Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA




 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: спря да пали
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2014, 21:41 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 29 Юли 2013, 08:09
Мнения: 9
Кара: Lancia dedra 1.8i.e.
Iveco 3510
колеги след дълго четене и ходене из темите реших да напиша моята главоблъсница.
Та така колата едедра 1.8 105к.с. 92г.Бях услужил на дедо ми той я кара до пълна разруха,но големият проблем е че нямакой да сипва бензин в резервоара.
всъщностслед смяна на съединител и цялата ходова част най-после дойде момента на подкарването,но О небеса не пали.и нали съм само на газ няма как усновя каде е точно проблема дали е ел. или от газовото .Бях изключил ел системата защото допреди ремонта си вървеше и за това реших че е изпарителя защото 6 месеца в бокса хич да не мембраните изсъхват.Така направо смених изпарителя защото и бобината на него изпускаше газ (брц техно).значи мембрани за него 30 лв. нова бобина 34лв.,а новият е турски АРТИКО за 50лв.,колегата ми е с такъв и е доволен.така обаче пак не палим.смених гуменото съединение на въздушния филтър защото беше нацепено и може би дърпа въздух.И о небеса запали и аз карах цял ден и се радвах докато спрях пред дома и до там .пак не палим.започна едно четене едни телефони и един милион преддположения.ясно вече беше че е от ел системата.свещите ги изключих защото са сравнително нови както и кабелите.по-нататък реших че е бобина,а тя струва 200 лв.как се пробвабо ина дали работи,плюсовия кабел севади от клемата и се допира и пак и пак .ако бобината пуска искра значи е ок.значи че и датчика на коляновия вал работи обаче аз вече го бяхсменил,защото си мислех че е от него проблема защото при подаване на контакт има искра а като завъртя стартера няма.Обаче се оказа че високото напрежение се командва от ниското тоест от датчика. хол.значи бобината пуска ток при промяна. напрежението,а този сигнал идва от датчика на хол(така го разбрах от един електричар)И след смяна та на въпросния датчик колата запали .
Само дето сега гърми но си мисля че съм променил предварението щото смених целия корпус на делкото.утре ще пиша какъв е крайният резултат.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: спря да пали
 Мнение Публикувано на: 05 Сеп 2014, 11:22 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia

Регистриран на: 29 Юли 2013, 08:09
Мнения: 9
Кара: Lancia dedra 1.8i.e.
Iveco 3510
след малко настройки на изпарителя колата върви чудесно.Това е от мен доно да помогна на някой. :auto:


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 2 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов