Регистрация    Влез    Форум    Търсене    Въпроси/Отговори
Loading

Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA




 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 



Автор Съобщение
 Заглавие: Каква уредба за делта 1.6 16v 1998г.
 Мнение Публикувано на: 31 Мар 2012, 16:33 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
Колеги решил съм да си сложа газова уредба на делта-та но не знам каква да е тя. Мога ли да сложа обикновенна уредба или трябва да е инжекцион ? Не знам какви са колекторите затова питам. И другото което искам да ви попитам е дали може да ме насочите към някои добър сервиз с горе долу приблизителни цени и дали има опция за изплащане. От София-Люлин съм.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каква уредба за делта 1.6 16v 1998г.
 Мнение Публикувано на: 31 Мар 2012, 20:26 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:39
Мнения: 292
Кара: Lancia
Две от уредбите си ги слагах тук http://www.argus-gas.com/ в Люлин и двете обикновенни, втората ми е вече на 3 години и 70к км. и нито веднъж не съм ги посещавал досега за проблеми по нея, и с първата не съм имал проблеми за две години. На либрата ГИ си го сложих тук http://powergas.bg/ в центъра на София и то по финансови причини защото в Аргус са по високи цените. Също досега нямам проблем и на двете места са много точни. И на двете места има опция за изплащане. А доколкото за каква да е уредбата, погледни и виж тия колектори какви са ако са пласмасови трябва да е ГИ. Не че и на пласмасови не може да се сложи обикновенна.

ПП Сега като погледнах видях че и ПАУЪРГАЗ са вдигнали цените с около 40-50лв. от това което беше преди 6 месеца.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каква уредба за делта 1.6 16v 1998г.
 Мнение Публикувано на: 31 Мар 2012, 22:49 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
А къде по-точно трябва да видя тези колектори ? И можеш ли да ми кажеш горе долу някакви приблизителни цени все пак ...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каква уредба за делта 1.6 16v 1998г.
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2012, 01:28 
Offline
Специалист
Специалист

Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:39
Мнения: 292
Кара: Lancia
На пауъргас си ги пище цените на сяайта, те не знам дали слагат обикновенни АГУ. За другите питаш по телефона за цени, аз няма да им звъня за да ти кажа цени. А за колекторите като не знаеш къде да ги видиш, намери някои приятел дето знае какво да гледа или отиди при газаджийте те ще ти обяснят. Аз какво има под капака на делта не ми се е налагало да гледам.


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каква уредба за делта 1.6 16v 1998г.
 Мнение Публикувано на: 01 Апр 2012, 22:36 
Offline
Чел списания
Чел списания
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:58
Мнения: 59
Днес на работата говорих с едно момче дето караше браво 1.6 16v на газ и го попитах дали може да се сложи и обикновенна газова и той ми каза че може но дава около литър повече разход на 100 иначе може да се сложат и 2-те уредби.Предполагам че разликата между неговия и моя двигател няма и щом за неговия става и за моя ще стане ...


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каква уредба за делта 1.6 16v 1998г.
 Мнение Публикувано на: 12 Апр 2012, 16:30 
Offline
Маниак Ланчист
Маниак Ланчист
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 08:44
Мнения: 1423
Местоположение: София
Е отвори капака и виж де. Най-отгоре, голямото нещо на което пише 1.6 16V ако е алуминиево - значи е метален колектор :) защото алуминия е метал. Ако е черно и пластмасово - значи е пластмасов колектор. Какво и къде да сложиш по-горе са ти казали. Аз бих те посъветвал да сложиш газов инжекцион, нищо че е по-скъп. Ако навърташ много километри на година ще се избие цената много бързо (при мен за 7м. бях на 0, и започнах да пестя). И да, правилно ти е казал човека - ще ти се качи разхода с около литър спрямо бензина. Ама газта сега е повече от двойно по-евтина от бензина, така че не го мисли.

_________________
"За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
Lancia Delta 1.6/16V, АГУ, '97 (Reborned)
Lancia Dedra 1.8/16V, 115hp, '96 (R.I.P.) (http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=26664)
FIAT Tempra 1.6 карбуратор, АГУ, '90 (EX)


Върнете се в началото 
 Заглавие: Re: Каква уредба за делта 1.6 16v 1998г.
 Мнение Публикувано на: 12 Апр 2012, 17:19 
Offline
Кандидат на HF науките
Кандидат на HF науките
Аватар

Регистриран на: 01 Мар 2011, 14:31
Мнения: 863
Местоположение: Бургас
Кара: Lancia
Ланча Делта 1.6LX.G. 96г.103к/с. ZLA83600003018774 АГУ
двг.182А40009550568
Колега,преди да решиш какво да слагаш ,поразгледай тази тема.Има и други ако чукнеш на Гугаля -Ланчия 1.6 16 пластмасов колектор.Шъ стане,трябва по вече инат.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php? ... sc&start=0

_________________
Ланча Делта 2
L'automobile italiana è un'arte !!!
http://www.youtube.com/watch?v=oyC2SlaAXuc


Върнете се в началото 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 




Начало форум » Ремонти, подобрения и проблеми » Газови уредби за LANCIA


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

 
 

 
Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов