Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: ТАП за рено меган
 Мнение Публикувано на: 23 Ное 2012, 14:48 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
Знам че не му е тук мястото да питам, обаче във форума на рено никой не ми отговаря. Вие може да знаете.
Ще слагам АГУ на рено меган '96 2.0 114кс, едновалов мотор. Какъв авансатор да му сложа? АЕБ не казват нищо за тази кола, рунел-тех ми се струва сглобено в мазето и никак не ми се нрави идеята да слагам това изделие в колата. Вие да кажете нещо?

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Delta 1.6/16V, АГУ, '97 (Reborned)
Lancia Dedra 1.8/16V, 115hp, '96 (R.I.P.) (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=26664)
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ, '90 (EX)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТАП за рено меган
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2012, 17:45 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Май 2008, 20:32
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив 05 Южен
E,колега, ти уби всичко детско в мен!!! Там е най-големия корифей на адванспроцесорите, даже мислех да поръчам за Капите да изработи такъв. Вземи и прочети много внимателно всички теми в Рено-форума за ТАП-овете. Вътре ще разбереш защо. Човека се казваше май инж. Румен Роев /или нещо подобно/ има и телефон за връзка. И за да прекъсна още в зародиш дебата ''от фирменото по-добро няма'', който се интересува, първо да прочете. Не нога да повярвам, че никой не е откликнал. Чети и ще прецениш сам. Поздрави!!!!!!!!!

_________________
KAPPA 2.0 20V 1995 107KW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТАП за рено меган
 Мнение Публикувано на: 02 Дек 2012, 18:23 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Аз пък що имам мнение, както и колегата го е усетил за Румен.... че е обратното на корифей!;)
Беше ми попаднал в полезрението навремето когато сам направих разработка на ТАП и четях където каквото намеря по въпроса....
Та неговото изделие с което започна бизнес, беше с софуер писан на Вижуал бейсик за микроконтролери, който разбира си прави изводите...
Отделно, елементарният му алгоритъм на промяна на предварението беше линеен - с увеличаване на оборотите разсте и добавеното предварение. Така във високите предваренето става ужасно много! И човека сам го беше написал че разчита на нок сензора че ще вкара обратна корекция поради възникналите детонации!:) Коментар?:)
И не на последно място, точно в момента, човек от рено форума се консултира с мен по въпроса! Купил си е от Рунел ТАП и според него не бачка!:)
Признавам че може да са се променили нещата с годините при въпросният господин, но аз лично много мразя набедени корифеи.
И като заключение, до колкото разбрах цената на която го продава е около 120 лв... За тия пари по-добре си вземи ламбда контрол! По голям ефект ще има! Ако все пак държиш на ТАП, вземи фабричен, за монтаж след датчика на коляновия вал а не като този който се слага на комутацията на бобината...

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТАП за рено меган
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2012, 14:56 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Май 2008, 20:32
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив 05 Южен
Имах предвид новия модел, описан в темата ''аванспроцесорЪТ''. Всеки може сам да си изясни какво да избере. Аз не рзбрах какво общо има ТАП-ът с ламбда контролата, като едното е свързано с правилната горивна смес, а другото- единствено и само с промяна времето на запалване?

_________________
KAPPA 2.0 20V 1995 107KW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТАП за рено меган
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2012, 15:40 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
brevis написа:
Имах предвид новия модел, описан в темата ''аванспроцесорЪТ''. Всеки може сам да си изясни какво да избере. Аз не рзбрах какво общо има ТАП-ът с ламбда контролата, като едното е свързано с правилната горивна смес, а другото- единствено и само с промяна времето на запалване?


Казвам че за еднакви пари, ламбда контрола има по-осезаем икономически ефект!
Я дай линкове на кои теми в рено форума да наблегна да видя на къде се е развил въпросният човек?
Само дето чух още една крилата мисъл от негова посока... При обеднена смес, предварението трябвало да се увеличи!:)
Коментар?

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТАП за рено меган
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2012, 22:09 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 16 Май 2008, 20:32
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив 05 Южен
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=77228.0 ПО ПРИНЦИП е така. Опитвал съм със синтетичен газ- GEET, PANTON реактор т.н., голяма болест е, просто е за други форуми. Може да се получи горене с много бедна по принцип смес, например на принципа на автотермията, но предварението достига до такива стойности, които фирмените ТАП просто нямат. Аз обаче имам друго мнение, от прекалено обеднени смеси се плучават физични поражения по механиката на ДВГ, например т.н. потъване на клапаните. В скоро време мисля, че ще мога да предложа два прости, неинвазивни начина за увеличаване на мощността и респ. намаляване на разхода на КАПА-та, без да пречим на компанията от датчици. Не обичам да дрънкам, преди да имам резултат. А за ТАП- пак повтарям- всеки сам прави избор.

_________________
KAPPA 2.0 20V 1995 107KW


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: ТАП за рено меган
 Мнение Публикувано на: 03 Дек 2012, 23:05 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист

Регистриран на: 01 Окт 2004, 13:38
Мнения: 3637
Местоположение: Варна
Да, позачетох се, има напредък и промяна от онова време...
Но, както каза избора си е личен. Поддържам първоначалното си мнение, просто чета нещата от друг ъгъл.

_________________
LANCIA - начин на мислене
Изображение


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов