Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 20 Сеп 2010, 22:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
Здравейте, ще се опитам да преразкажа историята в основната и идея без да се отклонявам както е правил автора на темата на който все пак трябва да кажем едно голямо браво за смелостта да се захване.

...В зимните месеци всеки иска да има добри светлини заради по късият ден. Опитах се да подобря и увелича светлината на фаровете чрез смяна на крушките. Купих OSRAM светло синя, след което Philips и нямаше толкова добър ефект какъвто очаквах. Накрая заложих на HID .. о да ефекта е чудесен. Покарах така известно време но забелязах, че светлината много се разсейва и не е така както при новите автомобили. Предприех решителна стъпка и се захванах със сваляне на фаровете за да ги отворя и да видя какво е положението вътре.
Ето процедурата стъпка по стъпка:
Първо изключете всички букси от тялото на фара. Много внимателно деиствайте при демонтажа, за да избегнете проблем при последващото му монтиране. След като го премахнете измийте всичко около фара защото там се събира изключително много прах и мръсотия. След като започнете работа по отварянето на фара се снабдете с къса плоска отвертка с която отделяте стъклото от пластмасавата основа.

Изображение

Има метални пластинки които внимавайте да не изгубите или повредите защото ще ви бъдат нужни при затварянето на фара. Заводско е залепено с някакъв вид силикон. Идеята на късата отвертка е да ограничите влизането прекалено навътре във фара и възможността да повредите рефлектора затова внимавайте.

Изображение

След отварянето в началото взех кърпа и внимателно изтрих целия рефлектор, защото целият беше прашен. Подчертавам, че това трябва да става внимателно, защото рефлектора е покрит с тънък слой от "нещо сребристо" и може лесно да се повреди. След това стъклото го потопих в леген и започнах сериозно почистване с домакински препарати. Като всяка една чертичка (отливка) от тези който пречупват светлината я почистих хубаво. След това приложих паста за полиране като полирах както отвън така и от вътре.
След което почистих целия стар силикон със късата отвертка и поставих нов слой от силикон за стъкло. След това идва ролята на металните щипки които закрепват стъклото.
За жалост нямам снимки които да покажат положението на фаровете преди тази процедура но вие много добре занете какви са те.
24 часа по-късно.
Крайният резултат е много добър, ясна и блестяща HID светлина и фаровете са по прозрачни и блестящи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не веднъж е валяло от тогава и не съм имал никакви проблеми с херметизацията. Рефлекторите са блеснали а не матови както бяха преди. Ще се радвам да ви бъда полезен с тази тема и да увеличите с най-малко 20% силата на фаровете си.
.... край на разказа.

Аз лично смятам съвсем скоро да последвам горенаписаното и аз да се похваля с толкова добре изглеждащи фарове.

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 21 Сеп 2010, 12:40 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 02 Сеп 2007, 09:26
Мнения: 548
Местоположение: Варна
Кара: Lancia
Също може и да се свали рефлектора и да се галванизира (май така се казваше) срещу няколко левчета
+ почистването за което става въпрос в темата и фара става чисто нов cheers


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 25 Сеп 2010, 13:14 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
за съжаление с този силикон не става. След няколко отваряния на капака ще започнат да се изпотяват. Така се случи с моите Старото лепило не се изчиства както трябва, много е лепкаво и разтегливо. После ползвах едно лепило много приличащо на болкит обаче не се втвърдява (както и оригиналното) и държи вече много месеци и не е мръднало. В понеделник може да пиша какво му е името точно.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 19 Яну 2011, 13:18 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 17 Юли 2008, 20:48
Мнения: 172
Местоположение: София
Кара: Fiat Croma
Lancia Kappa EX
Аз лично минах по този път и ефекта наистина е много добър. Мога да кажа следното по въпроса за отварянето и затварянето на фара. Живея в къща и се отоплявам с печка на твърдо гориво. Свалените фарове сложих със стъклата към печката, нагряха се равномерно. Лепилото както го наричат колегите според мен си е чист болкит, но бял. Не разбирам от лепила може и да бъркам. Отстраних докато е размекнато всичкото лепило. Събрах го на две топки. Лично аз рефлекторите ги мих с топла вода и течен сапун. Обилно изплакване и попиване на водата останала по рефлектора без да се търка при попиването. Стъклата както е писал колегата мих с каквото има налично в къщи и здраво търкане. При сглобяването процедурата е същата, нагряване на печката на съклата и пластмасата където ляга стъклото. Топките с болкит, "месих" в гореща вода колкото ми издържат ръцете. Освен че омеква, се изчисти всичката чернилка. Така размекнатия болкит разтривам между дланите и правя нишка с необходимата дебелина и обикалям пластмасата където ляга стъклото. После се притиска здраво стъклото както е топло и се получава идеално залепване с оригиналното лепило. Ефекта беше прекрасен. Не е толкова добър като на колегата но той е полирал стъклата което наистина е много добра идея. За мое голямо съжаление, крушката в левия фар (бях ги купил началото на есента) Осрам колд блу ако не се лъжа изгоря, при което "опуши" както рефлектора, така и стъклото. Също ми се струва, че вече е нарушено покритието на рефлектора. Ако някой колега може да даде информация къде се галванизира рефлектор и каква е цената ще съм благодарен.

_________________
Fiat Croma 1.9mJet 150 k.c. 2005 сегашната
Lancia Kappa 2.0 20V 107kW 838A1.000'95 предишната
Не е важно колко пари печелиш, а колко харчиш :-)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 20 Яну 2011, 01:57 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 26 Авг 2009, 20:13
Мнения: 81
Местоположение: София/Горна Оряховица
Тука знам,че оправят рефлектори.Аз мойте се каня да ги пращам,но не знам кога ще имам възможност.
А за полирането може ли да кажете какъв продукт точно ползвате и как се ползва,че с тези полирания и пастирания не съм много запознат :)

_________________
Lancia Dedra 1.9 TDS,99 год.
Peugeot 405 GR 1.6 моно,93 год


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 20 Яну 2011, 22:24 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 17 Юли 2008, 20:48
Мнения: 172
Местоположение: София
Кара: Fiat Croma
Lancia Kappa EX
Колеги след кратко търсене открих този линк http://www.ideabg.com/clients/ewert/proizvod.php. Ето и какво точно пише по отношение на рефлекторите:
" Цена на рефлектор за кола - 15 - 30 лв. Изпратете ни само рефлектора, без стъклото!
Обработката отнема около 5 дни, изпратете ни рефлектора по Speedy или Ekont, ние ще ви го изпратим обратно до вас с наложен платеж със Speedy.

Не издаваме гаранция, но при правилно монтиране на стъклото (без да влиза вода и влага) рефлекторното покритие се запазва с години.

За повече информация - 0887 656515 - Дора Христева ( todorahristeva@abv.bg )"

_________________
Fiat Croma 1.9mJet 150 k.c. 2005 сегашната
Lancia Kappa 2.0 20V 107kW 838A1.000'95 предишната
Не е важно колко пари печелиш, а колко харчиш :-)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 21 Яну 2011, 08:04 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 26 Авг 2009, 20:13
Мнения: 81
Местоположение: София/Горна Оряховица
Да де,и аз този линк исках да покажа ама нещо съм забравил да го впиша в поста.Съжалявам :lol:

_________________
Lancia Dedra 1.9 TDS,99 год.
Peugeot 405 GR 1.6 моно,93 год


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 26 Яну 2011, 07:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
то това хубаво но трябва да седи човек 5 дни без кола - на капата мигачите са във фара.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 26 Яну 2011, 09:32 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст

Регистриран на: 22 Яну 2011, 19:34
Мнения: 123
Нека се включа и аз с практически опит от преди около 15 години. Тогава пак действаше опита "направи си сам", щото нямаше кой да "галванизира" изобщо. Та на тогавашната ми кола фаровете светеха като свещички щото рефлекторите бяха на 50% олющени. В този момент сменяха осветлението на цеха в който работех. Тоест не го сменяха а подобряваха с отражателно фолио. Тогава това фолио беше лукс, но сега във всяка книжарница го има - самозалепващо фолио сребърно отражателно. На пипане е като станиол но от едната страна има лепило. Ефекта е поразителен след, като се сложи на рефлектора. Майстора дето навремето ми го прави не можеше да повярва. Дано да съм помогнал на някого.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 25 Апр 2011, 17:51 
Offline
Чел списания
Чел списания

Регистриран на: 13 Апр 2011, 22:59
Мнения: 98
Кара: Lancia Kappa 2.4 jtd
Значи днес и аз почистих фаровете.. свалих ги, отворих ги, махнах шапките пробих капачките сложих HID 6000k измих рефлектора и стъклата след което ги полирах. Махнах заводското уплътнение и сложих болкит. Ето крайния резултат


Прикачени файлове:
Коментар на файл: краен резултат... къси, дълги и аварийни
DSC_0348.jpg
DSC_0348.jpg [ 175.74 KiB | Прегледано 11397 пъти ]
DSC_0346.jpg
DSC_0346.jpg [ 184.12 KiB | Прегледано 11397 пъти ]
DSC_0344.jpg
DSC_0344.jpg [ 210.22 KiB | Прегледано 11397 пъти ]
DSC_0342.jpg
DSC_0342.jpg [ 191.75 KiB | Прегледано 11397 пъти ]
DSC_0341.jpg
DSC_0341.jpg [ 207.9 KiB | Прегледано 11397 пъти ]

_________________
LANCIA KAPPA 2.4JTD
Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Освежаване на фаровете. По ярка светлина .Kappa + снимки
 Мнение Публикувано на: 26 Авг 2012, 23:17 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2007, 22:31
Мнения: 1009
Местоположение: Кюстендил / NRW
Кара: Lancia
ето и моят днешен опит - част от темата ми за вграждене на led 5W диоди в корпуса на фаровете.

Свалянето става за 10 минути - и двата фара.

По две полтчета шестограм отгоре и два болтчета зад лайсната под фара.

Изображение

Изображение

Изображение

това е канали където ляга стъклото. Отне ми по 1 час на фар за да махна стария маджун.
Изображение

Изображение

почистване до блясък.
Изображение

Изображение

Най - трудно беше да почистя старото лепило (маджун+силикон) някой преди това беше оклепал много всичко.

_________________
Изображение
EX - Lancia Delta 2 1600 , Kappa 2.0 - 146 PD
от 1991-ва до днес Delta 1.3LX+ Delta 1.6HF turbo - разглобена за части.
от 2020-та до днес с Delta 3 1.8di - Platino


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов