Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Пътната обстановка




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Пътуване през Румъния
 Мнение Публикувано на: 04 Мар 2008, 16:12 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 08 Ное 2007, 16:15
Мнения: 31
Местоположение: София
Колеги, предстои ми пътуване до Германия. По технически причини не мога да мина през Сърбия. Имате ли прясна информация за състоянието на пътя от Калафат до Тимишоара или да карам през Русе-Букурещ и т.н. Ще ви бъда благодарен, защото информацията е много противоречива и съм в чудо кой път да хващам.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Мар 2008, 20:00 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2006, 13:10
Мнения: 758
Местоположение: Русе
Кара: Киа
Русе - Букурещ е пирфектен дет се вика( туи при условие че нямаш работа в самия Букурещ че има там едни разбити участъци по околовръстните ) на моста маи има нова цена ма незнам колко е не съм се интересувал.

Ако решиш да минеш през Русе звънкай!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2008, 16:45 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 08 Ное 2007, 16:15
Мнения: 31
Местоположение: София
Благодаря idm. Сигурно ще пътувам през Русе, защото един колега от друг форум беше публикувал снимки от пътя Калафат-Тимишоара. Покъртителна история-на места просто няма път. Като имаш предвид, че ще пътуваме със Ситроена на сина ми, който е на маркучи, просто нямам шанс. Планирам петък вечерта да съм в Русе и събота рано да прекосявам Румъния по светло. Нямам работа в Букурещ.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2008, 19:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2006, 11:41
Мнения: 1169
Миро,лично мой съвет е да пътуваш Румъния по тъмно,естествено ако можеш да се оправиш де.
Веднага се обосновявам,ще имаш главоболия с местните органи на властта,демек глоби,рушвети и т.н.
Мои познати я пътуват само нощем.Па е и доста натоварена денем.

П.П.Много е важно да спазваш знаците и маркировката абсолютно на 100% за да не останеш без книжка.

_________________
Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2008, 18:51 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 08 Ное 2007, 16:15
Мнения: 31
Местоположение: София
Благодаря Иванко! Надявам се ,че събота поне до обяд ще е по-рехаво. За нощните преходи се разправят страховити неща, така че няма да рискувам, а и за последно съм минавал преди 13 години, но още ми държи влага.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Мар 2008, 18:36 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 08 Ное 2007, 16:15
Мнения: 31
Местоположение: София
Е, сега мога да споделя впечатления. Пътуването приключи, а и в светлината на новата обстановка в Сърбия сигурно и на други колеги ще им се наложи да пътуват през Румъния.
Такси:
Дунав мост-16 лева на автомобил
Винетка Румъния-около 4,5 евро седмична
Винетка Унгария-4 евро за четири дена и 14 евро за десет дена
Винетка Австрия-7 евро за десет дни.
Цена бензин 95:
Румъния-1.10 евро
Унгария-1.20 евро
Австрия-1.30 евро
Германия-1.40-1.50 евро
Граници:
Единствено унгарците правят пълен преглед на документите вкл. зелена карта. Нататък граници няма.
Трафик:
През Карпатите Румъния се минава между 11 и 12 часа юнашко каране. Минава се през около 200 села при ограничение 50 и радар във всяко село. Опция-залепваш се за румънски ТИР и джиткаш след него през селата с около 80. Трафик-невъзможен. Колони от турски и румънски камиони, които се изпреварват по ужасен начин. На два пъти ми се наложи да отбивам почти в канавката за да избегна челен удар с ТИР, който изобщо няма намерение да спре. В Карпатите внимавайте за паднали камъни. Ние уцелихме един, но добре, че Ситроена е със спортно окачване-удържа. Ако румънски камион ви настигне и ви светне-пускайте го веднага. В противен случай рискувате да имате неприятни емоции. Явно си има неписани техни закони. Внимавайте за каруци и трактори без светлини, както и за колоездачи. По принцип са със светлоотразителни жилетки, но...
Състояние на пътя.
Преди Букурещ 20 километра, както и околовръсното до магистралата за Питещ-разбити до безобразие с коловози от тировете. През Карпатите-добре поддържан двулентов път, тук-там със средна лента за изпреварване. Табели по принцип има. Маршрут: Русе-Букурещ-Питещ-Римуне Вълчеа-Сибиу-Дева-Арат-Надлак.
Задръствания:
Кански. Невъзможни кръстовища, при които селския път е с предимство. В градовете пътя минава през центъра и в час пик например Сибиу се прекосява за час, час и десет минути, а са 6 километра. Поддържайте гориво в резервоара. Не знам как е положението с газта, но не мисля, че на всички големи бензиностанции има газ.
Рушвети:
Аз минах с 40 евро.
Друго:
В Унгария и Австрия жилетките в автомобила са задължителни.
Защо пропътувах всичко това? За да си купя една огнено жълта Алфа Спайдер 2.0 16V Lusso, която в най-скоро време ще отиде на обстоен преглед при Бобо. Така, че ще ставам член и на форума на алфистите. Направихме комплект-Фиат Крома, Ланча Капа и Алфа.
Дано съм ви полезен с информацията.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 20 Мар 2008, 18:44 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2007, 12:17
Мнения: 4278
Местоположение: Пазарджик,Враца
Кара: Lancia
Браво Миро!!! Това наистина е един изчерпателен коментар,който може да бъде полезен на всеки,на когото предстои пътуване по този маршрут...
Адмирации за колегата!!! cheers

_________________
Изображение
LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000 LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000 LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046
Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp Grande Punto 1.2 LPG
http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=8463


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2008, 20:58 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Юли 2008, 17:20
Мнения: 1
Местоположение: Варна 04 Варненчик
По мое мнение за Румъния: пътищата им не са достатъчно широки, но са с хубава настилка и маркировка. При преминаване на населени места пешеходците са с безкомпромисно предимство на зебрите. Никой не пресича на друго място, но не се замисля преди да стъпи на нея и я прекосява като оптичен инвалид без да се оглежда. :ban: Можем да се поучим от румънците в това! Що се отнася до знаците и табелите, има много да се желае. Освен това полицаите им са по-гадни и от нашите. smackbum Не рискувайте да пилотирате през нощта. По-добре спете в колата на паркинга на оживен мотел, даже и ако има някаква мизерна такса и изпийте по... няколко бири. Румънската не е върхът, но си я бива! cheers

_________________
Алфа Ромео 156 2.4 JTD - Какво да си говорим?
ХАРЕСВАМ ВСИЧКИ ИТАЛИЯНКИ!!!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Пътуване през Румъния
 Мнение Публикувано на: 27 Окт 2009, 08:58 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 10 Юли 2009, 22:16
Мнения: 35
Местоположение: Сливен
миро написа:
Колеги, предстои ми пътуване до Германия. По технически причини не мога да мина през Сърбия. Имате ли прясна информация за състоянието на пътя от Калафат до Тимишоара или да карам през Русе-Букурещ и т.н. Ще ви бъда благодарен, защото информацията е много противоречива и съм в чудо кой път да хващам.
минаваи прес сарбия,забрави я тас романия

_________________
kappa


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Пътната обстановка


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов