Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA




Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2012, 11:09 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 09 Апр 2006, 16:33
Мнения: 148
Местоположение: София
emzo написа:
Ясно, моята засега гори толкоз но с 90-100км/ч и не е от настройките на газовата. Ще трябва да я видя и на бензин, че подозирам и че и там толкоз ще гори.

Трябва да е перфектна на бензин и след това се настройва на газ.Ако си карал с кофти настройка на газ се променя и работата на бензин и също работи кофти на бензин.Трябва да я покараш на бензин известно време за да се оправи адаптацията и после да я настроиш на газ.Трябва да си подбрал добре налягането на редуктора и отворите на дюзите за да се получи оптимална работа на системата.

_________________
Lancia Delta HPE 2.0 16V "95 ZLA83600003003950


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2012, 11:32 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
А как се подбират тези два параметъра - размер на дюзи и налягане от редуктора? някаква схема, таблица, формула... ?

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Delta 1.6/16V, АГУ, '97 (Reborned)
Lancia Dedra 1.8/16V, 115hp, '96 (R.I.P.) (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=26664)
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ, '90 (EX)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2012, 11:34 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Има таблици, има и калкулатор, но всичко зависи от рейката.

Размера се избира такъв, че да се спазва определен коефициент .
Примерно при моя ГИ тамоната, руснакът е казал следното:
Оптимален размер е този , при който при отворен термостата, газовото време на празен ход е в рамките от 5 до 5.5мс.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2012, 12:33 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
А може ли да постнеш линк към таблиците и калкулатора? Ако има такива публикувани...

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Delta 1.6/16V, АГУ, '97 (Reborned)
Lancia Dedra 1.8/16V, 115hp, '96 (R.I.P.) (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=26664)
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ, '90 (EX)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2012, 12:58 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:56
Мнения: 2632
Местоположение: Стара Загора
Кара: ше хубава Lybra Berlina 1.8 LX bifuel :)
Eто калкулатор, а таблиците ги има в упътването на всяка марка инжекцион:
http://bsm-bg.com/cms/Administration/Ge ... PG_8.0.zip


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 18 Юли 2012, 16:27 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Незнам как са я настроили. ще трябва да намеря време да я закарам за по-добри настройки май май.

Най-вероятно не са правили настройките в движение.

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 01 Авг 2012, 21:53 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 09 Апр 2006, 16:33
Мнения: 148
Местоположение: София
Как е положението колега,засече ли градско в София колко дава?

_________________
Lancia Delta HPE 2.0 16V "95 ZLA83600003003950


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 12 Авг 2012, 19:58 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Ами колега засякох. Принципно около 13 ми дава, не е като да не си вися по задръствания. НО вчера вечерта газовата УМРЯ :) В смисъл при контакт светва бутона за малко и след това изгасва всичко и върви само на бензин ... Разкачих акумулатора уж да не е от грешки ама нъцки ... ЕГати на няма и месец ГИ за 1000 лв. :) Какво да правиш ще ходя тия дни в сервиза да ми я оправят, че поне е гаранционна :) За настройките обаче не съм убеден,че са добри. Има моменти при който като натисна газта по-силно се замисля да тръгне ли да не тръгне ли... дори ми се случи да качи набързо обороти като я настъпих и после да ги свали и пак заспало да набира... ще видя, да искам и настройка да ми направят нова. Та така филма за сега се заформя лош :D

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2012, 00:06 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 13 Фев 2010, 15:52
Мнения: 646
Местоположение: Ямбол - Пловдив
Колега да не си натиснал случайно бутона и да си преминал в принудителен режим на бензин, а?

_________________
Алфа 75 1.8 EX - 12 години дрифт ми стигат!
Либра 1.8 - вече на жената
Изображение
Изображение


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2012, 10:10 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Не колега бутона не свети дори. Бушона беше изгорял, но след като сложих нов и стигнах до нас на газ. При следващото палене отново изгоря... Стигнах на газ без проблеми след слагането на новия, което ме навежда на мисълта, че нещо от алармата може би където са свързвали имобилаизери чудесии там се е обозило явно ... лошото е, че чак за четвъртък ми записаха час :(

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 13 Авг 2012, 13:29 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Такааам. Още един изгорял бушон :mrgreen: Слагам новия паля всичко ок, прехвърля на газ без ядове. гася паля контакт тва онова всичко е ок. Карам малко на газ ... гася колата и след това като дам на контакт изгорял бушон :) Еми за сега е това, явно проблема не е при алармата, а някъде в газовата.

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 17 Авг 2012, 11:39 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Така. 2 дена нерви и каране от единия им сервиз в другия. Последно когато я взех уж, бяха открили проблема... Но пак ми изгори бушона. Върнах се вече ядосан и им казах,че днес пътувам и ми трябва колата да я оправят. След като ми намекнаха, че сигурно бобината е "тръгнала" и затова гори бушона ... Казах, че е от някоя от ултра мега сигурните им връзки направени с изолирбанд и да си я намерят. След 2 часа ми звънят и най-накрая били намерили някакъв кабел отдолу, който видиш ли просто при повече дупки се допирал до купето и давал на късо.... Нямах нерви да ги питам как точно е бил изолиран, че при допир прави късо ... и просто питах сигурни ли сте... Те каза да от него е . За сега е ок, довечера пътувам и се надявам да стигна на газ, а не на бензин до морето и обратно. За настройки нови нямах нерви да искам, пък и 1во ще сменя и свещите и ще засека разхода. Това е момчета за сега моята сага :D

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 04 Сеп 2012, 15:51 
Offline
Виждал Lancia
Виждал Lancia
Аватар

Регистриран на: 15 Окт 2007, 13:55
Мнения: 40
Местоположение: София
Здравейте,
на Peugeot 806 2.0 Т 150 Hp сложих ГИ Бардолини в сервиза на Powergas в кв.Кръстова Вада ( до обиколната на Южен парк ул.Х.Ибсен). Цената, заради рейките и изпарителя, вкл.мобилно зареждане и тороидална бутилка, беше 1200.00 лв. Работят на изплащане с три институции, което покрива май пазара - съдейки по това, че същите организации ме зарибяват и в доста други магазини и хипермаркети. Да кажем моята уредба би се вързала 114.55 лв / м за 12 м. Монтажът на момчетата от Powergas беше безупречен, но те си признаха, че обичат да бачкат с повечко място под капака :) . Красота си е да видиш така монтирани компоненти, без да ти се набиват на окото стърчащи кабеляци, без чобански изпълнения, шлаухи от пералня и т.н. Най-вероятно единственият, който слушаше чалга, ми беше оставил в наследство стружки под блока на свещите :). Но ги издухахме. Читавия монтаж отбеляза и инж.Луко Каракашев от Доктор Моторс в Ляолин, където веднага отидох за свещи и горивни кабели.
Пежото върви както преди - кеф ти натискаш, кеф ти - крайцерската. Разход градско 12 / 100, извънградско 10 / 100, 120-140 км/ч.
Към колегата mravkata бих отправил препоръка - ако се кахъриш, брат, за всяка неволя на старостта на МПС-то ти, ще си загубиш времето да гниеш заедно с него. Ей го - в събота блокира дръпната ръчната - демонтирахме половината декорации по купето, за да стигнем два болта и вместо да ида в парка с детето, псувах като каруцар на припек 35 градуса. Вчера пък газта отказа - оказа се, че при монтажа на горивните кабели от Ляолин са забравили да набучат газовия инжектор на 4ти цилиндър. :) Извиниха се, случва се. Рядко им се случва, майсторчета са си, проверени. Важно е да имаш вяра на някой с техническо висше :) :) А за младоците в Powergas мога да кажа, че засега каквото са казали, това се е случило и няма изненади. Зад мен са останали едва 2000 км след монтажа. Кой знае колко саги ще имам, ама 15 годишна кола така или иначе си се гледа винаги с едно наум...

_________________
Lancia Dedra 1.6 Mpi, BiGas емулатор - баирът на А1 "Хемус" ме връща на 4-та...За успокоение - Peugeot 806 2.0 T


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 15 Окт 2012, 23:43 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Просто мисля, че когато давам 1000+ лева не е нормално да ми изпочупят пластмасите в багажника и по калниците и праговете нали ? Както и не е нормално да се изолира с изолирбанд, а не с термошлаух . ама щом казваш може и аз да съм в грешка :)

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 16 Окт 2012, 23:39 
Offline
Ентусиаст
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: 09 Апр 2006, 16:33
Мнения: 148
Местоположение: София
mravkata написа:
Просто мисля, че когато давам 1000+ лева не е нормално да ми изпочупят пластмасите в багажника и по калниците и праговете нали ? Както и не е нормално да се изолира с изолирбанд, а не с термошлаух . ама щом казваш може и аз да съм в грешка :)

Сега поне всичко наред ли е?

_________________
Lancia Delta HPE 2.0 16V "95 ZLA83600003003950


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Препоръчайте сервиз за Газов инжекцион
 Мнение Публикувано на: 21 Окт 2012, 21:53 
Offline
Експерт
Експерт
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2007, 19:47
Мнения: 547
Местоположение: София
Принципно да, отвреме на време ме дразни тъй като се държи много заспало - пример : Давам газ, а колата не върви както обикновенно, а се замисля (все едно горивната смес е бедна и ГИ не дава газ в този момент достатъчно.). Но иначе всичко за сега е наред, дори като почнах да сипвам от Ромпетрол, разхода спадна и до към 11.5 (рекорда ми) градско. Зависи от градското но ако дава разход около 12 ще е добре - естествено това при каране без ръчки и разни подобни изпълнения :) Извънградско под 10... някак си не ми дава да я сваля (със 120-130км/ч), но и това ще се провери скоро :)

_________________
Lancia Delta II 2.0 16v

200 лв. данък, 70 лв. винетка, 2.80 лв. бензин, 200лв. гражданска, ремонт на окачване 1000лв.--> Да караш в България .. Безценно!


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 2 от 2 [ 36 мнения ] Отиди на страница Предишна  1, 2




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов