Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA




 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2012, 22:25 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2010, 21:22
Мнения: 264
Местоположение: SOFIA
Кара: Lancia Dedra Turbo, Delta 2, Afa 146, BMW e36 and others...
Колега имам много странен проблем с дедрата. Има ток на свещите, има газ и не пали. Пробвах да сменя изпаритела - пак не пали дори не припуква. Пробвах да сипа газ - напълних бутилката и пак не пали. Махам маркуча от изпаритела до дросела хвърля струя 1 метър газ - достатъчно ли е ? Странното е че показатела на бутилката показва 0 а е пълна... Има газ, има ток защо не пали не мога да разбера....Налягането между изпаритела и дросела по голяма ли трябва да е щото ми се струва слабо няма и метър струя...

_________________
Изображение
OKPerformance™
Auto & Moto Team


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2012, 22:37 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
Колега с тая метър струя от испарителя няма как да запалиш. Навии пластмасовия винт на изпарителя до край. После развии един оборот и пробвай да запалиш. Ако не иска развии още половин и така докато превключи успешно на бензин-газ

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2012, 00:38 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2010, 21:22
Мнения: 264
Местоположение: SOFIA
Кара: Lancia Dedra Turbo, Delta 2, Afa 146, BMW e36 and others...
Колата е само на газ колега.Да разбирам че проблема е в налягането. Което ще рече че клапана се базика или тръбичката е запушена. Само да не е проблема в сондата.

Това с отвинтването и завинтването ми се струва безсмесленно понеже пробвах да го въртя на откачен маркуч и освен при напълно завито положение струята газ е еднаква.
Все пак ще го пробвам. cheers

Утре ще пробвам да я почерпя с бензин да видим дали ще запали.

Темата май е за газ разделa така като гледам.... :D :D :D

_________________
Изображение
OKPerformance™
Auto & Moto Team


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2012, 19:52 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2010, 21:22
Мнения: 264
Местоположение: SOFIA
Кара: Lancia Dedra Turbo, Delta 2, Afa 146, BMW e36 and others...
Колеги днеска пробвах да запаля директно с тръбата от бутилката към изпаритела вързана без клапана понеже му свалих филтъра и беше целия в стружки. Ефекта е нулев.Пак същата история. Пробвах и това с въртенето на крана на изпарителя ефекта отново е нулев. Така като гледам маи маи ще се води на газаджия. Налягане на сондата има като махнеш тръбата и хвърчи газ под доста голямо налягане. От предната страна на тръбата от бутилката към клапана(от страната от към двигателя) също тече яко.Отново пробвахме с 2 бр изпарители.

Вече не ми идва нищо на ум...

_________________
Изображение
OKPerformance™
Auto & Moto Team


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2012, 20:18 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
Щом сте сменяли изпарители и си пробвал без клапан, единственото което ми идва на ум е запушена тръба на газта (от бутилката към клапана която отива) или вече след изпарителя някъде да има запушване ( ако не сте прегледали това) което според мен е по вероятно, щом казваш, че има налягане по тръбата от бутилката към клапана. А друг вариант е ако не си се занимавал с газови системи, налягането да ти се струва добро но всъщност да е малко. Ако няма запушвания, консултация с човек който се занимава с това ще е най-добре ... това ми идва на ум, с това мога да помогна. Лошото е, че (доколкото разбрах от постовете ти ) колата по принцип не работи на бензин и не може да се види, там дали го има проблема, и ако го има евентуално да се гледат нещата в друга насока вече , но....

А сега ми дойде друго на ума, моята дедра (същият двигател) която преди имах, имаше на 1-ният кабел на свещта (не помня на кой цилиндър беше) имаше определен брой намотки кабел свързан с АГУ (не помня къде беше свързан от към АГУ, дали на клапан дали другаде), от който АГУ-то взимаше индукция (ако не бъркам понятията). Провери тези намотки, огледай кабела, също и кабела на свещта огледай да не е процепен нещо и така, за да се изключват 1 по 1 причините за проблема.
Като стана въпрос за тоци и жички.... бушони, инсталация, ключ за превключване бенз.-газ? (ако не сте ги проверили).

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2012, 21:08 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2010, 21:22
Мнения: 264
Местоположение: SOFIA
Кара: Lancia Dedra Turbo, Delta 2, Afa 146, BMW e36 and others...
NoFeArr написа:
Щом сте сменяли изпарители и си пробвал без клапан, единственото което ми идва на ум е запушена тръба на газта (от бутилката към клапана която отива) или вече след изпарителя някъде да има запушване ( ако не сте прегледали това) което според мен е по вероятно, щом казваш, че има налягане по тръбата от бутилката към клапана. А друг вариант е ако не си се занимавал с газови системи, налягането да ти се струва добро но всъщност да е малко. Ако няма запушвания, консултация с човек който се занимава с това ще е най-добре ... това ми идва на ум, с това мога да помогна. Лошото е, че (доколкото разбрах от постовете ти ) колата по принцип не работи на бензин и не може да се види, там дали го има проблема, и ако го има евентуално да се гледат нещата в друга насока вече , но....

А сега ми дойде друго на ума, моята дедра (същият двигател) която преди имах, имаше на 1-ният кабел на свещта (не помня на кой цилиндър беше) имаше определен брой намотки кабел свързан с АГУ (не помня къде беше свързан от към АГУ, дали на клапан дали другаде), от който АГУ-то взимаше индукция (ако не бъркам понятията). Провери тези намотки, огледай кабела, също и кабела на свещта огледай да не е процепен нещо и така, за да се изключват 1 по 1 причините за проблема.
Като стана въпрос за тоци и жички.... бушони, инсталация, ключ за превключване бенз.-газ? (ако не сте ги проверили).


Колега тръбата наистина може да е запушена, но както съм писал в първия пост колата има ТОК на свещите. Налягането след изпарителя идва слабо и то доста даже на моменти прекъсва, пробвах с 2 изпарителя от които единия е БРЦ турбо рециклиран перфектен а другия го отворях и е със здрави мембрани.

_________________
Изображение
OKPerformance™
Auto & Moto Team


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2012, 19:50 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 12 Окт 2010, 19:13
Мнения: 377
Местоположение: Пловдив
Кара: Alfa Romeo 147
ma7e4kO написа:
но както съм писал в първия пост колата има ТОК на свещите.


Колега друго имах на предвид, да провериш,или дори да отидеш при човек който се занимава с газови уредби да го постави на ново самия кабел (поне на моята дедра го имаше) който е навит около 1 от кабелите на свещите , защото може да има някъде по него прекъснато или друга повреда. Аз когато карах дедрата, при смяна на кабелите на свещите, ходих при газаджия да ми навие този кабел, и точно когато този кабел не беше навит колата не палеше.

А маркучето което е от изпарителя нататък проверявал ли си го да не е в него белята ?

_________________
Изображение
раскрутка сайтов


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 04 Дек 2012, 21:00 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2010, 21:22
Мнения: 264
Местоположение: SOFIA
Кара: Lancia Dedra Turbo, Delta 2, Afa 146, BMW e36 and others...
NoFeArr написа:
ma7e4kO написа:
но както съм писал в първия пост колата има ТОК на свещите.


Колега друго имах на предвид, да провериш,или дори да отидеш при човек който се занимава с газови уредби да го постави на ново самия кабел (поне на моята дедра го имаше) който е навит около 1 от кабелите на свещите , защото може да има някъде по него прекъснато или друга повреда. Аз когато карах дедрата, при смяна на кабелите на свещите, ходих при газаджия да ми навие този кабел, и точно когато този кабел не беше навит колата не палеше.

А маркучето което е от изпарителя нататък проверявал ли си го да не е в него белята ?


Колега не е там проблема защото маркуча после се разделя на 2 по-малки маркучетa и налягането гледам е същото както като налягането от самия изпарител без маркуч.

Преди малко запали на бензин с почерпване през дросела което ще рече че вече на 101% колата няма проблем с тоците. Това кабелче за което говориш на моита кола не съм го виждал никога и съм 99% сигурен че въобще няма такова. Утре ще погледна все пак за всеки случаи.

Най-вероятно ако не реша проблема до утре вечер отива на газаджия а Аз тях не ги обичам защото за елементарни работи взимат доста скъпо.

_________________
Изображение
OKPerformance™
Auto & Moto Team


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 05 Дек 2012, 05:24 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 13 Окт 2007, 11:19
Мнения: 1692
Местоположение: София, Младост1
Кара: Lancia Kappa 20 20V VIS '97
Rover 416 GSI - на жената
Колега какъв е изпарителя електрически или вакумен. За да запали колата на газ трябва сместа да се приближи достатъчно до оптималната горивна смес. С тези проби слабо пръска, силно пръска нищо няма да направиш. На изхода на изпарителя газта трябва да е почти с атмосферно налягане т.е. без вакума от двигателя да не излиза никаква или много малко газ.
Ако изпарителя е електрически (има бубина и клема) то за да пусне газ трябва да се захрани тази бубина. Ако е вакумен трябва да се свърже вакума към колекторите.

Навития кабел около един от кабелите на свещите е за да може ключа за превключване да разбере кога се завърта двигателя и тогава да подаде на електрическия изпарител напрежение за да пусне газ. При вакумния изпарител маркуча за вакум върши същата работа.

_________________
Lancia Kappa 2.0 20v VIS 97г.+ ГИ AG Zenit - SHIT
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 05 Дек 2012, 12:31 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2010, 21:22
Мнения: 264
Местоположение: SOFIA
Кара: Lancia Dedra Turbo, Delta 2, Afa 146, BMW e36 and others...
И двата изпарителя са електрически. Вързал съм жиците както си бяха преди да разглобя колата.
Не може както пуска струя и изведнъж спира сякаш има нещо запушено и след малко пак тръгва.

Времето леко ме затруднява иначе още сега отивам сглобявам колата и я карам на газаджия че леко ми омръзна вече.

_________________
Изображение
OKPerformance™
Auto & Moto Team


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Дедра 1.6 90 кс не пали?!
 Мнение Публикувано на: 18 Дек 2012, 22:21 
Offline
Специалист
Специалист
Аватар

Регистриран на: 14 Окт 2010, 21:22
Мнения: 264
Местоположение: SOFIA
Кара: Lancia Dedra Turbo, Delta 2, Afa 146, BMW e36 and others...
Голямата мистерия се оказа много проста. Прецакан клапан на газта, нищо че цъка явно се беше развалил. Газаджията сложи нов директно на изпаритела се завива което лично много ми хареса.
Клапан + труд - 50 лв. Доволен съм но малко ме е яд ако знаех че е от клапана отдавна да съм си го сменил.

_________________
Изображение
OKPerformance™
Auto & Moto Team


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 11 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов