)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2005, 18:21 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 29 Юни 2005, 12:25
Мнения: 736
Местоположение: София
Кара: Škoda Octavia
sclera_bg написа:
... Защо не направят една акция против минаването на червено, което стана повсеместно явление? Защо не направят една акция срещу бесните маршрутки? Защо не направят една акция срещу мутресите. на които (явно) живота минава в каране на суперскъп автомобил, но с телефон в ръка?


Напълно си прав! Аз работя в центъра и ходя на работа с трамвай. По Витошка е някакъв кошмар - тъпи п...ки си возят трътките в скъпи коли, но не са си купили по едно hands-free. Да не говорим за коланите. А близо до Алабин има едно постоянно присъствие от полицаи без ясна функция. Един път не се е случило да разчистят пътя на трамвая от всякакви, дето пречат и не им пука! Та и аз съм бесен, но за други работи. С колана така съм свикнал, че изобщо не ми пречи. А имах гости от Чехия, щом седнаха на задната седалка, първата им работа беше да сложат коланите без да питат има ли акция или не!

_________________
Път без препятствия обикновено не води до никъде!
Имах Lancia Dedra 1,6 LE S.W. 159B9.000


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 13 Дек 2005, 20:21 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 07 Фев 2005, 23:28
Мнения: 201
Местоположение: Раковски, Пловдив
Твърдо ЗА коланите. Аз дори и за да изкарам колата от двора се пресягам да слагам колан... А за отворкоФците с лъскави и скъпи возила и куките няма какво да кажа. Тази ве4ер пред мен и пред очите на патрул на КАТ един задник при ляв завой щеше да отнесе една бабичка. А господата с униформи най-безпардонно ядяха сникерси и бройкаха гаджета. Ако беше някой човечец с Жигулка или Москве не знам какво щеше да му се случи... Напоследък не ми е съвсем ясно в какви хора живеят в тази България, която в интерес на истина Обичам толкова много... Май като Народ нещо не сме много в ред... hepl :tweak:

Извинявам се че се отклоних от темата!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Дек 2005, 00:51 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 02 Авг 2005, 16:24
Мнения: 951
Местоположение: София
Това е статия от вестник Стандарт:
Вдигат 4 пъти глобите за колан
Ще отнемат по 2 точки на шофьор, който вози хора без предпазното средство


СОФИЯ. Четири пъти по-високи глоби да плащат хората, които се возят в кола без колани, предлага КАТ. Така от 10 лв. санкцията ще стане 40, обясниха от пътна полиция. Освен това глобата ще се изравни с тази, която плащат самите шофьори, които карат без колан. КАТ иска още на шофьора да се отнемат и 2 точки от талона, когато вози пътници без предпазното средство. Промените ще бъдат внесени в парламента още в началото на януари. От днес цялата полиция ще е на крак и ще проверява за шофьори и пътници без колани, предупреди шефът на КАТ полк. Алекси Стратиев. Акцията е разпоредена от вътрешния министър Румен Петков заради многото жертви при катастрофи, станали в последно време. Катаджиите ще съставят актове, а полицаите ще правят цялостни проверки на колите, както е и в момента. Освен това шофьорите ще бъдат следени и снимани от няколко мобилни камери. Пътна полиция ще предложи заснетите нарушения да бъдат регламентирани в закона и провинилите се шофьори веднага да бъдат наказвани. КАТ ще проверява още и за столчета за бебета и деца до 10 години. Много е важно пътниците на задната седалка също да са с колани, защото при катастрофа 25 на сто от хората на предната седалка умират, след като тялото на пътника отзад се е блъснало в тях, обясни още полк. Алекси Кесяков.
Таня Красимирова

---------------------------------------------------------------------------

А моя коментар е следния:
Мисля че карането с колани е задължително, особенно при по високи скорости. Да преместиш колата на паркинга може и без колан, но излезеш ли на пътя... Все пак това си е за нас.
Конкретно за акциите на полицията мисля че на на първо време трябва да са средоточени върху по-сериозните нарушения, засрашаващи останалите участници от движението. Не можеш да убиеш човек (освен себе си) ако не си си сложил колан. Докато ако минеш на червено, или ако летиш като скиор от лента в лента на някой булевард, като нищо можеш да направиш беля.

А някой отдолу се беше казал че България е кочина. Това изказване, като патриот ме обижда. Защтото ако страната ни е кочина то ние сме прасетата. Време е да спрем да грухтим и да проговорим... Тук започва една дълга тема, която за сега не искам да коментирам.

ПП
Не се съдете строгите правила и мерки. По скоро съдете тези, които не ги спазват. В това число и полицията като орган за контрол, когато си затварят очите пред явни нарушения.

_________________
Alfa Romeo 156SW 1.9mjet Q2
Lancia Delta II 1.6ie - ex


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 14 Дек 2005, 01:29 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2005, 02:16
Мнения: 511
Местоположение: София
Държавата наистина си е готина!
Ама нацията goodnight :fu: machinegunner


Защо искате да останете в България:

1. Защото много ми харесва да живея в кочина.
2. Защото обичам да дишам мръсен въздух.
3. Обожавам да пия хлорирана вода от ръждясали тръби.
4. Държа да умра от рак на четиридесет години.
5. Страшно си падам да плащам външния дълг, дето не съм го направил аз.
6. Приятно ми е да работя по един месец за 117 лева.
7. Обичам да не ми плащат социалните осигуровки.
8. Много ме радват сметките от по 150 лева за парно.
9. Кефя се когато сметката на телефона ми е по-голяма от заплатата ми.
10. Умирам си от кеф цяла година да събирм пари за GSM втора употреба от Германия – почти като нов ...
11. ....и после да ме е страх да говоря по него, защото за 2 минути разговор трябва да работя два дена.
12. Държа съседите ми да са олигофрени.
13. Искам всяка седмица да се караме кой си е разпломбирал радиатора и защо някой си не е платил 0,60 лева за чистачката.
14. Страшно си падам да ме унижават новобогаташи.
15. Панелните гарсониери ме кефят.
16. Дупките по пътищата са супер.
17. Обичам съседът ми да си цепи дървата в хола си.
18. Обичам като изляза на терасата и да виждам как тъпите ми съседи си изхвърлят манджата и боклука през джама си.
19. Обичам депутатите, дето съм ги избирал, да гласуват тъпи закони.
20. Луд съм от щастие, когато после същите депутати ми обясняват, че законът който са приели е виновен за еди-какво си.
21. Държа да се осигурявам здравно и след това, като се разболея, никой да не ми обръща внимание.
22. Искам с парите ми за здравни осигуровки да се купуват нови Мерцедеси
23. Искам депутатите дето аз съм ги избрал всяка година да си купуват нови коли.
24. Кефят ме данъци от по над четиридесет процента.
25. Обичам да плащам такса-смет колкото две пенсии на баба ми и после пак да ходя из боклука.
26. Луд съм от щастие, когато се забавя с 0,14 минути да си платя тока и ме резнат веднага.
27. После след като си го платя, да чакам три дена да ми го пуснат.
28. А най-готиното е, че тъпите цигани не си го плащат по дест години.
29. Радвам се когато мургав контрольор в градския транспорт ми дава билетче шеста употреба.
30. Щастлив съм да гледам тъпи циганки да не си плащат билетчетата, защото са братчеди с контрольора от шесто коляно.
31. Хубаво ми е да събирам пари за кола от десет години…
32. …после да ми я откраднат на втория ден.
33. Искам инфлацията да ми изяде спестяванията.
34. Обичам да дружа с тъпи, грозни и миризливи цигани, наскоро забогатели от съмнителен бизнес.
35. Още по-хубаво ми е, когато ми откраднат колата.
36. Най-хубаво ми е, когато после корумпирани ченгета ми се обаждат да искат “награда” за нея, за да ми я върнат.
37. Харесват ми подкупните ченгета – те са гот!
38. Харесват ми подкупните митничари – браво юнаци!
39. Харесва ми, че абсолютно всички, дето не трябва, са подкупни.
40. Чувствам се щастлив, когато мутрите изнасилят гаджето ми.
41. Чувствам се щастлив, когато мутрите изнасилят и мен.
42. Весело ми е, когато БМВ-та газят хора и се отървават с глоба за превишена скорост.
43. Обичам попфолк.
44. Искам да си купувам дрехи втора употреба – на килограм.
45. Искам да имам хладилник втора употреба.
46. Искам и пералня втора употреба.
47. Искам и климатик втора употреба.
48. Падам си да ми обират апартамента по два пъти в годината ...
49. ...кефя се и когато се върнат да ми изядат и сланината в хладилника.
50. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на шест годишни деца, изнасилени от гнусни педофили.
51. Хубаво ми е когато на следващата сутрин разбера, че гнусните педофили са ги освободили срещу гаранция от 500 лева.
52. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на петнадесетгодишни деца, умрели от дрога.
53. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на шестнадесетгодишни деца, застреляни от полицаи.
54. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на двадесет годишни младежи, които са се самоубили в “родната казарма”, защото някой се е гаврил с тях.
55. Хубаво ми е сутрин да виждам некролози на на старци, които са се самоубили за да не живеят в мизерия
56. Обичам да гледам старци да си късат рецептите пред поликлиниките, защото не могат да си купят лекарствата.
57. Приятно ми е да ме хапят бездомните помияри, които живеят в градинката до нас.
58. След това ми е хубаво, когато в болницата ми кажат, че се е свършила противобясната ваксина...
59. ...и най-накря ми предложат такава за десет лева от личния им запас.
60. Харесва ми да ме ръгат в трамвайте.
61. Харесва ми да ме настъпват и да ми кашлят в лицето в тролейте и автобусите.
62. Обичам да ме лъжат на пазара.
63. Обичам да ме лъжат навсякъде.
64. Харесва ми че в България думата “красавец” звучи гордо.
65. Приятно ми е, че от чешмата в кухнята текат лайна, след като не съм имал вода от четири дена, защото живея на 13 етаж.
66. Обичам да гледам тъпа телевизия.
67. Много си падам по предавания с дълбоко социално значение като “Разбиване” и “Първична сила”
68. Обичам да гледам тъпи сериали по четири пъти на ден.
69. Обичам да слушам тъпо радио.
70. Обичам страшно тъпите театрални постановки.
71. Обичам тъпите вестници.
72. Много обичам да ми спират кабелната телевизия в момента, когато има хубав филм.
73. Падам си да пия метилов алкохол в бутилка от уиски.
74. Весело ми е да гледам как баба ми живее с петдесет лева пенсия.
75. Става ми гот като видя, че баба ми си продава покъщнината да може да си плати водата.
76. Доставя ми удоволствие да гледам как контрольорите в градския транспорт бият хора.
77. Доставя ми удоволствие и мен да ме бият.
78. Радват ме бездомните деца по улицата ...
79. ...и те са щастливи, когато намерят малко пари да си купят лепило.
80. Харесвам по цял ден да седя пред телевизора и да няма едно свястно заведение, в което да ида да пия едно кафе.
81. Обичм кафето да ми е втора цетка, с бъркалка втора употреба.
82. Още повече ме радват бездомните деца, когато са гладни.
83. Обичам да виждам пудели с прически за по сто лева.
84. Става ми хубаво, когато си купувам лекарства с изтекъл срок на годност.
85. Весело ми е, когато освобождават убийци от затвора, за да си правят пломби по зъбите.
86. Кеф ми е, когато лекарят ми ми каже, че дължа 50 лева за един обикновен преглед и консултация.
87. Радвам се, когато срещна случайно на улицата бивши финансови фараони.
88. Радвам се, когато на пешеходната пътека някой шофьор се опита да ме сгази.
89. Кефя се, когато по тротоарите няма място от паркирани коли
90. Обичам да си купувам фалшиви шампоани, от които да ме избиват обриви.
91. Харесва ми, когато някой се закачи на моя телефон и говори половин час с Гвинея Бисау.
92. Приятно ми е, когато някой психопат спечели избори.
93. Много ми е гот, когато родителите ми живеят на заеми.
94. Радвам се, когато някакъв изрусен, девствен красавец ме срещне на улицата и ми каже:”Скъпи, обичам те!” Или нещо подобно.
95. Радвам се, когато разни тъпаци с костюми за по хиляда лева, наскоро купили по един мезонет на трите си любовници, с извъннормено тегло от прекомерно ядене на езици от пъдпъдъци, прекарващи уикендите на островите Тонга, возещи се в служебни коли, струващи, колкото половин поликлиника, чиитодеца ходят с по шест бодигардове, жените на които се занимават с това да си купуват гащи от Париж, всеки втори петък на месеца, да се опитват да ме убедят, че нещата някога ще се оправят.
96. Харесва ми самозвани професори, въртящи по 10 фирми, да пишат двойки, защото по време на лекциите сме ходили на работа.
97. Защото умирам комплексари да ме третират като роб/иня.
98. Защото няма по-голяма наслада да уча в бунище.
99. Защото много обичам екстремния спорт - "разходка по родните ни улици"
¤100. НО ВСЕ ПАК СМЕ БЪЛГАРИ!!!¤

_________________
Нека да ме мразят, стига да се боят от мен!
Ако избием будалите тарикатите сами ще умрат:)


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 24 Яну 2006, 01:52 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 23 Яну 2006, 22:14
Мнения: 541
Местоположение: София
Лелее брато то твоя живот е мноо тежък аз гледам да не ги номерирам тия работи щот
не че моя е по лек ама аз така си мисля и да тои (живота) ми е по лек

_________________
Dedra integrale май била:) ау и с Турбо


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 13 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Пътната обстановка


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов