Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!





От къде зареждате гориво?
Petrol 7%  7%  [ 27 ]
Lukoil 23%  23%  [ 91 ]
OMV 29%  29%  [ 113 ]
Shell 15%  15%  [ 60 ]
Tempo 1%  1%  [ 5 ]
EKO 13%  13%  [ 53 ]
EkoPetrolium 1%  1%  [ 5 ]
Dunev 0%  0%  [ 0 ]
Оpet 2%  2%  [ 6 ]
Други 9%  9%  [ 34 ]
Общо гласове : 394
 
Автор Съобщение
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 29 Мар 2006, 15:28 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 27 Фев 2006, 15:52
Мнения: 61
Местоположение: София 17 Овча купел
Хайде и аз да се включа. Карам Брава ТД и през зимата карах със зимния дизел на ОМВ - много съм доволен от него при минусовите температури. Чувах колеги да се оплакват,че дизелките им не палели, че нафтата им била замръзнала и т.н. Аз си палех без проблем със зимния ОМВ. Декември,януяри и февруари с него минах 10 000 км. При едно от пътуванията ми до Варна засякох,че при скорост до около 100 км/ч (тогава времето беше много гадно) гори 5л на 100. Но през март, като се затопли реших да пробвам Ви пауър Дизел от Шел. С него колата ускорява по-бързо и гласа й е друг. Миналата седмица не си прецених точно литрите и ми се наложи да заредя от някаква си безиностанцийка около Плевен, за да мога да изкарам до първия Шел,който срещна - голяма трагедия беше с него. Стигнах си до Шелчето, налях си от Ви пауър Дизел и всичко си дойде на мястото. Карам вече 2 000 км с него. Добър е!
Така, че вече знам за мойта Бравата ТД: - зимата - Зимен дизел от ОМВ
- лятото - Ви пауър Дизел от Шел


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 26 Апр 2006, 11:29 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 11 Мар 2006, 18:58
Мнения: 258
Местоположение: Русе
Сега нека и аз да си изкажа моито мнение Таа зареждал съм от всякакви бензиностанций и имам опит (скромността краси човека :lol: :lol: ) и мога да ви кажа че от бензиностанция независимо чее на една фирма управителите са различни и те решават от кого им е по изгодно та за ОМV и SCHEll те гъзетата по принцип вземат от едно място разликата е в добавките коита слагат специално тези две фирми имат затегнат контрол и са наи сигурни До колкото за колегата които спомена че в Рафинерията в Бургас горивата са под нормата то чее е вярно вярно е ама проблема идва по принцип от такива доставчици коита решават да припечелят лев и по принцип преди се крадеше от цистерните по валаковете сега и самите доставчици си промениха стратегията и почнаха те самите да лъжат като слагат евтини добавки и се получават бензини с по ниски октанови числа ...
Стига толкова съм ви приказвал да си доида на темата имам мотор и с колата по принцип по трудно усещам разликата та като искам да сменя бинзиностанцията първо зареждам на мотора и от там разбирам къде ще ми бъдещата бензиностанция за SCHELL мага да кажа че са добри но аз лично предпочитам OMV защото карам с обикновен 95 При мотора вече е друго него го карам с най доброто
За другите бензиностанций мога да кажа само че с голям късмет можете да уцелите не хубав а сносен бензин само последно да кажа какви са ми наблюдения относно Лукоил за тая фирма мога да кажа с ръка на сърцето че са игати мафията там след последното ми зареждане(което беше второ за тая фирма) едвам ми вървеше колата а заредих 98 направо ужас колко добавки съм и слагал да се оправи излезе ми пре солено :!: :!: :!:

_________________
Lancia Delta 1 1.6 105к.с. НА ЧАСТИ


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 23 Май 2006, 17:48 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 21 Май 2006, 07:13
Мнения: 63
Местоположение: София
Сипвам само в ОПЕТ и даже някви точки събирам. 8) В OMV не стъпвам повече.

Вече почват да ме дразнят много "мойте" хора от ОПЕТ. Май ще се разделим скоро...

_________________
Lancia Delta 1.8 / 103 hp

Geezers Need Excitement


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Юни 2006, 14:48 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 21 Май 2006, 07:13
Мнения: 63
Местоположение: София
Не знам как е по другите бензиностанции, но в ОПЕТ за 3 месеца газта скочи със 7 стотинки и вече е 0,91 лв за литър, а и им става все по-тъпа и тъпа газта напоследък. Мислите ли че в Шел е добре да ходя? Дайте съвет PLZ :?:

_________________
Lancia Delta 1.8 / 103 hp

Geezers Need Excitement


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Юни 2006, 15:52 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 25 Апр 2006, 19:07
Мнения: 1423
Местоположение: София/Перник
Аз бензин зареждам от ОMV по принцип и съм доволен.Не мога да кажа нищо за ОРЕТ или ЕКО, но мисля, че е крайно време да ги пробвам и тях! :?
За газ-зареждам само на Rafa на стеснението на околовръстното и съм много доволен засега, но това не значи, че няма и по-добри станции! :)

П.П.-В Лукойл краченцето ми няма да стъпи повече! :evil:

_________________
== Fiat Stilo 1.6 (103 hp) ==


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 25 Юни 2006, 21:26 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2006, 21:11
Мнения: 940
Местоположение: София
всъщтност няколко човека споделиха, че shell и omv са франчайз и собствениците си добавят каквито искат "екстри". все пак си мисля обаче, че повечето собственици все повече търсят сигурните редовни клиенти и все по-рядко си правят подобни експерименти. колкото до другите две големи вериги бензиностанции lucoil и petrol подозирам, че повечето хора си мислят че зареждат от лукойл, а те всъщтност ползват реновираните станции на петрол. преди няколко години беше подписано споразумение между двете компании за 100 или 120 от станциите на петрол да "изглеждат" като лукойл. за еко , темпо и другите нямам мнение, но мога да кажа че съм доволен от лукойл(петрол) и omv, в shell не ми стъпват гумите...в крайна сметка всеки е чувал/казвал различни истории за различни бензиностанции така че нека всеки да зарежда от там от където си е свикнал и от където е доволен, дори и от обслужването.

_________________
we all have wings, but some of us don't know why

fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2006, 18:28 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 10 Авг 2006, 19:26
Мнения: 133
Местоположение: София
Бихте ли споделили, къде в София има бензиностанции на Еко Елда - гръцките?
Четох по всякакви форуми, че хората са доволни от дизела им и ми се иска да го пробвам, но явно по местата където минавам няма такива(Младост <-> център).
Благодаря


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Ное 2006, 18:42 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 29 Окт 2004, 09:59
Мнения: 61
Местоположение: София
ivopetkov написа:
Бихте ли споделили, къде в София има бензиностанции на Еко Елда - гръцките?
Четох по всякакви форуми, че хората са доволни от дизела им и ми се иска да го пробвам, но явно по местата където минавам няма такива(Младост <-> център).
Благодаря




Карта

_________________
Изображение
Lancia Dedra 835A2000
Alfa Romeo 90 2.5 V6


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 27 Мар 2007, 23:26 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 17 Фев 2007, 20:51
Мнения: 461
Местоположение: Димитровград
Само на ОМВ зареждам бензин,газ и нафта и сам много доволен


Върнете се в началото 
 Заглавие: ...
 Мнение Публикувано на: 12 Апр 2007, 13:01 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 28 Дек 2006, 16:34
Мнения: 36
Местоположение: София
аз не съм доволен от shell,много зле са,гаста им е отврат,OMV е истината бензин като бензин гас като гас


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ...
 Мнение Публикувано на: 13 Апр 2007, 02:10 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 06 Окт 2006, 11:48
Мнения: 442
Местоположение: Пловдив 01 Централен
Кара: Lancia Delta 3 1.6Mjet Selespeed
d_ivaka написа:
аз не съм доволен от shell,много зле са,гаста им е отврат,OMV е истината бензин като бензин гас като гас


В София може би..... но в Пловдив са доооста зле :wink: както каза по-горе колегата - франчайз майна.... е всеки си лепи кот му паднееее......
Явно просто сте случили на собственици у вашия град, но от нашите ОМВ-та само спринт дизела става за нещо. Иначе на газ - сипвал съм на обикновени бензиностанции по-добра..... може и да не е така вече, но не ми се пробва, пък и не карам на газ.... :| Тъпо е, но гледам да ги избягвам шел и омв, въпреки че имам карта за омв........ изобщо навсякъде са много зле горивата, но някои лукойл-ове и еко-та и векти имат по-добри като че ли.... :roll: :?


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2009, 23:21 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
Аз мога да коментирам специално за горивата на Шел тъй като съм им служител и имам наблюдения както на потребител така и на човек от кухнята.
Официално нормалния бензин H95 е със 5л добавка на 100л бензин. Shell V-Power 95 е със 8л добавка на 100л бензин.
Но това е само официално.Верно контрола в момента е по-добър от преди няколко години,има сертификати за качество и произход на горивата и се правят проверки,но да не забравяме че все пак живеем в България (затова казах "официално" по-горе ;) )
Аз зареждам само от Shell - газ/бензин ,защото ми е удобно-зареждам като съм на работа и не ми се налага да се разкарвам допълнително. Доволен съм от качеството на горивата.
Със стария параход (Mercedes 124') който беше на дизел карах само с Shell V-power Diesel и бях изключителен доволен от него и си заслужава разликата от 14ст/л спрямо Euro Diesel ,но немога да кажа че Shell V-power 95 си заслужава разликата от 10ст/1л спрямо обикновения H95.

Специално за газта трябва да знаете че навсякъде ви цакат със по 200-230мл на всеки 20литра.
Има допустими норми за отклонение на газ колонките и както се досещате всички ги настройват на максимално отклонение.

Искам да споделя още нещо въпреки,че е малко офтопик,но мисля че ще е интересно на някой хора да знаят какъв бензин са ползвали преди няколко години.

Стар колега ,който е бил механик на Илия Царски 4 години ми сподели че преди няколко години специално са си донесли от Германия лакмуси за тестване октановото число на бензина.Отишли на първия Лукойл и за бензина който те предлагали като 95 лакмуса показал 92октана. Същия резултат получили на Шел и ОМВ,като на последните 2 бензиностанций изпробвали и т.н. "специални" горива с по-високо октаново число (V-Power Racing който тр да е 100октана за Шел и съжалявам но незнам името на горивото на ОМВ) като резултата и от 2те бил не 100, не 98 ,а 95октана.

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 05 Мар 2009, 23:36 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 25 Окт 2008, 16:05
Мнения: 271
Местоположение: София
Кара: Lancia
Аз зареждам на ОМВ и сам много доволен от бензина там зареждал сам и на много други бензиностанции но на ОМВ си ми е най-добре :D

_________________
Lancia Delta 2
Lancia Lybra 2.4 jtd


https://www.facebook.com/superstrongparts/
Авточасти Гуми Акумулатори Масла


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 06 Мар 2009, 18:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
аз зареждам само на ромпетрол защото съм работил там и знам че в горивото не се сипва нищо и съм се наслушал на суперлативи от клиенти които само там сипват.
а за октановото число даже и на сертификатите си пише че е по всички норми ОБАЧЕ нормите са за 95 - реално 92 за 98 - реално 95 и така.
а до скоро (до преди 2 месеца) горивото си идваше от румъния!!

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2009, 11:25 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките

Регистриран на: 18 Сеп 2008, 15:02
Мнения: 703
Местоположение: София.Лозен
Кара: Lancia Kappa 2.4 JTD
Аз от години сипвам на ОМВ и до сега не сам имал проблеми с която и да е кола,е сипвал сам и на други като се наложи но от тях сам наи доволен.Но мое мнение,имам приятел които не е доволен от тях,така че всеки сам си знае :)

_________________
LANCIA KAPA 2.4 jtd


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2009, 14:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 19 Сеп 2008, 17:30
Мнения: 1322
Местоположение: София
Delev написа:
Аз мога да коментирам специално за горивата на Шел тъй като съм им служител и имам наблюдения както на потребител така и на човек от кухнята.


Колега, би ли изкоментирал качеството на V-Power Racing - сипах веднъж по Нова Година и останах изумен колко зле вървеше колата, много по-зле от Лукойлски обикновен 95.

_________________
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 09 Мар 2009, 18:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2009, 17:11
Мнения: 1079
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Кара: Lancia
jamesdavidso написа:
Delev написа:
Аз мога да коментирам специално за горивата на Шел тъй като съм им служител и имам наблюдения както на потребител така и на човек от кухнята.


Колега, би ли изкоментирал качеството на V-Power Racing - сипах веднъж по Нова Година и останах изумен колко зле вървеше колата, много по-зле от Лукойлски обикновен 95.


съжалявам , нямаме Racing на нашия обект и не съм го използвал нито съм имал възможност да чуя коментари от клиенти,но са идвали да търсят. Честно казано не се учудвам че може да е бил зле... Все пак живеем в България,а не в Германия или Италия и наистина да получаваме това за което си плащаме ;)
А има и още една голяма подробност отностно Shell-овете. Повечето от тях не са собственост на компанията Shell ,а имат договори с тях т.е. Магазина си е техен , те си плащат заплати и осигуровки на работниците, но предлагат горивата на Shell... Горивата се доставят от Shell ,но кой какви шмекерий прави после в резервоарите никой незнае. Аз също работя в такава фирма с договор (Емко-Shell),но поне знам че не правят циганий. Идва ли са клиенти и са споделяли че от нашите горива са доста по-доволни от OMV и от Лукойл... както каза колегата по-горе всеки си знае за себе си. Честно казано то това си е и до голяма степен внушение... като сложиш 100 октана не очаквай да полетиш...

Ако искаш да си сигурен,че Racing-а няма да е такава боза отиди на някой обект който си е на Shell. В Пловдив това е Shell Христо Ботев за тези,които се интересуват.

_________________
Lancia Delta 2.0 16V GT /// Alfa Romeo 166 2.4JTD /// ex. Lancia Kappa 2.0 /// ex. Mercedes-Benz W124


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Юни 2009, 13:37 
Offline

Регистриран на: 02 Юни 2009, 17:34
Мнения: 2
Местоположение: София 22 Кремиковци
сипвал съм бензин от много бензиностанции, но съм най-доволен от ЛУКОИЛ и ОМВ


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Юни 2009, 14:49 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Въпроса е да се напише кои бензиностанций отговарят на марката която носят (било то ОМВ ШЕЛ или каквото и да е ). За мен това ще е най-полезно . Попадал съм на ужасен ОМВ 100 ... и на прекрасен ОМВ 100 . Като наблюдения ... можеби само на Еко си имат постоянно качество , което обаче на кинитрон 100 е по ниско от хубавия ОМВ 100 ( в сми мойта кола поне по добре върви с ОМВ100 ), но като попадна на лош от ОМВ и умирам от яд..
За това колеги ако имате достоверна информация ,кои обекти са си на марките кажете за да има полза от цялата тема.

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 15 Окт 2009, 14:36 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 07 Фев 2008, 23:44
Мнения: 465
Местоположение: Хасково, Русе , Стърница
Кара: FIAT 125, Lancia Lybra 2.4 Jtd
колеги работя в сверата на безиностанциите и газстанциите от 4 години като сервизна поддръжка и монтаж, и мога да ви гарантирам че горивата в България са под всякаква критика , от моя опит мога да ви направя една малка табличка започваща от най-добрите до най лошите , зареждал съм и съм карал с всички национални вериги , и от всички горива и така

Светли горива ( бензин и дизел)
1. ЕКО
2.OMV (AVANTI) една и съща верига са.
3.ROMPETROL
4.SHELL
5.ЛУКОЙЛ
6.ПЕТРОЛ


газ ( пропан бутан )
1.ROMPETROL
2.EKO
3.SHELL
4.OMV (AVANTI)
5.ЛУКОЙЛ
6.ПЕТРОЛ

_________________
FIAT 125-ретрото на мода
LANCIA DEDRA 2 SW 1.9 TDS -голяма,и удобна RIP
LANCIA THEMA 834B2000 RIP
FIAT RITMO S85- малък италиански самолет RIP


Последна промяна nikolay_dedra на 15 Окт 2009, 15:13, променена общо 1 път

Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 3 от 6 [ 105 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов