Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!




 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Помощ за свещи " Delta II '95 1,8 i.e. , 836A5"
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2005, 15:57 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Май 2005, 23:20
Мнения: 249
Местоположение: Русе
Значи решил съм да сменям свещи, обаче се оказа по-трудно от колкото си мислех т.е. по тъпите катаози в магазините излизат все различни работи. Ако някой с този двигател е сменял свещи моля да пише какъв модел е сложил и кодовете на модела. От цялото обикаляне по магазините разбрах само че цената е ок 5 лв/бр.Колата е Delta II '95 1,8 i.e. , 836A5 8v двувалка. Според упътването на италиянски ( :lol: моята я купих с упътване) има някакви Фиат-Ланча и Шампион RN7YCC, и тук вече е проблема примерно в каталога на Denso излиза че за тоя двигател трябва да са еди кой си модел, обаче ако погледнем сравнителната таблица на денсо излиза че на Шампион RN7YCC съответства друг модел и вече се ошашках. Маи и в каталога на Магнети-Марели излезе подобно недуразумение.


Помагайте

_________________
"Don't hate the player, hate the game"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2005, 10:58 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
това с крос референцийте е нормално да са различни
все пак всеки производител дава кое е най-добро за даденият вид двигател


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2005, 12:08 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Вземи си GOldenLodge - 4 полюсни са на Марели производство, няма да сбъркаш! Мисля че 2HL е модела за твоята, цена 6-7 лв. в магазина на Евро 07 .

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2005, 12:36 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Май 2005, 23:20
Мнения: 249
Местоположение: Русе
Благодаря все пак ама не ми помогнахте много. В ЕВРО 07 в Русе в момента имат само сагем и то някакви измислени дето аз ако бях писал надписа с фулмастер щеше да изглежда по автентичен. И пак там съответния модел на Марели се оказа че няма цена т.е. не са го внасяли. Аз затова повече се насочих към "Косер" за DENSO , но се оказа тази дивотия която съм написъл по-горе. По каталог първо моя двигател го има само при дедра (ама с това вече свикнах) и излиза модел "Q22PR-U", но като се погледне кръстосанната таблица на Шампион RN7YCC (каквито пише в книжката на колата) съответства "W22EPR-U"
, а най готиното е че се оказа че никой в магазина не знае каква е разликата между двата модела (то това си е нормално за България) и "W22EPR-U" ги нямаха в наличност да погледнем дали няма зрителна разлика, само някой спомена че "Q" и "W"май показвали някаква разлика в резбата, което аз смятам че е от доста голямо значение. Заради това в момента седя и се чудя кво да правя, щото не съм сменял никога свещи и незнам старите кога са сменяни, а ми се изкаше да ги сменя ако може
:roll: току виж паднал малко разхода :lol: , че в момента за вървенето върви яко , ама и гори яко

_________________
"Don't hate the player, hate the game"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2005, 13:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Абе не знам ама ако е същия "Косер" дето го има и тука... аз не бих си купил свещи от там!:) В Евро 07 би трябвало да ти доставят ако си поръчаш, при условие че ги има в мрежата им... АКо искаш мога да проверя точно кой е модела и да ги натиснеш...

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2005, 13:19 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Май 2005, 23:20
Мнения: 249
Местоположение: Русе
Ами провери ако не ти е проблем (нали става дума за същия двигател). А за косера мисля че е един и същ в цяла Б-я www.kosser.net , освен че са невероятно некомпетентни други бъгове не съм забелязвал.

_________________
"Don't hate the player, hate the game"


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2005, 22:01 
Offline
Професионалист
Професионалист
Аватар

Регистриран на: 08 Ное 2004, 01:35
Мнения: 707
Местоположение: София
Аз преди 10 дни имах такава Ланча с такъв мотор и си бях купил от Вантотрейд свещи "Ланча" по 11лв. бр. и бях много доволен. Лошото е че са с поръчка. Преди това карах с Бош ,не по-малко лоши , но не помня номенклатурата им.

_________________
Lancia Delta е номер едно


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2005, 22:57 
Offline
Професионалист
Професионалист

Регистриран на: 28 Сеп 2004, 22:27
Мнения: 5333
Местоположение: София
Кара: Lancia
Travel_Mate написа:
Благодаря все пак ама не ми помогнахте много. В ЕВРО 07 в Русе в момента имат само сагем и то някакви измислени дето аз ако бях писал надписа с фулмастер щеше да изглежда по автентичен. И пак там съответния модел на Марели се оказа че няма цена т.е. не са го внасяли. Аз затова повече се насочих към "Косер" за DENSO , но се оказа тази дивотия която съм написъл по-горе. По каталог първо моя двигател го има само при дедра (ама с това вече свикнах) и излиза модел "Q22PR-U", но като се погледне кръстосанната таблица на Шампион RN7YCC (каквито пише в книжката на колата) съответства "W22EPR-U"
, а най готиното е че се оказа че никой в магазина не знае каква е разликата между двата модела (то това си е нормално за България) и "W22EPR-U" ги нямаха в наличност да погледнем дали няма зрителна разлика, само някой спомена че "Q" и "W"май показвали някаква разлика в резбата, което аз смятам че е от доста голямо значение. Заради това в момента седя и се чудя кво да правя, щото не съм сменял никога свещи и незнам старите кога са сменяни, а ми се изкаше да ги сменя ако може
:roll: току виж паднал малко разхода :lol: , че в момента за вървенето върви яко , ама и гори яко


разликата не е в резбата а в шестограма за ключа
W мисля че е за 21мм
Q за 16 мм
при теб няма проблем да сложиш такива с 21 мм, защото леглото на свеща в главата го позволява
погледни в каталога им на косер там пише всеки знак от свеща какво означава
аз лично в момента също залагам на денсо и съм много доволен


Върнете се в началото 
 Заглавие:
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2005, 23:54 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 31 Май 2005, 23:20
Мнения: 249
Местоположение: Русе
Мерси за отговора, май наистина е това, в момента разглеждам кръстосана таблица NGK-Denso и един pdf на NGK в който има описание на тези означения и излиза точно нещо такова. Утре през работно време ще притичам до магазина и ще го разгледам по подробно тоя каталог.

_________________
"Don't hate the player, hate the game"


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 9 мнения ] 




Начало форум » lancia-bg.com Форуми » Полезно!


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов