Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!




 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Боядисване на броня?!?
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2005, 14:54 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Дайте акъл как да си боядисам бронята без да се олющи след няколко месеца? Каква подготовка да направя, някакъв грунд има ли... Взех я с боядисана броня и взе а се лющи... ошкурихме я и я пръснахме с каучуков спрей... седи грапаво и в началото беше като каучук но после се вдърви и сега пак започна да се залющва...!:(

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2005, 19:52 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 03 Мар 2005, 21:30
Мнения: 130
Местоположение: София
Колега ако бронята не е боядисвана перво я матираш с скочбраит после пръскаш основа за пластмаса оставяш да се заветри тоест да е матово на цвят покритието и ако е гладка пръскаш база и после лак с 30% еластик като внимаваш да не го стечеш че после няма търкане.
Ако е като при тебе боядисана е по сложо, първо трябва да свалиш старата боя защото явно няма адхезия между пластмасата и боята.Свалянето на боята не го нправи с бензиновата лампа че ще е пагобно за бронята(маитап)
използваи някакъв препарат но внимаваи да не е агресивен към пластмасата и после си знаеш.

_________________
Lancia Delta -Ретро


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2005, 21:14 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 23 Ное 2004, 17:19
Мнения: 94
Местоположение: Кърджали
Колеги, може ли и аз да се намеся, защото и аз се занимавам малко с боядисване, мисля че точно сега е момента да се посъветвам, защото доста брони ми попадат за боядисване,а не съм сигурен точно кой е правилния начин. Питам, защото когато бронята е нова е ясно, но когато се налага да се китне положението става съвсем друго,защото трябва и да се шприцова,а мисля, че шприца не е еластичен и не знам как еластика ще оправи работата, щом основата не е добре. Момчетата от бояджийските магазини ми дават акъл първо да пръскам бронята с пластификс, но при тези скъпи материали не смея да рискувам на чужди брони,а моите не са за правене още. Ако някой знае как точно се прави, в което не се съмнявам, като чета мнението на "redsniper" :wink: , може да ни осветлите положението.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2005, 21:48 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 03 Мар 2005, 21:30
Мнения: 130
Местоположение: София
Значи ако бронята е деформирана и се налага запълване на дупки и други такива се използва кит за пластмаса има много видове но аз препоръчвам 3M или Teroson тъи като са тествани марки.Тези лепила имат известна гъвкавост,нанасят се лесно и се шлаифат перфектно.
Тъи като всички знаеме броните имат доста обли и пречупени форми в равнината много е трудно да се забележи дефекта които е обработен от обикновен човек не специалист.
Колкото повече различни слоеве от материали се наслагват вероятноста да се олюи е по голяма.
Ако спазвате инструкциите на производителите толкова е по добре за детаила.
основа за пластмаса се пруска само на гола пластмаса не и по боята която е останала.
Има вариант да се сложи еластик в филера но не го препоръчвем защото после триенето е доста трудоемко и е за клиенти които много плачат за качеството което струва скъпо.

_________________
Lancia Delta -Ретро


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 16 Май 2005, 23:58 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 23 Ное 2004, 17:19
Мнения: 94
Местоположение: Кърджали
Благодаря за инфото!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2005, 13:02 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Благодаря много! Само няколко конкретни въпроса:
- Какво е "скочбраит "?
- На магазина, "основа за пластмаса" ли да искам? Някаква марка, наименование друго?
- А "база" ?
- Лак с 30% еластик?:) ПО принцип с боя с цвета на колата искам да стане.... към боята която ми забъркат се добавя нещо ли?

Имам машинка и мерак... ще я зашкуря до пластмаса... въпроса е да набавя материалите ...имам човек който ще я пръсне но искам да му занеса нещата и да кажа е с туй я пръсни, после с туй и така... без да мисли той!:)

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 17 Май 2005, 18:25 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 03 Мар 2005, 21:30
Мнения: 130
Местоположение: София
Delta написа:
Благодаря много! Само няколко конкретни въпроса:
- Какво е "скочбраит "?
- На магазина, "основа за пластмаса" ли да искам? Някаква марка, наименование друго?
- А "база" ?
- Лак с 30% еластик?:) ПО принцип с боя с цвета на колата искам да стане.... към боята която ми забъркат се добавя нещо ли?

Имам машинка и мерак... ще я зашкуря до пластмаса... въпроса е да набавя материалите ...имам човек който ще я пръсне но искам да му занеса нещата и да кажа е с туй я пръсни, после с туй и така... без да мисли той!:)


Скочбраит е шкурка която не е от абразивни частици с някакъв пълнеж а синтетика(подобно на това дето маикати мие чениите има го върху гъбичката.

В магазина като изкаш основа за пластмаса те знаят какво да ти дадат. Има много фирми които го предлагат зависи колко пари ти се дават.

Базата е самата боя тоест цвета. След като се пръсне базата се лакира задължително.
Ако боята е акрилна не се лакира но ако изкаш по голям блясък може да лакираш върху акрила като се заветри малко.

Еластификатора е добавка към лака или акрилната боя но не повече от 30%.
В базата не се слага нищо освен разредител. Добавката се слага в лака или акрила.

_________________
Lancia Delta -Ретро


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Май 2005, 07:52 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 27 Май 2005, 07:45
Мнения: 6
Местоположение: София
Мисля, че истинското име на популярното "основа за пластмаса" или както някои казват "течен грунд за пластмаса" всъщност е "пластификатор".

Принципно ако ще си боядисваш самоделка, т.е. нямаш пистолет и т.н., пластификатор се намира и на спрейове.
Отделно "база" боята също ще ти я направят на спрей в повечето магазини за автобои. За бронята сигурно ще ти трябват към 200 мл - така и ще ти остане за некви дребни поправки след време :)

А за лака вече не знам. Но предполагам, че тая смес с еластик можеш също да ти я сложат на спрей.

Но това всичко е, ако няма да ходиш на майстор, де!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Май 2005, 09:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Много ще науча от тази тема!:)
А на майстор как да ида като за 3-и път се лющи тази броня!?!:)
А и ръцете ми слава богу не са .... на едно тъмно място!:)
Та поразходих се по магазините ... взех си скочбрайт - 1,50лв. парче 15х15см на 3М ... Много готино нещо! Смятам че това парче ще стигне за цялата броня... не е като шкурката да се изронва и зацапва..!:)
Спрей със основа за пластмаса струваше 11лв. Всеки викаше до сега ..."Аааа то мноо скъпо... нам си кво си..." ... бааси скъпото! 11лв. ... много по евтино явно е да си боядисваш бронята всяка година!:)
Благодаря на всички за акълите!!!:)

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Май 2005, 00:57 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
малко не по темата ама и аз да добавя.ако искате черните части на бронята и страничните огледала да са черни то ги намажете с вакса за обувки.ефекта е потресаващ.колата когато е взех от автосалона то броните и другите пласмасови детайли бяха малко изсветлели и с какви ли не гомна я мазах но след ваксата се родих.

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Май 2005, 10:40 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 04 Яну 2005, 01:32
Мнения: 769
Местоположение: София
Намазани с вакса не събират ли много бързо прахоляк?

_________________
Lancia Dedra 1.8 i.e.LE
Nissan Primera P11 2.0TD
http://www.verticalworldbg.com


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Май 2005, 21:21 
 
В бояджииските магазини продават масло за външни пластмасови части, има страшен ефект! А, ако искат боядисване, продават матова боя /6 лв./,може да се нанася и с четка, след като изсъхне не остават никакви следи от мазането.


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 28 Май 2005, 21:56 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 03 Мар 2005, 21:30
Мнения: 130
Местоположение: София
Специално за черните части по броните и лаисните има перфектно мазило на Тортелвакс.
По добро от това няма

_________________
Lancia Delta -Ретро


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 01 Юни 2005, 19:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 30 Сеп 2004, 17:26
Мнения: 1127
Местоположение: Асеновград
който намаже с вакса ще разбере за какво говоря.не остава мазно,не събира прах освен ако не си миете колата по 4 месеца.какви ли гомна не мазах и не става така както ваксата за обувки за 1 лев.вече 1 година не е мръднала.сега ще я мажа за профилактика понеже съм ожулил тук там.

_________________
LANCIA DELTA II 1.6 ie 55kW/835 C 1.000
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов